قیمت تیرآهن و هاش

میانگین قیمت امروز
1,276,743
میانگین قیمت دیروز
1,312,650
بیشترین قیمت هفته
10,300,000
کمترین قیمت هفته
1
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
تیرآهن ۱۴ پروفیل صنعت ماهان 14 IPE کارخانه 0 تومان جدید خرید
تیرآهن ۱۶ پروفیل صنعت ماهان 16 IPE کارخانه 2,655,698 تومان جدید خرید
تیرآهن ۱۸ پروفیل صنعت ماهان 18 IPE کارخانه 1 تومان جدید خرید
تیرآهن ۱۸ ماهان انبار تهران 18 IPE انبار تهران 3,185,000 تومان ثابت - خرید
جهت سفارش از کارخانه پروفیل صنعت ماهان با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
تیرآهن ۱۴ فایکو سبک 14 IPE کارخانه 1 تومان ثابت - خرید
تیرآهن ۱۶ فایکو 16 IPE کارخانه 15,646 تومان جدید خرید
تیرآهن ۱۴ فایکو سنگین 14 IPE کارخانه 0 تومان جدید خرید
تیرآهن ۱۸ فایکو 18 IPE کارخانه 0 تومان جدید خرید
تیرآهن ۲۰ فایکو 20 IPE کارخانه 0 تومان جدید خرید
تیرآهن ۲۲ فایکو 22 IPE کارخانه 0 تومان جدید خرید
تیرآهن ۲۴ فایکو 24 IPE کارخانه 0 تومان جدید خرید
تیرآهن ۲۴ فایکو انبار آهنک 24 IPE انبار تهران 0 تومان جدید خرید
تیرآهن ۲۲ فایکو انبار آهنک 22 IPE انبار تهران 0 تومان جدید خرید
تیرآهن ۲۰ فایکو انبار آهنک 20 IPE انبار تهران 3,506,423 تومان جدید خرید
تیرآهن ۱۸ فایکو انبار آهنک 18 IPE انبار تهران 3,047,248 تومان جدید خرید
تیرآهن ۱۴ فایکو سنگین انبار آهنک 14 IPE انبار تهران 1 تومان جدید خرید
تیرآهن ۱۶ فایکو انبار آهنک 16 IPE انبار تهران 2,613,120 تومان ثابت - خرید
تیرآهن ۱۴ فایکو سبک انبار آهنک 14 IPE انبار تهران 2,070,459 تومان ثابت - خرید
جهت سفارش از کارخانه شرکت فولاد البرز ایرانیان فایکو با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
تیرآهن ۱۴ شاهین بناب 14 IPE کارخانه 12,189 تومان جدید خرید
تیرآهن ۱۶ شاهین بناب 16 IPE کارخانه 207,146 تومان جدید خرید
تیرآهن ۲۰ بناب انبار آهنک 20 IPE انبار تهران 0 تومان جدید خرید
جهت سفارش از کارخانه مجتمع فولاد شاهین بناب با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
زیر قیمت و تحویل فوری

انبار آهنک، امروز

250
زیر قیمت بازار
مشاهده انبار

تیرآهن که در زبان انگلیسی با نام Structural Beam شناخته می‌شود یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین مقاطع فولادی است که در پروژه‌های مختلف ساختمانی و صنایع مختلف استفاده می‌شود. تیرآهن‌ها انواع مختلفی دارند اما به‌صورت کلی به دو دسته تیرآهن معمولی (I) و هاش (H) تقسیم می‌شوند. هرچند که در گذشته بیشتر از تیرآهن‌های I استفاده می‌شد اما امروزه هاش محبوبیت بیشتری دارد. هرکدام از این تیرآهن‌ها ویژگی‌ها و مشخصات مکانیکی و شیمیایی ویژه‌ای دارند و از قرن 19 تاکنون همواره در صنایع مختلف استفاده‌های متفاوتی داشته‌اند. این مقاطع فولادی می‌توانند از نظر شکل و ظاهر، سایز و ابعاد، استانداردها، کاربردها و … انواع مختلفی داشته باشند.

تیرآهن و هاش

انواع تیرآهن‌ها

همان‌طور که گفته شد تیرآهن‌ها می‌توانند بر اساس فاکتورها و پارامترهای مختلفی طبقه‌بندی شوند و هرکدام از آنها کاربردها و استفاده‌های مختلفی داشته باشند. تیرآهن‌ها به‌صورت کلی می‌توانند به سه دسته اصلی شامل تیرآهن بال‌پهن سبک HE-A یا همان IPBL، تیرآهن اچ بیم سنگین HE-B معادل IPB و  تیرآهن اچ بیم سنگین HE-M معادل IPBv تقسیم می‌شوند. از نظر گریدبندی نیز این محصولات می‌توانند به دسته اصلی شامل گرید ST37 و ST44 و ST52  دسته‌بندی شوند. با توجه به نوع کاربرد نیز این مقاطع فولادی می‌توانند به دو دسته شاه‌تیر و تیرچه تقسیم می‌شوند. تیرآهن‌ها از نظر تکیه‌گاه نیز می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند که شامل تیرهای پشتیبانی شده ساده، تیرهای ثابت، تیرهای یک طرف آزاد، تیرهای دو طرف آزاد، تیرهای پیوسته، تیرآهن کنسول و تیرآهن خرپا هستند. از نظر شکل و ظاهر نیز این محصولات انواع مختلفی همچون تیرآهن ساده، لانه‌زنبوری و … دارند.

انواع سایز تیرآهن و هاش

در حقیقت اصلی‌ترین و مهم‌ترین فاکتور برای دسته‌بندی و طبقه‌بندی تیرآهن‌های معمولی و هاش سایز آنها است چراکه سایز مشخص کننده کاربردهای آنها می‌باشد. تیرآهن‌هایی که بر اساس استانداردهای مختلفی IPE (استاندارد اروپا و ایران)، INP (استاندارد چین و روسیه) و IPB (بال‌پهن) تولید می‌شوند سایزهای متفاوتی دارند و در پروژه‌های مختلف تولید می‌شوند. به‌صورت کلی می‌توان گفت که سایز تیرآهن‌های معمولی و هاش از سایز 12 شروع شده و تا سایزهای 32 و 36 و … در دسترس هستند. هرکدام از این سایزها می‌توانند وزن، ضخامت، مشخصات فیزیکی و شیمیایی مختلف و متفاوتی داشته باشند.

سایزهای متفاوتی دارند و هرکدام می‌توانند در پروژه‌های مختلف استفاده شوند. ‌تیرآهن IPE و INP به ارتفاع ۸۰ تا ۶۰۰ میلی‌متر و تیرآهن IPB به ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌متر تولید می‌شود. از جمله رایج‌ترین سایزهای تیرآهن‌ها می‌توان به سایز 12، 14، 16، 18، 20، 22، 24، 27 و 30، 32 و 36 اشاره کرد. هرکدام از این سایزها بر اساس استانداردهای تولیدی می‌توانند ویژگی‌های مختلفی از نظر وزن و ضخامت و … داشته باشند.

سایز 12

وزن این تیرآهن بین 10.4 الی 26.8 کیلوگرم برای هر یک متر بوده و کاربرد آن استفاده در ساخت ستون, پوشش سقف سازه و تیر می‌باشد.

سایز 14

یکی از پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین نوع تیرآهن می‌باشد و محدوده وزن آن 12.9 الی 33.7 کیلوگرم در هر متر می‌باشد و کاربردهای آن برای ساخت ستون, خرپا, نعل و تیر در پوشش سقف سازه می‌باشد.

برای مشاهده بروزترین قیمت تیرآهن 14 اصفهان و تیرآهن 14 اهواز بهترین گزینه برای مشتری آهنک می‌باشد.

سایز 16

این محصول دارای وزن متغیر 15.8 تا 41.6 کیلوگرم در هر متر بوده کاربرد آن برای ساخت خرپا، نعل، تیر در پوشش سقف و پل لانه زنبوری می‌باشد.

سایز 18

محدوده وزنی آن 18.8 الی 49.1 کیلوگرم در هر متر بوده و کاربردهای آن مشابه با تیرآهن سایز 14 و 16 می‌باشد. تیرآهن 18 به دلیل وزن بیشتر در سازه‌های بزرگتر کاربرد دارد.

بروزترین قیمت تیرآهن 18 اصفهان را در آهنک مشاهده کنید و نوسانات قیمت این محصول در روزهای گذشته را مشاهده کنید.

سایز 20

وزن این تیرآهن 22.4 تا 60 کیلوگرم در هر متر می‌باشد و به دلیل وزن زیاد و مقاومت بالا در سازه‌های بزرگ و یا طبقات زیرین سازه استفاده می‌شوند.

تیر آهن

قیمت تیرآهن و هاش

امروزه انواع مختلفی از تیرآهن‌ها با کاربردها و استفاده‌های مختلفی در دسترس هستند که هرکدام مشخصات و ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند. قیمت این مقاطع فولادی می‌تواند تحت تأثیر فاکتورها و پارامترهای مختلفی قرار بگیرد که مهم‌ترین آنها شامل مواردی همچون وزن و ضخامت تیر، بازار جهانی فولاد، قیمت ارز و مشخصات شیمیایی و مکانیکی، شرایط صنعت ساخت‌وساز و مسکن، میزان عرضه تقاضا و کاربردهای تیرآهن، شرکت و کارخانه تولیدکننده، فروشگاه عرضه‌کننده و استانداردهای تیرآهن، نوع تیرآهن و کیفیت پخت آن قیمت مواد اولیه و حجم و تعداد خریداری ‌شده و … هستند.

قیمت روز تیرآهن و هاش

عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند باعث تغییرات لحظه‌ای قیمت محصولات فولادی مانند تیرآهن و هاش شوند. از مهم‌ترین عامل‌ها می‌توان به مواردی همچون نرخ ارز، هزینه‌های حمل‌ونقل، قیمت مواد اولیه، وضعیت بازار بورس، میزان صادرات و واردات و … اشاره کرد.

راهنمای شناخت انواع تیرآهن و هاش

برای انتخاب کردن نوع تیرآهن مورد نیاز برای پروژه و برآورد قیمت تیرآهن لازم است این محصول و ویژگی‌های انواع آن را بشناسید.

تیرآهن‌ها به طور کلی به 4 دسته زیر تقسیم می‌شوند:

تیرآهن IPE

این تیرآهن‌ها به تیرآهن معمولی معروف هستند و شکل ظاهری آن شبیه حرف I انگلیسی می‌باشد. بال‌های ابتدایی و انتهایی آن یکسان هستند و ضخامت آن ثابت است. تیرآهن IPE بر اساس استانداردهای اروپایی تولید شده است.

اکثرا پروژه‌های ساختمانی در ایران بر اساس این استاندارد طراحی و ساخته می‌شوند. به همین جهت, تیرآهن IPE محبوبیت بالاتری نسبت به بقیه تیرآهن‌ها داشته و پرمصرف‌ترین تیرآهن در ایران می‌باشد.

تیرآهن INP

تیرآهن‌های INP بر اساس استانداردهای روسیه و چین با شکل ظاهری شکل حرف I انکلیسی تولید می‌شوند. تیرآهن IPE و تیرآهن INP شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند و تنها تفاوت آن‌ها در این است که در این نوع پروفیل فولادی, ضخامت بال هرچقدر از جان فاصله گیرد دچار کاهش می‌شود.

این دو نوع تیرآهن گفته شده هم در ایران تولید می‌شوند و هم به صورت وارداتی وارد بازار آهن می‌شوند. به دلیل شباهت‌های زیاد این دو محصول هنگام خرید تیرآهن در تشخیص نوع آن و قیمت تیرآهن دقت کافی داشته باشید.

تیرآهن هاش یا بال پهن (IPB)

این تیرآهن مقاومت بیشتری نسبت به IPE و INP دارد و اتصال آن‌ها به راحتی صورت می‌گیرد و شکل ظاهری آن شبیه حرف H انگلیسی است. این تیرآهن در ارتفاع 100 تا 1000 می‌متر ساخته می‌شود و اندازه بال و ارتفاع آن برابر می‌باشد. از کاربرهای آن می‌توان برای استفاده در ساخت تیر و خرپی اشاره کرد. همچنین در صنعت پل سازی, برج سازی, سدسازی و صنایعی که نیاز به مقاومت بالاتری دارند از این تیرآهن استفاده می‌شود.

تیرآهن هاش در سه نوع بال پهن سبک (HEA), بال پهن سنگین (HEB), فوق سنگین TPB نامگذاری شده‌اند و در بازار موجود می‌باشند. شما می‌توانید بروزترین قیمت تیرآهن هاش را در آهنک دنبال کنید.

 تیرآهن لانه زنبوری (CPE)

دلیل نامگذاری این تیرآهن به دلیل وجود حفره‌های توخالی در طول جان آن می‌باشد که شبیه لانه زنبور می‌باشند. علت اصلی این برش‌ها و حفره‌ها ایجاد مقاومت در برابر لنگر خمشی است و همچنین از داخل فضای خالی می‌توان لوله‌های برق و تاسیسات را عبور داد.

وجود حفره در طول جان تیرآهن لانه زنبوری باعث سبک‌تر شدن وزن آن می‌شود و قیمت تیرآهن لانه زنبوری از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می‌باشد.

هاش

خرید تیرآهن و هاش

می‌توان گفت انواع تیرآهن‌های معمولی و هاش امروزه در بسیاری از صنایع پویا و فعال دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربردهای مختلفی دارند. مصرف بالای این مقاطع فولادی باعث شده است که کارخانه‌های زیادی در سراسر جهان در زمینه تولید آن فعالیت داشته باشند و تنوع محصولات بسیار زیاد است. برای خرید تیرآهن می‌توان هم از روش‌های مستقیم و هم روش‌های غیر مستقیم استفاده کرد. در روش مستقیم افراد به‌صورت حضوری به کارخانه‌ها، شرکت‌ها و انبارهای فروش مراجعه کرده و محصولات مورد نظر خودشان را خریداری می‌کنند. خرید حضوری و مستقیم می‌تواند مزایایی داشته باشد و افراد با حذف واسطه‌ها در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کند. برای خرید تیرآهن لازم است که مواردی همچون مشخصات و ویژگی‌های مکانیکی و شیمیایی، سایز و ابعاد، ضخامت و وزن، کاربردها و … مورد توجه قرار بگیرد.

خرید آنلاین تیرآهن و هاش

با پیشرفت علوم و تکنولوژی‌های مدرن و دنیای اینترنت امروزه تمامی شرکت‌ها، کارخانه‌ها و کسب‌وکارهای مختلف دارای وب‌سایت‌های انحصاری بوده و می‌توانند به‌صورت مستقیم با مشتریان خود در ارتباط باشند. خرید آنلاین تیرآهن و هاش می‌تواند در هزینه‌های افراد، انرژی و زمان آنها صرفه‌جویی کند. فرد می‌تواند وارد سایت مخصوص شرکت‌ها شده و به‌صورت مستقیم با تولیدکننده‌ها ارتباط داشته باشد و محصولات مورد نظر خودش را به‌صورت آنلاین سفارش داده و خریداری کند.

خرید اینترنتی تیرآهن و هاش

در روش خرید اینترنتی افراد می‌توانند با کارشناسان فروش مستقیماً تعامل داشته باشند و در مورد مواردی همچون مشخصات محصولات، نحوه پرداخت، زمان بارگیری، زمان و نحوه تحویل و همچنین سایر جزئیات محصولات مشاوره دریافت کند.

بهترین تولیدکنندگان تیرآهن و هاش در ایران

از بزرگترین و برترین تولیدکنندگان تیرآهن در ایران می‌توان به کارخانجات زیر اشاره کرد:

شما می‌توانید در سایت آهنک بروزترین قیمت تیرآهن تولید شده در کارخانه مورد نظر خود را مشاهده کنید.

پاسخ به سوالات متداول شما

1/چه محصولاتی در آهنک در حال عرضه است؟

انواع تیرآهن در سایزهای مختلف, انواع میلگرد, فولادهای آلیاژی, انواع ورق, پروفیل و سایر محصولات فلزی

2/ آیا قیمت دلار و طلا می تواند بر قیمت محصولات فولادی تاثیر گذار باشد؟

در چند ماهه اخیر با توجه به بالا رفتن قیمت دلار آمریکا و عرضه صعودی قیمت طلا در پی اخبار منفی ویروس کرونا باعث شد، تا محصولاتی از جمله محصولات فولادی را تحت تاثیر قرار دهد. بازارهای سهام هم همچنین با در نظر گرفتن نگرانی های به وجود آمده از این ویروس و شیوع آن در خارج از چین به روند نزولی خود ادامه دادند.
همچنین با توجه به اینکه تاثیرات ویروس کرونا موقتی خواهد بود میزان قیمت طلا و دلار می تواند در افزایشی بودن محصولات فولادی تاثیر بگذارد. در جریان بهبود یافتن اوضاع کشور این مسائل روی قیمت ها تاثیر بسزایی خواهد داشت و اما از عوامل مهمی که بر قیمت ها می تواند تاثیر بگذارد میزان عرضه و تقاضای جهانی است.

3/چه عواملی بر روی هزینه ارسال تیرآهن تاثیرگذار است؟

مسافت و وزن تیرآهن خریداری شده بر روی هزینه ارسال تیرآهن تاثیرگذار می‌باشد. همچنین محدودیتی برای ارسال بار وجود ندارد. هم شما خودتان می توانید وسیله دریافت کالای خود را ارسال کنید و هم می توانید ارسال آن را بر عهده ما قرار دهید که در این صورت هزینه ارسال بار بر عهده خریدار می‌باشد. هزینه حمل و نقل با توجه به فاصله شهر محل تخلیه از محل بارگیری می باشد و با توجه به تعرفه باربری محاسبه می شود.

4/آیا قیمت تیرآهن در بازار آهن ثابت می‌باشد؟

خیر به علت نوسانات نرخ ارز قیمتها ممکن است به صورت روزانه و ساعتی تغییرات داشته باشد. در سایت آهنک شما می‌توانید به صورت لحظه‌ای بروزترین قیمت تیرآهن را مشاهده کنید و نوسانات قیمت تیرآهن را با روزهای گذشته مورد بررسی قرار دهید.

5/آیا خرید تیرآهن فقط به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد؟

خیر، شما می‌توانید با شماره 9006007-021 با مشاوران ما تماس گرفته و به صورت تلفنی و یا حضوری خرید خود را انجام دهید.

6/قیمت های جهانی می تواند بر قیمت داخلی تیرآهن تاثیر بگذارد؟

با توجه به مسائل پیشرو در کشور و همچنین مواجه شدن با ویروس کرونا، درگیر شدن کشورهای دیگر می توانیم بگوییم قیمت های محصولات فولادی دستخوش تغییرات فراوانی هستند. سرمایه گذاری کشورها و همچنین عرضه و تقاضای هر محصول می تواند در افزایش و کاهش قیمت تیر آهن تاثیر گذار باشد.

از طرفی دیگر بسته شدن مرزهای زمین و توقف صادرات فولاد ایران به افغانستان و عراق از جمله مسائل تاثیرگذار بر قیمت داخلی تیرآهن هستند.

7/فروش تیرآهن در آهنک فقط به صورت نقدی می‌باشد یا اعتباری؟

یکی از ویژگی‌های مهم خرید از آهنک امکان پرداخت هزینه تیرآهن به صورت اسناد اعتبار داخلی است. شما می‌توانید با شماره گیری 9006007-021 از کارشناسان فروش تیرآهن ما اطلاعات لازم را در این مورد کسب کنید.

8/قیمت تیرآهن در چه ساعتی از روز تعیین می‌شود؟

قیمت محصولات فولادی از قبل مشخص نبوده و به صورت روزانه تغییر می کند. قیمت به طور میانگین از ساعت 11 الی 1 ظهر مشخص می شود. برای کسب اطلاع از قیمت با کارشناسان فروش آهنک تماس بگیرید.

9/تیرآهن‌های خریداری شده از آهنک شامل ضمانت می‌شود؟

افتخار ما بیش از 60 سال فعالیت صادقانه و شفاف در بازار آهن است. تمامی محصولاتی که از آهنک خریداری می‌کنید قبل از ارسال در چند مرحله بررسی می‌شوند تا مغایرتی با سفارش شما نداشته باشند. در صورت هر گونه مغایرت کالا با نوع سفارش شما تمامی وجه واریزی به حساب شما باز گردانده می‌شود.

10/ارسال بار چه مدت طول می‌کشد؟

مدت زمان ارسال بار مانند هزینه ارسال، با توجه به شهر مقصد و نوع بار متغییر بوده و پس از بررسی توسط کارشناسان ما خدمت شما اعلام می‌گردد.

مشاهده بیشتر

نحوه خرید از انبار آهنک

انتخاب آنلاین و سریع از سایت با قیمت دقیق
پرداخت و صدور پیش‌فاکتور از سایت با قیمت دقیق
انتخاب آنلاین و سریع از سایت با قیمت دقیق
صدور حواله و تحویل از سایت با قیمت دقیق
آهنک
اگر سوالی جهت مشاوره

خرید به قیمت از انبار

مشاهده