قیمت میلگرد

میانگین قیمت امروز
11,693
میانگین قیمت دیروز
12,500
بیشترین قیمت هفته
17,835
کمترین قیمت هفته
1
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
میلگرد ۱۴ آجدار A3 فایکو 14 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۱۶ آجدار A3 فایکو 16 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۱۸ آجدار A3 فایکو 18 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۲۰ آجدار A3 فایکو 20 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۲۲ آجدار A3 فایکو 22 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۲۵ آجدار A3 فایکو 25 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۲۸ آجدار A3 فایکو 28 A3 کارخانه 13,741 تومان جدید خرید
میلگرد ۳۲ آجدار A3 فایکو 32 A3 کارخانه 13,741 تومان جدید خرید
میلگرد ۱۰ آجدار A3 فایکو 10 A3 کارخانه 1 تومان جدید خرید
میلگرد ۱۲ آجدار A3 فایکو 12 A3 کارخانه 13,024 تومان جدید خرید
جهت سفارش از کارخانه شرکت فولاد البرز ایرانیان فایکو با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
میلگرد ۸ آجدار A2 آذر فولاد امین تیکمه داش 8 A2 کارخانه 14,742 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۰ آجدار A2 آذر فولاد امین تیکمه داش 10 A2 کارخانه 14,651 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۲ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 12 A3 کارخانه 14,651 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۴ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 14 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۶ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 16 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۸ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 18 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۰ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 20 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۲ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 22 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۵ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 25 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۸ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 28 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۳۲ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 32 A3 کارخانه 14,469 تومان جدید خرید
جهت سفارش از کارخانه کارخانه آذر فولاد امین تیکمه داش با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
میلگرد ۸ آجدار A2 شاهین بناب 8 A2 کارخانه 15,379 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۰ آجدار A2 شاهین بناب 10 A2 کارخانه 15,106 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۲ آجدار A3 شاهین بناب 12 A3 کارخانه 15,106 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۴ آجدار A3 شاهین بناب 14 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۶ آجدار A3 شاهین بناب 16 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۸ آجدار A3 شاهین بناب 18 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۰ آجدار A3 شاهین بناب 20 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۲ آجدار A3 شاهین بناب 22 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۵ آجدار A3 شاهین بناب 25 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۸ آجدار A3 شاهین بناب 28 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۳۲ آجدار A3 شاهین بناب 32 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۸ آجدار A3 شاهین بناب 8 A3 کارخانه 15,379 تومان جدید خرید
میلگرد ۱۰ آجدار A3 شاهین بناب 10 A3 کارخانه 15,106 تومان جدید خرید
جهت سفارش از کارخانه مجتمع فولاد شاهین بناب با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
زیر قیمت و تحویل فوری

انبار آهنک، امروز

250
زیر قیمت بازار
مشاهده انبار

میلگردها یکی از مقاطع فولادی هستند که در زبان انگلیسی با نام Rebar شناخته می‌شوند که مخفف reinforcing bar به معنی میله تقویت‌شده است. میلگرد به عنوان یکی از پراستفاده‌ترین محصولات آهنی در صنعت ساختمان‌سازی شناخته می‌شود و کاربرد و وظیفه اصلی آن افزایش مقاومت کششی و خمشی بتن است. این مقاطع فولادی از نظر استاندارد، شکل و ظاهر، میزان مقاومت، ضخامت و … دارای انواع مختلفی بوده و هر کدام از آنها دارای کاربردهای متعدد و مختلفی هستند.

میلگرد

میلگرد چیست و چه کاربردی دارد؟

میلگرد چیست؟ همان‌طور که گفته شد میلگردها نوعی از پروفیل‌های فولادی هستند که دارای یک سطح مقطع دایره‌ای و توپر می‌باشند. میلگرد یکی از عناصر اصلی صنعت ساختمان‌سازی بوده و استفاده از آن در این صنعت از سال 1800 رواج پیدا کرده است و به بتن ساختمان کمک می‌کند که در برابر نیروهای فشاری و کششی مقاومت بالاتری داشته باشند. بسیاری از افراد به اشتباه میلگرد را با نام آرماتور می‌شناسند درحالی‌که آرماتور در واقع سازه تغییر شکل یافته میلگرد است. میلگرد‌ها عموماً با استفاده از انواع گوناگون فولاد طی فرآیند نورد گرم تولید می‌شوند و ویژگی‌های منحصربه‌فردی همچون مقاومت بالا در برابر تنش‌های فولادی، وزن کم و حمل‌ونقل راحت‌تر، اشغال فضای کم، تحمل بالای ضربه، افزایش سرعت ساخت‌وساز و … دارند. این مقاطع بر اساس استانداردهای مختلف ساخته می‌شوند که مهم‌ترین آنها شامل استاندارد ASTM، JIS، DIN و ISO هستند.

از مهم‌ترین کاربردهای میلگرد می‌توان به مواردی همچون استفاده در صنعت ساختمان‌سازی، استفاده در صنعت در و پنجره، استفاده در صنعت کشاورزی، استفاده در صنعت لوازم‌خانگی، استفاده در ماشین‌آلات صنعتی و … اشاره کرد.

انواع میلگردها

میلگردها همانند مقاطع دیگری همچون نبشی، ناودانی، تیرآهن و … می‌توانند بر اساس فاکتورهای مختلفی همچون جنس، سایز، استانداردها، نوع کاربرد، فرآیند تولید، شکل ظاهری و … به انواع مختلفی تقسیم شوند.

 • از نظر کاربرد میلگردها می‌توانند به انواع مختلفی همچون میلگرد راستا، میلگرد سنجاقی، میلگرد خرک، میلگرد رکابی، میلگرد خاموت و میلگرد ادکا تقسیم شوند.
 • از نظر استانداردهای بین‌المللی نیز میلگردها به چند دسته شامل A1، A2، A3 و A4 تقسیم می‌شوند که هرکدام ویژگی‌ها و کاربردهای مختلفی دارند.
 • از نظر نوع نیز میلگردها به چند دسته شامل میلگردهای اروپایی، فولاد کربن، گالوانیزه، روکش اپوکسی، فایبرگلاس و فولاد استنلس تقسیم می‌شوند.
 • از نظر ظاهری نیز میلگردها می‌توانند به سه دسته اصلی زیر تقسیم می‌شوند:

میلگرد آجدار

این نوع میلگرد به خاطر برجستگی‌های روی آن به میلگرد آجدار معروف است. هدف از ایجاد آج‌ روی میلگرد افزایش چسبندگی میلگرد به سطح بتن است تا استحکام بیشتری ایجاد شود. میلگردهای آجدار در کشورمان در 3 گرید A2، A3 و A4 تولید می‌گردند. از میلگردهای آجدار برای ساختمان سازی، پل سازی و ساخت سازه‌های صنعتی استفاده می‌شود.

توجه: هیچکدام از میلگردها در استاندارد A2 و A3 قابلیت جوشکاری ندارند و شما برای انجام عملیات جوشکاری باید از میلگردهای ساده A1 استفاده کنید.

میلگرد ساده

میلگرد ساده به میلگردی گفته می‌شود که سطحی صیغلی و بدون آج دارد. این نوع میلگرد انعطاف بسیار بالایی دارد و بهترین گزینه برای خم کاری و جوشکاری به شمار می‌رود. معمولا از این نوع میلگرد برای اتصالات ساختمانی استفاده می‌شود.

میلگرد کلاف

میلگردی که به شکل مفتول و در هم پیچیده است را میلگرد کلاف می‌گویند. این نوع محصول در دو نوع آجدار و ساده برای مصارف مختلفی استفاده می‌شوند.

خرید میگرد

انواع سایز میلگرد

یکی دیگر از مهم‌ترین شاخصه‌هایی که میلگردها بر اساس آن تقسیم‌بندی می‌شوند سایز و اندازه آنها است. در حقیقت سایز و اندازه میلگرد تعیین‌کننده نوع کاربردهای آنها است. همان‌طور که گفته شد امروزه میلگردها بر اساس استانداردهای مختلفی تولید می‌شوند و در هر کدام از این استانداردها سایزهای مختلفی وجود دارد. از جمله رایج‌ترین سایز میلگردها می‌توان به مواردی همچون 6، 8، 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 25، 28، 30 و 32 اشاره کرد. هرکدام از این سایزها می‌توانند در وزن‌های مختلف تولید شوند و با توجه به نوع استانداردها و شکل ظاهری از کاربردهای مختلفی برخوردار باشند.

میلگرد شاخه

به طور کلی بیشتر سایزهای میلگرد به صورت شاخه‌ای تولید می‌گردند. میلگردها به صورت شاخه‌های 6 یا 12 متری در دو نوع آجدار و ساده توسط کارخانجات معتبر عرضه می‌شوند و معمولا از سایز 8 تا 32 میلیمتر را شامل می‌شوند. اغلب میلگرد آجدار A3 در سایزهای 12 به بالا به صورت طولی در آرماتور بندی و ساخت ساختمان نقش بسیار زیادی دارد.

قیمت لحظه ای میلگرد

کاربردهای مختلف میلگردها باعث شده است که این مقاطع فولادی امروزه در تنوع و تعدد بالایی داشته باشند و در انواع مختلفی در دسترس باشند. قیمت میلگرد می‌تواند بر اساس پارامترها و فاکتورهای مختلف تغییر کند. از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توانند در تعیین قیمت میلگردها مؤثر باشند می‌توان به مواردی همچون برند و شرکت تولیدکننده، بازار جهانی فولاد، میزان عرضه و تقاضا و وضعیت صنعت مسکن و ساختمان‌سازی، فروشگاه عرضه‌کننده، نوع میلگرد و جنس مواد اولیه آن، وزن و ضخامت میلگردها، استانداردهای میلگرد، قیمت ارز، مشخصات شیمیایی و مکانیکی میلگردها، کاربرد، قیمت مواد اولیه، حجم و تعداد خریداری‌شده و … اشاره کرد.

قیمت روز میلگرد

همان‌طور که عنوان شد پارامترهای مختلفی می‌توانند بر روی قیمت میلگرد تأثیر داشته باشند و از آنجایی که بسیاری از این فاکتورها می‌توانند به صورت لحظه‌ای تغییر داشته باشند، قیمت میلگردها نیز می‌توانند به صورت لحظه‌ای و آنی تغییر کند. نوسانات بازار ارز، بازار بورس فولاد، هزینه‌های حمل‌ونقل، وضعیت صادرات و واردات، قیمت مواد اولیه و … می‌توانند بر روی قیمت روز میلگرد تأثیر داشته باشند.

خرید میلگرد

می‌توان گفت وجود آسمان‌خراش‌های چند صد متری در تمامی نقاط مختلف دنیا و احداث پروژه‌های بزرگ و … مدیون وجود میلگردها هستند و بدون میلگرد عملاً این ساخت‌وسازها معنی نداشتند. کاربردهای متعدد این مقطع فولادی باعث شده است کارخانه‌ها و شرکت‌های مختلفی در سراسر دنیا در این زمینه فعالیت داشته و انواع مختلفی از آنها را تولید کنند. برای خرید میلگرد می‌توان از روش‌های مختلف غیرحضوری و حضوری استفاده کرد. در روش‌های حضوری افراد می‌توانند به صورت مستقیم از کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد مورد نیاز خود را تهیه کنند و یا از انبارها و فروشگاه‌های مختلف آن را خریداری کنند. در روش غیرحضوری نیز می‌توان میلگردها را به صورت آنلاین و … خریداری کرد.

قیمت میگرد

خرید آنلاین میلگرد

خرید آنلاین به عنوان بهترین و مؤثرترین روش خرید غیرحضوری مصالح مختلف شناخته می‌شود. در این روش افراد می‌توانند به صورت آنلاین و از طریق سایت‌های رسمی کارخانه‌های تولیدکننده و انبارها میلگردهای مورد نظر خودشان را با توجه به نوع پروژه، کاربردها، ویژگی‌ها و مشخصات و … خریداری کنند. خوشبختانه امروزه تمامی کارخانه‌ها و فروشگاه‌های عرضه کنند از وب‌سایت رسمی و تخصصی برخوردار هستند و می‌توانند با مشتریان خود تعامل راحت‌تر و سریع‌تری داشته باشند.

خرید اینترنتی میلگرد

فضای اینترنت انجام امور مختلف را برای افراد بسیار راحت‌تر کرده است و افراد می‌توانند با خرید اینترنتی میلگرد و سایر محصولات موردنظر خود در هزینه‌ها، زمان و انرژی خود صرفه‌جویی کنند. در این روش خرید میلگرد افراد می‌توانند به‌راحتی با کارشناسان فروش در مورد مشخصات محصول، جزئیات نحوه پرداخت، شرایط و زمان بارگیری، زمان تحویل میلگرد و سایر موارد استعلام گرفته و مشاوره داشته باشند.

خرید میلگرد از کارخانه

برای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه، باید معیار مشخصی برای خرید داشته باشید. حداقل میزان بارگیری برای خرید میلگرد هر کارخانه —–تن می‌باشد. اگر کارخانه مورد نظر تولید خود را آماده داشته باشد، پس از واریز وجه بارگیری انجام خواهد شد.

خرید میلگرد از انبار آهنک

اگر شما مصرف کننده نهایی میلگرد هستید باید توجه داشته باشید که خرید میلگرد از انبار برای شما بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. یکی از هزینه‌های اساسی برای ساختمان سازی بحث حمل و نقل مصالح ساختمانی است. با وجود 15 انبار عمومی آهنک در سراسر کشور و نمایندگی‌های متعدد شما می‌توانید با هزینه حمل و نقل بسیار پایین تر محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. به ویژه اینکه با انتخاب انبار آهنک شما امکان خرید میلگرد از کارخانجات مختلف تولیدی را خواهید داشت و تنها به میزان مورد نیاز خود خرید انجام می‌دهید.

استانداردهای میلگرد

بدون شک یکی از مولفه‌های مهم برای تعیین قیمت میلگرد، استاندارد بودن آن است.

میلگردها برای ایجاد مقاومت در ساختمان و استحکام بیشتر بتن باید بر اساس آنالیزهای شیمیایی خاصی تولید شوند و در آزمایشگاههای معتبر هر کارخانه تست کششی و خمشی را بگذرانند.

اولین کارخانه تولید میلگرد در ایران، ذوب اهن اصفهان است و از آنجایی که طی قراردادی با شوروی سابق ساخته شده است، از استاندارد GOST پیروی می‌کند. به همین جهت است که معمولا ما تمامی استانداردها را معمولا با همان گرید‌های A1، A2، A3 می‌شناسیم. در حال حاضر بیشتر میلگردهای تولیدی کارخانجات علاوه بر استاندارد معتبر روسی از استاندارد ملی ایران 3132 و استاندارد DIN هم پیروی می‌کنند.

نکته: در هنگام خرید میلگرد حتما برگه آنالیز شیمیایی این محصول را از فروشنده بخواهید. میلگردها با توجه کاربردشان از روش‌های متفاوتی ساخته می‌شوند و شما باید مطمئن شوید که نوع میلگرد خریداری شده جدا از رعایت استاندارد، مناسب فعالیت شما باشد.

بهترین تولیدکنندگان میلگرد در ایران

آهنک افتخار بیش از 60 سال همکاری با کارخانجات معتبر تولید میلگرد در ایران را دارد. شما می‌توانید با انتخاب ما به صورت مستقیم و بی واسطه از این تولیدکنندگان محصول مورد نیاز خود را تهیه کنید. لیست زیر شامل برترین کارخانجات تولید میلگرد در ایران است:

 • کارخانه ذوب آهن اصفهان
 • فولاد خراسان (نیشابور)
 • مجتمع فولاد صنعت بناب
 • شرکت فولاد البرز ایرانیان (فایکو)
 • کارخانه فولاد راد همدان
 • میلگرد مجتمع فولاد روهینا جنوب
 • مجموعه نورد کوثر اهواز
 • کارخانه سیادن ابهر
 • فولاد آذربایجان میانهخرید اینترنتی میلگرد
 • کارخانه فولاد کویر کاشان

این کارخانجات تنها بخش کوچکی از تولیدکنندگان میلگرد کشورمان را تشکیل می‌دهند. شما می‌توانید با شماره گیری 91006007-021 از کارشناسان ما میلگرد مورد نیاز هر کارخانه‌ای را استعلام بگیرید و با قیمتی مناسب کالای مورد نظرتان را سفارش دهید.

پاسخ به سوالات متداول شما

1/قیمت میلگرد چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت میلگرد از به صورت مستقیم با توجه به نرخ مواد اولیه آن یعنی شمش و دستمزد کارخانه‌های نورد تعیین می‌شود. اما از آنجایی که این محصول بسیار پرکاربرد است مسائلی مانند قیمت ارز، بازار جهانی فولاد و به خصوص معاملات بورس کالا و شرایط بازار مسکن به صورت غیر مستقیم بر روی قیمت نهایی میلگرد تاثیر گذار است.

2/چگونه از آهنک میلگرد بخریم؟

شما می‌توانید هم به صورت آنلاین با زدن دکمه خرید بر روی هر محصول خرید خود را در کمترین زمان به ثبت برسانید. بعد از ثبت سفارش، پیش فاکتور خدمت شما ارائه می‌شود. هزینه نهایی هم تنها بعد از وزن نهایی محصول و ثبت فاکتور رسمی دریافت می‌شود.

همچنین می‌توانید از طریق انبار آهنک به میزان دلخواه و از چند کارخانه به صورت همزمان خرید خود را انجام دهید.

اگر هم مایل به دریافت مشاوره تلفنی قبل از خرید خود هستید کافیست با شماره 91006007-021 تماس بگیرید. مشاوران ما اطلاعات لازم را در اختیارشما قرار می‌دهند تا با خیالی راحت خرید خود را انجام دهید.

3/هزینه حمل و نقل میلگرد چقدر است؟

هزینه حمل و نقل میلگرد بر اساس تن/کیلومتر محاسبه می‌شود. مسلما هزینه این جابجایی بسته به محل پروژه شما و محل بارگیری میلگرد متفاوت خواهد بود. اگر به صورت آنلاین اقدام به خرید از آهنک کنید با مشخص کردن مقصد خود هزینه نهایی حمل و نقل مشخص می‌گردد.

4/چه زمانی میلگرد خریداری شده به دست ما می رسد؟

بعد از ثبت سفارش اگر از کارخانه خرید داشته باشید استعلام کالای مورد نیاز شما انجام می‌شود. در صورتی که میلگرد مورد نظر در انبار کارخانه موجود باشد، بعد از تسویه نهایی بارگیری همان لحظه انجام خواهد شد. به صورت متوسط برای خرید مستقیم از کارخانه

5/محل بارگیری میلگرد از کجاست؟

در آهنک امکان خرید مستقیم از کارخانه و خرید از انبارهای آهنک به هر دو صورت وجود دارد. اگر از کارخانه میلگرد مورد نیاز خود را تهیه کنید به صورت مستقیم از انبار کارخانه مورد نظر بارگیری انجام خواهد شد.

برای صرفه جویی در حمل و نقل و امکان خرید میلگرد از کارخانجات مختلف می‌توانید گزینه انبار آهنک را انتخاب نمایید. نزدیک‌ترین انبار ما را نسبت به محل پروژه انتخاب کنید تا میلگرد مورد نظر شما در کمترین زمان و با بهترین قیمت در اختیاران قرار بگیرد.

6/ آیا میلگرد خریداری شده از آهنک ضمانت می‌شود؟

افتخار ما بیش از 60 سال فعالیت صادقانه و شفاف در بازار آهن است. تمامی محصولاتی که از آهنک خریداری می‌کنید قبل از ارسال در چند مرحله بررسی می‌شوند تا مغایرتی با سفارش شما نداشته باشند. در صورت هر گونه مغایرت کالا با نوع سفارش شما تمامی وجه واریزی به حساب شما باز گردانده می‌شود.

7/قیمت‌های میلگرد با ارزش افزوده محاسبه شده‌اند؟

در سایت آهنک پیش فرض تمامی قیمت‌های استعلام شده میلگرد با احتساب 9 درصد ارزش افزوده است. اگر علاقه مند به دیدن قیمت محصولات بدون ارزش افزوده هستید کافیست از بالای جدول سمت چپ گزینه بدون ارزش افزوده را فعال کنید.

8/قیمت‌های اعلامی میلگرد به روز است؟

بله تمامی قیمت‌های اعلامی ما به صورت روزانه استعلام و در سایت منتشر می‌شود و در صورت هرگونه نوسان به مشتریان عزیز اعلام خواهد شد. علاوه بر این با کلیک بر روی علامت نمودار در سمت چپ هر محصول می‌توانید قیمت کالای مورد نظر خود را در روزهای گذشته بررسی کنید.

9/چطور میلگرد اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

مطمئن روش برای تشخیص میلگرد اصل از تقلبی انتخاب، مرکز مناسب برای خرید میلگرد است. ما به شما تضمین می‌دهیم که تمامی محصولات ما از کارخانجات معتبر تهیه و بارگیری می‌شوند. جدای از انتخاب مرکز معتبر برای خرید، مقایسه وزن میلگرد، پلاک روی بندیل، علامت اختصاری حک شده روی میلگرد و دریافت برگه آنالیز محصول تولید شده  از اصالت کالای مورد نیازتان مطمئن شوید.

مشاهده بیشتر

نحوه خرید از انبار آهنک

انتخاب آنلاین و سریع از سایت با قیمت دقیق
پرداخت و صدور پیش‌فاکتور از سایت با قیمت دقیق
انتخاب آنلاین و سریع از سایت با قیمت دقیق
صدور حواله و تحویل از سایت با قیمت دقیق
آهنک
اگر سوالی جهت مشاوره

خرید به قیمت از انبار

مشاهده