قیمت روز تیرآهن 27 | خرید از تمامی کارخانه ها

قیمت بدون ارزش افزوده

لوگو-ذوب-آهن قیمت تیرآهن 27 ذوب آهن اصفهان

1403/05/01 - 03:14
محصولسایزاستانداردقیمتنمودارخرید
تیرآهن 27 ذوب آهن اصفهان 27IPE 27,300 تومان -
🔽 قیمت در انبار تهران 🔽
محصولسایزاستانداردقیمتنمودارخرید
تیرآهن 27 ذوب آهن اصفهان انبار تهران 27IPE 12,507,000 تومان
تیرآهن لانه زنبوری 27 انبار تهران 27IPE تماس بگیرید

لیست قیمت روزانه تیرآهن سایز 27

یکی از کاربردی‌ترین و پرفروش‌ترین مقاطع پروفیل فولادی، تیرآهن 27 یا (Beam 27) است که به آن تیرآهن بال نیم پهن موازی و یا IPE نیز می‌گویند. همانطور که از نام این نوع از تیرآهن مشخص است، اندازه ارتفاع آن 27 سانتی متر بوده و به همین دلیل در قیاس با سایر محصولات مشابه، از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. برای آشنایی بیشتر با این محصول و شناخت عوامل موثر بر قیمت تیرآهن 27 با ما همراه باشید.

اطلاعاتی درباره تیرآهن 27

تیرآهن سایز 27، یکی از مقاطع فولادی سنگین‌وزن است که هم در ساختمان‌سازی و هم در برخی از صنایع، از آن استفاده می‌شود. قیمت این محصول نسبت به برخی از سایزهای دیگر، بیشتر است ولی از مقاومت بالاتری برخوردار است.

تیرآهن 27 از مقداری کربن و آلیاژ فولاد تهیه می‌شود. وجود درصدی از کربن در ترکیبات این محصول، باعث شده است که مقاومت خمشی بسیار بالایی داشته باشد و بتواند فشارهای جانبی و محوری زیادی را تحمل کند. به‌طورکلی سه عنصر آهن، کروم و کربن در ساختار تیرآهن 27 به‌کاررفته است.

انواع تیرآهن 27

برای تولید تیرآهن به خصوص تیرآهن 27 مهم است که ویژگی های اصلی آن بر چه اساسی و بر چه وزنی باشد. از این رو کارخانه ها برای تولید تیرآهن 27 استانداردهای خاصی را به کار می گیرند.

استانداردهای مورد استفاده برای تولید تیرآهن به شرح زیر است:

 • IPE (استاندارد ایران و اروپا)
 • INP (استاندارد چین و روسیه)
 • IPB (تیرآهن بال پهن یا هاش)

تیرآهن 27 (IPE)

به پروفیل های IPE که از نظر شکل ظاهری شبیه حرف I انگلیسی هستند تیرآهن معمولی نیز گفته می شود. تولید تیرآهن IPE بر اساس استانداردهای اروپایی صورت می‌ گیرد و بال آنها ضخامت ثابتی دارد. اکثر سازه هایی که به طور مرسوم در ایران طراحی و ساخته می شوند، بر اساس همین استانداردها و با بال های ابتدایی و انتهایی یکسان طراحی می ‌شوند. به همین جهت استفاده از پروفیل های IPE در ایران بسیار متداول است.

تیرآهن 27 (INP)

این نوع پروفیل نیز شکل I است و البته بر اساس استانداردهای روسیه و چین در کارخانه های ذوب آهن و ساخت فولاد تولید می شود تفاوتی که میان این پروفیل با IPE وجود دارد ضخامت بال است که در در این نوع از پروفیل ها ضخامت بال هرچه از جان فاصله بگیریم دچار کاهش می شود هردوی این انواع پروفیل I شکل در صنایع فولاد سازی و ذوب آهن کشورمان تولید شده و به بازار ارائه می‌شود.

تیرآهن 27 (IPB)

پروفیل های فولادی به شکل I یا H را تیرآهن می ‌نامند. اگر بال تیر آهن با جان آن برابر باشد، تیرآهن بال پهن یا هاش نامیده می شود و آن را IPB نیز می نامند. منظور از جان تیر آهن در اینجا ارتفاع پشت تا پشت تیرآهن است.

این نوع تیرآهن ها در سه دسته اصلی طبقه بندی می شوند، که عبارتند از: تیرآهن بال پهن سنگین HEB، تیرآهن بال پهن سبک HEA و تیرآهن سنگین TPB. به طور معمول تیرآهن های بال پهن سنگین ضخامت بیشتری نسبت به تیرآهن های بال پهن سبک دارند. این تیرآهن ها در سایزهای مختلف از 10 تا 1000 تولید شده و به بازار ارائه می شود.

نحوه ساخت تیرآهن 27 بر اساس استانداردها

در روش نورد گرم که بسیاری از مقاطع فلزی توسط این روش تولید می‌شوند و یک روش بسیار رایج برای شکل‌دهی محصولات فلزی به حساب می‌آید، از بلوم یا شمشه‌های فلزی به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود. شمشه یا بلوم (Bloom) یک فراورده میانی در صنعت فلزات به حساب می‌آید که طول سطح آن کمتر از 230 سانتی‌متر مربع است. بلوم فولادی در ساخت مقاطع فلزی از جمله تیرآهن، ریل، ناودانی و نبشی به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود.

در فرایند تولید تیرآهن، شمشه که سطح مقطع آن با توجه به نوع محصول خروجی تعیین می‌شود وارد کوره می‌شود تا به حرارت مورد نظر که چیزی حدود 1100 درجه سانتی گراد است برسد. در مرحله بعد شمشه‌های حرارت دیده وارد قفسه‌های نورد خواهند شد تا با گذشت از مراحل مختلف به تدریج سطح مقطع آنها کاهش یابد و شکل مورد نظر را به خود بگیرند. محصول باید از ۳ قفسه نورد ابتدایی، میانی و پایانی عبور کند تا شکل مورد نظر را به خود بگیرد.

در قفسه نورد ابتدایی سطح مقطع شمشه کاهش می‌یابد و به طول آن افزوده می‌شود. قفسه‌های میانی و پایانی نیز وظیفه تغییر شکل محصول به فرم مورد نظر را بر عهده دارند و بعد از آن تیرآهن به طول‌های مورد نظر برش خواهد خورد و برای بسته‌بندی آماده می‌شود.

کاربردهای تیرآهن 27 در ساخت و ساز

کاربرد تیرآهن 27 ، ثبات و پایداری مطلوب این مدل از مقاطع فولادی، امکان ثبات و ایستایی سازه را به سادگی فراهم می آورد. علاوه بر این، تیرآهن های سایز 27 به راحتی دچار پوسیدگی، فرسودگی و آفت زدگی نمی‌شوند. به همین جهت، تیرآهن ها یا به عبارتی مقاطع فولادی، نیازها و توقعات ایجاد شده در حوزه ساخت و ساز را به بهترین نحو ممکن برآورده می سازند.

از متداول‌ترین کاربردهای تیرآهن 27 می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ساخت طبقات زیرین

 • پوشش سقف‌ها

 • ساخت ستون‌ها

 • ایجاد اسکلت سازه فولادی

 • استفاده در سازه‌های سنگین

 • ساخت پل‌های شهری

تولیدکنندگان تیرآهن 27 در ایران

کارخانه هایی که دست به تولید تیرآهن 27 زده اند در لیست زیر قابل مشاهده هستند:

 • تیرآهن ذوب آهن اصفهان

 • تیرآهن فایکو

 • تیرآهن ماهان

 • تیرآهن کرمانشاه

 • تیرآهن بناب

 • تیرآهن اهواز

 • تیرآهن یزد

همچنین شما می توانید قیمت تیرآهن سایر برندهای معتبر بازار را در همین صفحه مشاهده کنید و با شماره گیری  91006007-021 از کارشناسان ما تیرآهن 27 مورد نیاز هر کارخانه‌ای را استعلام بگیرید و با قیمتی مناسب کالای مورد نظرتان را سفارش دهید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت تیرآهن 27

قیمت تیرآهن 27 در بازار امروز بسیار مهم است. بسیاری از مهندسین برای ساخت و سازها و پروژه های عمرانی خود، از تیرآهن 27 استفاده می کنند، تا علاوه بر افزایش استحکام سازه، ایمنی آن را نیز تضمین نماید. عواملی که به صورت مستقیم بر قیمت تیرآهن 27 تاثیر گذار هستند شامل موارد زیر می‌باشند:

 • قیمت ارز

 • قیمت سنگ آهن

 • قیمت شمش

 • کیفیت تیرآهن

 • وزن تیرآهن

 • نوع تیرآهن

 • استاندارد تیرآهن

 • کارخانه تولیدکننده

 • میزان عرضه و تقاضا

 • هزینه های حمل و نقل

قیمت تیرآهن 27 ذوب آهن اصفهان

تیرآهن 27 ذوب آهن اصفهان دارای استاندارد IPE می باشد. طول هر شاخه از تیرآهن 27 ذوب آهن اصفهان 12 متر می باشد. وزن هر شاخه این محصول 435 کیلوگرم می باشد.

قیمت تیرآهن 27 به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. اطلاع از قیمت روز این محصول می‌تواند به شما کمک کند که خرید این محصول را با آگاهی بیشتری انجام دهید. قیمت امروز تیرآهن 27 ذوب آهن اصفهان را در همین صفحه ببینید.

خرید تیرآهن 27

از فاکتورهای مؤثر برای خرید تیرآهن 27، توجه به کارخانه سازنده، برند و همچنین مواد اولیه آن است. کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از برترین تولیدکنندگان تیرآهن‌های سنگین‌وزن است و محصولات آن از کیفیت بالایی برخوردار هستند. مقاومت خمشی بسیار بالای این محصول باعث شده است که تحمل بار و فشارهای جانبی را داشته باشد.

اگر قصد خرید تیرآهن 27 را دارید، میتوانید با شماره  91006007-021 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناس مربوط به این محصول بهره ببرید و خریدی مطمئن داشته باشید. توجه داشته باشید پس از استعلام نرخ تیرآهن 27 توسط شما، کارشناسان آهنک تمامی مشخصات و مراحل خرید از جمله قیمت و مشخصات تیرآهن 27، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را به اطلاع شما می‌رسانند.

قیمت روز تیرآهن 27

نرخ ارز، از مهم ترین و اصلی ترین فاکتورها در تعیین قیمت تیر اهن 27 تلقی می گردد. بر این اساس، کوچک ترین نوسان در نرخ ارز، قیمت تمام شده محصول را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین، قیمت مقاطع فولادی با نرخ ارز، رابطه مستقیم دارد.

از آن جایی که قیمت تیر اهن 27 تحت نوسانات بازار مدام در حال تغییر است، جهت استعلام قیمت به روز تیرآهن 27 با کاشناسان ما در آهنک در ارتباط باشید.

مراحل خرید اینترنتی انواع آهن آلات در آهنک

خرید اینترنتی تیرآهن 27

قیمت این سایز از تیرآهن می تواند بر قیمت تمام شده سازه تاثیر بسزایی داشته باشد. در آهنک شما قادر خواهید بود نوسانات تیرآهن 27 را به صورت لحظه ای در همین صفحه مشاهده کنید. بنابراین برای دریافت قیمت روز تیرآهن و خرید اینترنی می توانید از کارشناسان ما در آهنک با شماره تلفن  91006007-021 مشاوره بگیرید و یا خرید خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

خرید تیرآهن 27 از انبار تهران یا کارخانه

در ایران کارخانه‌هایی در شهرهای مختلف وجود دارد که به تولید انواع تیرآهن می‌پردازند. ممکن است گاهی قیمت روز تیرآهن، در هر یک از این شرکت‌ها، با دیگری متفاوت باشد. برای اینکه از قیمت محصولات هر کدام به خوبی اطلاع پیدا کنید، خوب است که منابع رسمی در این زمینه را به خوبی دنبال کرده و مورد بررسی قرار دهید. هر چند که نرخ تیرآهن روز، به عوامل مهم دیگری هم وابسته است.

اگر شما مصرف کننده نهایی تیرآهن هستید باید توجه داشته باشید که خرید تیرآهن 27 از انبار برای شما بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. یکی از هزینه‌های اساسی برای ساختمان سازی بحث حمل و نقل مصالح ساختمانی است. با وجود 15 انبار عمومی آهنک در سراسر کشور و نمایندگی‌های متعدد شما می‌توانید با هزینه حمل و نقل بسیار پایین تر محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. یکی از ویژگی‌های آهنک امکان خرید مستقیم محصولات و برندهای محتلف مورد نظر مشتریان از انبار تهران می‌باشد.

جمع بندی پایانی

مزیت‌ها و همچنین خاصیت‌های کاربردی مانند دوام و استحکام بالا، عملکرد گسترده، انعطاف‌پذیری مناسب و… همگی باعث شده است که استفاده از این محصول، در ساختمان‌سازی و بسیاری از صنایع، دارای کاربردهای زیادی باشد. قیمت امروز تیرآهن 27 در همین صفحه ببینید.

سوالات متداول

آیا قیمت تیرآهن 27 در سایت آهنک به روز است؟
سبک ترین نوع تیرآهن در بازار ایران کدام است؟
مهمترین ویژگی تیرآهن 27 چیست؟
هزینه حمل و نقل تیرآهن 27 به چه صورت است؟

مقالات آهنک

مشاهده همه
آهنک