قیمت روز تیرآهن 20 با سفارش آنلاین

قیمت بدون ارزش افزوده

لوگو-ذوب-آهن قیمت تیرآهن 20 ذوب آهن اصفهان

1403/02/01 - 13:30
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 20 ذوب آهن اصفهان 20IPE 36,800 تومان -

لوگو-فایکو قیمت تیرآهن 20 فایکو

1403/02/01 - 11:59
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 20 فایکو انبار تهران 20IPE 8,500,000 تومان

لوگو-فولاد-یزد-احرامیان-آهنک قیمت تیرآهن 20 فولاد یزد - احرامیان

1403/01/31 - 05:12
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 20 فولاد احرامیان انبار تهران 20IPE 8,549,000 تومان -

لوگو-فولاد-ماهکار-اشتهارد-آهنک قیمت تیرآهن 20 اشتهارد

1402/07/15 - 14:05
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 20 ماهکار اشتهارد 20IPE 28,400 تومان -

لیست قیمت روزانه تیرآهن سایز 20

تیرآهن 20 یا (Beam 20) از دیگر مقاطع فولادی پرکاربرد و کاربردی برای ایمن سازی و استقامت بخشیدن به انواع سازه ها و پروژه های مسکونی و ساختمانی محسوب می شود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تیرآهن از مصالح و فرآورده های فلزی حائز اهمیت برای برپایی و ساخت یک بنا یا سازه به شمار می رود. برای آشنایی بیشتر با این مقطع فولادی و شناخت عوامل موثر بر قیمت تیرآهن 20 با ما همراه باشید.

اطلاعاتی درباره تیرآهن 20

تیرآهن 20 یکی از تیرآهن هایی است که از دوام و استحکام بالایی برخوردار است و همین ویژگی باعث شده است از تیرآهن 20 در ساخت و سازهای خاص استفاده گردد. اصولا از تیرآهن 20 در ساخت و سازهای مسکونی و صنعتی استفاده می شود ولی نه در تمام قسمت ها. کاربرد اصلی تیرآهن 20 برای افزایش ایستایی و مقاومت سازه در برابر نیروهای برشی و همچنین لنگرهای خمشی است. بدین ترتیب می توان ایمنی و استقامت سازه را تضمین نمود. وزن این محصول مابین 22 تا 60 کیلوگرم می باشد.

انواع تیرآهن 20

تیرآهن 20 یکی از مهم ترین پروفیل های ساختمانی است که بر اساس سه استاندار IPE ,INP ,IPB تولید می‌شود.

تیرآهن 20 (IPE)

تیرآهن‌های IPE در ایران و کشور های اروپایی تولید می شود و شکل آن ها I مانند است. همچنین ضخامت بال های آن هم تغییر پذیر نمی باشد. تیرآهن تولیدی کشورهای اروپایی و ایران بیشتر از این مدل می‌باشند. بارزترین ویژگی این نوع تیرآهن این است که اگر از هر دو سر تیرآهن به آن نگاه کنید، ضخامت بال‌ های ابتدا و انتهای آن کاملاً یکنواخت و یکسان می‌ باشد. معمولا نقشه ساختمان هایی که به وسیله مهندسان کشورمان تهیه می‌ شود بر اساس این نوع استاندارد بوده و این نوع تیرآهن در میان مشتریان از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

تیرآهن 20 (INP)

تیرآهن I شکل طبق استاندارهای روسیه و چین ساخته می شود و ضخامت بال آن با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کمتر می‌شود. اغلب این تیر آهن ها در بازار های چین و روسیه تهیه و عرضه می شود. این تیر آهن ها I مانند هستند و هرچه ضخامت بال های آن ها نسبت به جان تیر آهن کمتر باشد، ضخامت بال های آن نیز کمتر می شود. تیرآهن هایی که طبق این استاندارد تهیه و تولید می‌ شوند بیشتر در کشور چین و روسیه می‌ باشند. از ویژگی های بارز آن؛ نازکی بال‌ ها در ابتدای تیرآهن و ضخیم شدن به مرور آن در انتها می‌ باشد، به طوری که اگر از سر تیرآهن با دقت به آن نگاه کنید، شیب ملایمی را در ضخامت بال‌ ها مشاهده خواهید کرد.

تیرآهن 20 (IPB یا هاش)

تیرآهن H شکل یا تیر آهن‌ های عریض تر به گونه ای هستند که در آنها طول بال‌ ها نسبت به تیرآهن‌ های IPE بیشتر شده است. تیر آهن عریض یا بال پهن H شکل است که طول بال ها نسبت به تیر آهن  IPE بزرگ تر می باشد. هنگامی که کلمه ی لاتین V در کنار نام تیر آهن قرار می گیرد به معنای آن است که تیر آهن سنگین وزن می باشد IPBv  و هرگاه که حرف L در کنار نام تیر آهن قرار گرفته باشد بدان معناست که تیر آهن سبک وزن می باشد.

نحوه ساخت تیرآهن 20 بر اساس استانداردها

به طور معمول، فرآیند تولید و ساخت تیرآهن 20 از دو روش متفاوت و گوناگون صورت می گیرد. در روش نخست با استفاده از دستگاه، تخته های آهنی را بر روی یکدیگر گذاشته و به صورت فرم H، آنها را طراحی می‌کنند. بر این اساس، با استفاده از دستگاه دو تخته آهن در دو طرف و یک تخته دیگر در وسط قرار گرفته و سپس از طریق دستگاه جوش به یکدیگر جوش داده می شوند.

در روش دوم شمش های فولادی را داخل کوره های حرارتی تا درجه 1100 درجه سانتیگراد قرار می دهند. حرارت بالا موجب رسیدن شمش ها به حالت مذاب می شود. انتقال شمش به داخل کوره با استفاده از جک هیدرولیکی صورت می گیرد. پس از ذوب و پخته شدن شمش ها، نوبت به مرحله رافینگ می رسد.

این مرحله شامل سه بخش مختلف می باشد. در مرحله اول پس از عبور شمش ها از زیر غلتک، قطر آنها کاهش پیدا کرده و به طول شمش اضافه می شود. در مرحله بعد با آب خنک، محصول را سرد کرده و در آخرین مرحله، فرآیند برش تیر آهن با استفاده از قیچی و متناسب با متراژ مورد نظر انجام می شود.

کاربردهای تیرآهن 20 در ساخت و ساز

یکی از کاربردهای صنعتی تیرآهن 20، صنعت پل سازی است. تیرآهن 20 به دلیل مقاومت بالایی که دارد، به خوبی می تواند وزن پل و همچنین بارهای ناشی از خودروهای عبوری را تحمل کند. همچنین از تیر 20 می توان برای ساخت و سازهای مسکونی به عنوان ارکان اصلی ساختمان بهره برد.

از دیگر کاربردهای تیرآهن 20 می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ساخت انواع پل
 • ساخت خرپا
 • ساخت تیرها (تیرهای اصلی و فرعی)
 • ساخت ستون
 • ساخت نعل درگاهی در سازه

تولیدکنندگان تیرآهن 20 در ایران

کارخانه های زیادی در بازار داخلی به تولید انواع تیرآهن می پردازند و لازم است پیش از خرید در خصوص کیفیت هریک از آن ها اطلاعات لازم را کسب نمایید. بزرگترین تولیدکنندگان تیرآهن 20 را در لیست زیر ببینید:

 • جهان فولاد غرب کرمانشاه
 • ذوب آهن اصفهان
 • فولاد احرامیان یزد
 • گروه ملی اهواز
 • فایکو سازی
 • ناب تبریز
 • ظفر بناب
 • آرین فولاد
 • ماهکار مشهد

همچنین شما می توانید قیمت تیرآهن سایر برندهای معتبر بازار را در همین صفحه مشاهده کنید و با شماره گیری  91006007-021 از کارشناسان ما تیرآهن 20 مورد نیاز هر کارخانه‌ای را استعلام بگیرید و با قیمتی مناسب کالای مورد نظرتان را سفارش دهید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت تیرآهن 20

قیمت هر تیرآهن بسته به کیفیت و وزنی که دارد، متفاوت است. از این رو قیمت تیرآهن 20 نسبت به سایزهای کوچکتر، بیشتر است. این تیرآهن علاوه بر داشتن وزن بیشتر، از استقامت بیشتری هم برخوردار است که همین عاملی بر وجود تفاوت قیمت آن با سایر سایزهاست. همچنین عوامل موثر بر قیمت این محصول شامل:

 • قیمت ارز
 • قیمت سنگ آهن
 • قیمت شمش
 • کیفیت تیرآهن
 • وزن تیرآهن
 • نوع تیرآهن
 • استاندارد تیرآهن
 • کارخانه تولیدکننده
 • میزان عرضه و تقاضا
 • هزینه های حمل و نقل

قیمت تیرآهن 20 ذوب آهن اصفهان

تیرآهن 20 ذوب آهن اصفهان دارای استاندارد IPE می باشد. طول هر شاخه از تیرآهن 20 ذوب آهن اصفهان 12 متر می باشد و در طبقات زیرین، بعنوان تیر در پوشش سقف ها، پل های لانه زنبوری و در سازه های سنگین استفاده می شود. قیمت تیرآهن 20 اصفهان با توجه به تغییرات بازار آهن آلات روزانه در سایت آهنک بروزرسانی می‌شود. تغییراتی که در قیمت این محصول مشاهده می‌شود به دلیل بازار بی ثبات در ایران و نوسانات ارز است. پس از اعلام قیمت روزانه تیرآهن 20، باید میزان تیرآهن مورد نیاز خود را مشخص کرده و عملیات خرید را تکمیل کنید.

برای اطلاع از قیمت امروز تیرآهن 20 ذوب آهن اصفهان، با کارشناسان ما در آهنک تماس بگیرید.

خرید تیرآهن 20

آنچه که خریداران پیش از تهیه تیرآهن و یا هر گونه مصالح ساختمانی بایستی به آن توجه داشته باشند، برنده تولید کننده و یا کارخانه سازنده است. تیرآهن‌ها در داخل کشور از سوی کارخانه‌های متعددی تولید و در بازار عرضه می‌شوند. در نتیجه خریداران با توجه به زمینه کاری و نوع نیاز مصرفی‌شان بایستی از سایزهای تیرآهن‌های تولیدی هر یک از کارخانه‌ها مطلع شوند.

اگر قصد خرید تیرآهن 20 را دارید، میتوانید با شماره  91006007-021 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناس مربوط به این محصول بهره ببرید و خریدی مطمئن داشته باشید. توجه داشته باشید پس از استعلام نرخ تیرآهن 20 توسط شما، کارشناسان آهنک تمامی مشخصات و مراحل خرید از جمله قیمت و مشخصات تیرآهن 20، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را به اطلاع شما می‌رسانند.

قیمت روز تیرآهن 20

تیرآهن 20 یکی از محصولات باکیفیت و پرطرفدار در ساختمان‌سازی است که به‌طور گسترده برای ساخت سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این محصول به دلیل وزن بالایی که دارد، باعث افزایش استحکام و دوام ساختمان می‌شود؛ به همین دلیل قیمت تیرآهن 20 برای بسیاری از افراد فعال در حوزه آهن‌آلات اهمیت زیادی دارد.

نکته مهم دیگری که در خرید تیرآهن 20 باید توجه داشته باشید این است که عرضه تیرآهن به دو صورت شاخه‌ای و کیلویی صورت می‌پذیرد. شما می‌توانید قیمت امروز تیرآهن 20 را در همین صفحه ببینید و برای خرید یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل خرید اینترنتی انواع آهن آلات در آهنک

خرید اینترنتی تیرآهن 20

قیمت تیرآهن 20، با توجه به وزن این محصول، کیفیت و از همه مهم‌تر، کارخانه تولیدکننده متفاوت است. به‌طورکلی قیمت این محصول به وزن و طول شاخه‌ها بستگی دارد. به هراندازه که وزن آن بیشتر باشد، قطعا برای خرید آن باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

در آهنک شما قادر خواهید بود نوسانات تیرآهن 20 را به صورت لحظه ای در همین صفحه مشاهده کنید. بنابراین برای دریافت قیمت روز تیرآهن 20 و خرید اینترنی می توانید از کارشناسان ما در آهنک با شماره تلفن  91006007-021 مشاوره بگیرید و یا خرید خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

خرید تیرآهن 20 از انبار تهران یا کارخانه

برای خرید تیرآهن 20 می بایست با کارشناسان فروش آهنک در تماس باشید تا بر اساس سفارش شما، محصول مورد نیاز شما با برند سفارشی تامین گردد. در صورت اقدام به خرید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که به علت نوسانات در بازار آهن گرفتن تأیید قیمت تیرآهن 20 الزامی می‌باشد.

اگر شما مصرف کننده نهایی تیرآهن هستید باید توجه داشته باشید که خرید تیرآهن 20 از انبار برای شما بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. یکی از هزینه‌های اساسی برای ساختمان سازی بحث حمل و نقل مصالح ساختمانی است. با وجود 15 انبار عمومی آهنک در سراسر کشور و نمایندگی‌های متعدد شما می‌توانید با هزینه حمل و نقل بسیار پایین تر محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. یکی از ویژگی‌های آهنک امکان خرید مستقیم محصولات و برندهای محتلف مورد نظر مشتریان از انبار تهران می‌باشد.

جمع بندی پایانی

بیشترین کاربرد تیرآهن 20 در ساختمان های اسکلت فلزی می‌باشد که به عنوان ستون قرار میگیرد همینطور در خرپاها, پوشش سقف ها, نعل درگاه ها و … هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.به طور کلی قیمت آهن بر اساس کیلو و وزن آهن، فروش به صورت کلاف یا شاخه، ابعاد و ضخامت می تواند تغییر کند. قیمت امروز تیرآهن 20 را در همین صفحه ببینید.

سوالات متداول

خرید تیرآهن به صورت کیلویی است یا شاخه ای؟
آیا قیمت تیرآهن 20 در سایت آهنک به روز است؟
هزینه حمل و نقل تیرآهن 20 به چه صورت است؟
آیا وزن تیرآهن همه کارخانه ها ثابت است؟

مقالات آهنک

مشاهده همه
آهنک