قیمت روز تیرآهن 14 با سفارش آنلاین

قیمت بدون ارزش افزوده

لوگو-فولاد-ماهکار-اشتهارد-آهنک قیمت تیرآهن 14 ماهکار اشتهارد

1403/03/05 - 13:42
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 ماهکار اشتهارد 14IPE 28,400 تومان -
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 ماهکار اشتهارد انبار تهران 14IPE 3,500,000 تومان

لوگو-ظفر-بناب-آهنک قیمت تیرآهن 14 ظفر بناب

1403/03/05 - 13:42
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 ظفر بناب 14IPE 25,000 تومان
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 ظفر بناب انبار تهران 14IPE 3,950,000 تومان

لوگو-فایکو قیمت تیرآهن 14 فایکو

1403/03/05 - 12:52
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 فایکو سبک 14IPE 28,700 تومان
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 فایکو سبک انبار تهران 14IPE 3,930,000 تومان

لوگو-ذوب-آهن قیمت تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان

1403/03/05 - 12:52
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان 14IPE 31,200 تومان
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان انبار تهران 14IPE 4,700,000 تومان

لوگو-فولاد-یزد-احرامیان-آهنک قیمت تیرآهن 14 فولاد یزد - احرامیان

1403/03/05 - 12:48
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 فولاد احرامیان 14IPE 28,600 تومان
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 فولاد احرامیان انبار تهران 14IPE 3,830,000 تومان

لوگو-نورد-فولاد-کوثر-آهنک قیمت تیرآهن 14 نورد کوثر اهواز

1403/03/05 - 07:19
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 کوثر اهواز 14IPE 24,500 تومان -
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 کوثر اهواز انبار تهران 14IPE 3,899,900 تومان -

لوگو-فولاد-البرز-غرب-آهنک قیمت تیرآهن 14 البرز غرب

1403/02/24 - 14:31
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 البرز غرب 14IPE تماس بگیرید -
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 البرز غرب انبار تهران 14IPE 3,800,000 تومان -

لیست قیمت روزانه تیرآهن سایز 14

تیرآهن 14 یا (Beam 14) یکی از مقاطع فولادی بسیار پرطرفدار در بین بازاریان و مهندسین سازه است. این محصول، در سه وزن 120 کیلویی (سبک)، 130 کیلویی (متوسط) و 140 کیلویی (سنگین) تولید می‌شود. تیرآهن اساسی‌ترین پروفیل ساختمانی است که بعضا در پروژه‌های صنعتی نیز کاربرد دارد و وظیفه آن تحمل تنش های حاصل از نیروی برشی و لنگر خمشی است. برای آشنایی با این محصول و شناخت عوامل موثر بر قیمت تیرآهن 14 با ما همراه باشید.

اطلاعاتی در مورد تیرآهن 14

تیرآهن یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی در صنعت ساخت و ساز به شمار می آید. از تیراهن در ساخت اسکلت ساختمانی، پل ها و انواع سازه های فلزی و صنعتی، ساخت سوله و غیره بر اساس استانداردهای معین و نوع کاربری آن استفاده می شود. تیر اهن ها دارای کاربرد، ابعاد و سایز های مشخصی هستند ولی از لحاظ تنوع، دارای مدل های زیادی نیستند. تیراهن در سایز و انواع مختلفی مانند تیرآهن INP، تیرآهن IPE، لانه زنبوری و پهن بال تولید می شود. هرکدام از مدل های تیرآهن مشخصات و ویژگی های مختص به خود را داشته و همچنین کاربرد متفاوتی با یکدیگر دارند.

یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین تیرآهن های موجود، تیرآهن 14 می باشد. این تیراهن محدوده وزنی بین 12.9 الی 33.7 کیلوگرم دارد و در بیشتر کارخانه های تولید تیرآهن داخلی طراحی و تولید می شود.

انواع تیرآهن 14

تیرآهن 14 یکی از مهمترین نوع پروفیل‌های ساختمانی است که به سه صورت تولید شده و در پروژه های ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • (IPE استاندارد اروپا و ایران)
 • ( INP استاندارد چین و روسیه)
 • (IPB بال پهن)

تیرآهن 14 (IPE)

استاندارد IPE، مخفف نام i-beam profile europinne می‌باشد. همانطور که از نام لاتین آن قابل حدس زدن است، ارائه این استاندارد توسط اروپاییان می‌باشد. تیر تولیدی تحت این استاندارد چون تیرآهن 14، به تیر ساده معروف است. شکل مقطع فولادی تیر در این استاندارد شبیه حرف I انگلیسی می‌باشد. در این تیر، بال‌ها موازی و دارای ضخامتی ثابت در طول خود هستند. سایز تیرآهن 14 تولیدی این استاندارد به ارتفاع آن اشاره دارد. محدوده ابعادی ارتفاع تیر تولیدی تحت استاندارد IPE ،80 تا 600 میلی‌متر است.

تیرآهن 14 (IPB)

استاندارد IPB دیگر استاندارد اروپایی ارائه شده برای تولید تیرآهن است. تیر تولیدی تحت این استاندارد، تیرآهن بال پهن موازی نیز نام می‌گیرد. تفاوتی که این نوع از تیر با تیر تولیدی تحت استاندارد IPE دارد، در ضخامت و عرض بال‌ها است. عریض و ضخیم‌ بودن تیرآهن به آن شکلی مشابه حرف H انگلیسی می‌دهد. به همین علت این مقطع طویل فولادی چون تیرآهن 14 به هاش مشهور است. تغییر عرض و ضخامت در نوع بال پهن تیر به تغییر در خواص مکانیکی و عموما بهبود آن منجر می‌شود. اما نکته حائز اهمیت در این بین، افزایش وزن و قیمت تیرآهن بال پهن نسبت به نوع ساده آن است. ارتفاع جان در تیرآهن تولیدی تحت استاندارد IPB، در رنج 100 تا 1000 میلی‌متر می‌باشد.

تیرآهن 14 (INP)

استاندارد INP، به نوعی مورد استفاده در کشورهای روسیه و چین است. تیرهای تولیدی در این استاندارد، با نام بال پهن شیبدار نیز شناخته می‌شوند. ضخامت بال در این نوع از تیر با فاصله گرفتن از جان، کاهش می‌یابد. عموما سایزهای بالای تیرآهن تحت این استاندارد تولید می‌گردند و متقاضی داخل کشور کمی دارد.

نحوه ساخت تیرآهن 14 بر اساس استانداردها

برای تولید تیرآهن 14، شمش فولادی از نوع شمشه که دارای طول و سطح مقطعی مشخص است را درون کوره­‌های حرارتی نورد می­‌ریزند و پس از اینکه شمش به درجه مدنظر رسید، آن را از قفسه‌‌های نورد ابتدایی عبور می‌­دهند تا مقطع آن کاهش و طول آن افزایش یابد.
سپس مواد مذاب را از قفسه­‌های میانی و پایانی نورد عبور می‌­دهند تا تیرآهن شکل ب­گیرد. سپس تیرآهن را باتوجه ­به طول­‌های موردنظر برش داده و بسته­‌بندی انجام می‌شود.

کاربردها و ویژگی‌های تیرآهن 14 در ساخت و ساز

تیرآهن 14 از پرمتقاضی‌ترین تیرآهن‌های موجود در بازار است. این نوع تیر به دلیل، سبک‌وزن بودن، باعث کاهش هزینه‌های عملیاتی ساختمان می‌شود.

می‌توان به‌طور جزئی‌تر به کاربردهای تیر در سازه اشاره نمود.

 • ستون
 • خرپا
 • نعل
 • تیر در پوشش سقف‌ها
 • پل‌های لانه زنبوری

از جمله انواع مختلف مصارف تیر در ساختمان و صنایع مصرف‌کننده هستند. در تمامی این کاربردها، این مقطع فولادی وظیفه دارد بارهای ناشی از وزن سازه و تنش‌های وارده از محیط اطراف را متحمل شود و به زمین منتقل سازد.

تولیدکنندگان تیرآهن 14 در ایران

کارخانه‌های متعددی در داخل کشور به تولید مقاطع پایانی فولادی می‌پردازند. تولید تیرآهن 14 در تعدادی کارخانه که تقریبا در اکثر نقاط کشور هستند، انجام می‌پذیرد. وجه اشتراک تمامی آن‌ها تولید تیر عموما در سایز پایین است. اما تفاوت این تیرها در وزن تیرآهن، رواداری‌ها و تبعیت از استاندارد مشهور اشتال و کیفیت و حجم تولیدات می‌باشد.

 • صنعت ماهان
 • ذوب آهن اصفهان
 • جهان فولاد غرب
 • ظفر بناب
 • ناب تبریز
 • یزد (احرامیان)
 • گروه ملی صنعتی فولاد ایران
 • فولاد البرز ایرانیان (فایکو)
 • صبح پارسیان

همچنین شما می توانید قیمت تیرآهن سایر برندهای معتبر بازار را در همین صفحه مشاهده کنید و با شماره گیری  91006007-021 از کارشناسان ما تیرآهن 14 مورد نیاز هر کارخانه‌ای را استعلام بگیرید و با قیمتی مناسب کالای مورد نظرتان را سفارش دهید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت تیرآهن 14

عوامل زیادی ممکن است بر قیمت محصولات فلزی تاثیر گذار باشند از جمله:

 • شرایط بازار آهن از نظر عرضه و تقاضا
 • نرخ ارز
 • وقایع سیاسی
 • عوامل اقتصادی داخل و خارج از کشور

و بسیاری موارد دیگر که تمامی محصولات آهنی ازجمله قیمت تیرآهن را تحت تاثیر قرار می‌دهند. همچنین مهم‌ترین عامل موثر بر قیمت تیر اهن 14، برند تولیدکننده آن محسوب می‌شود.

برای مثال، قیمت تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان به دلیل کیفیت بالای این محصول در مقایسه با سایر برندها بیشتر است.

قیمت تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان

تیرآهن یکی از آن محصولات و مصالحی است که در صنعت ساختمان سازی از آن استفاده های بسیاری می شود. این روزها برای ایمن سازی بیشتر ساختمان به تیر آهن نیاز داریم. اگر شما هم قصد خرید تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان را دارید، این تیر آهن ها باید تست های زیر را پشت سر بگذارند و بعد به بازار عرضه شوند؛

 • آزمون کشش
 • حداقل تنش تسلیم
 • حداقل ازدیاد طول نسبی
 • مقاومت کششی
 • آزمون خمش
 • و …

با توجه به این تست ها می توان به کیفیت تیر آهن مطمئن بود. قیمت تیر آهن هم از آن مواردی است که اهمیت بالایی در خرید دارد. همچنین عواملی که بر قیمت این محصول تاثیر گذار هستند شامل:

 • قیمت دلار
 • کیفیت تیر آهن
 • مرکز خرید
 • تعداد تیر آهن
 • و … که بر روی قیمت این محصول تاثیر می گذارند.

خرید تیرآهن 14

به طور کلی تیرآهن‌ها از جمله مصالح ضروری برای ساختمان سازی محسوب می‌شوند. در‌ واقع تیرآهن‌ها بخش مهمی از امنیت سازه را فراهم می‌کنند. در ساخت تولید این محصول از آلیاژ فولادی استفاده می‌شود.

نرخ قیمت و خرید تیرآهن 14 به فاکتورهایی از قبیل نوسانات نرخ ارز، کیفیت تیراهن، تعداد تیرآهن‌های مورد نیاز و مواردی از این قبیل بستگی دارد. البته با توجه به کاربردهای فراوان این محصول، خرید تیرآهن 14 در بخش‌های مختلف سازه نه تنها ضرورت دارد، بلکه از آن برای ساخت خرپا، پل لانه زنبوری، پوشش سقف‌ها، ساخت نعل و مواردی از این قبیل نیز به وفور استفاده می‌شود.

اگر قصد خرید تیرآهن 14 را دارید، میتوانید با شماره  91006007-021 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناس مربوط به این محصول بهره ببرید و خریدی مطمئن داشته باشید. توجه داشته باشید پس از استعلام نرخ تیرآهن 14 توسط شما، کارشناسان آهنک تمامی مشخصات و مراحل خرید از جمله قیمت و مشخصات تیرآهن 14، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را به اطلاع شما می‌رسانند.

قیمت روز تیرآهن 14

قیمت تیرآهن را می‌توان یکی از مهم‌ترین پارامترها در برآورد هزینه ساخت و ساز فولادی در نظر گرفت. ازاین‌رو نوسانات قیمت تیرآهن هرچند اندک هم می‌تواند عدد بزرگی از بودجه ساخت پروژه‌های عمرانی و صنعتی را شامل شود. تیرآهن به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین مقاطع فولادی در ساختمان‌سازی، یک محصول فولادی سازه‌ای است که برای تحمل بارهای سنگین در نقش ستون یا تیر (شاه‌تیر، تیرخرپا) تولید می‌شود.

نوسانات در قیمت این محصول می‌تواند بر کل هزینه تمام شده شما تاثیر بگذارد؛ یعنی اگر قیمت تیراهن بالاتر برود، هزینه کلی پروژه شما نیز افزایش خواهد یافت.

قیمت امروز تیرآهن 14 از جمله: تیرآهن 14 بناب, تیرآهن 14 اهواز و تمامی برندهای تولیدکننده این محصول را در همین صفحه ببینید.

مراحل خرید اینترنتی انواع آهن آلات در آهنک

خرید اینترنتی تیرآهن 14

خرید آنلاین تیرآهن یکی از روش‌هایی است که با انتخاب آن می‌توانید در زمان خود حداکثر صرفه جویی را به عمل آورید؛ کافی‌ست تا فروشگاه آنلاین آهن آلات معتبر خود را پیدا کنید، قیمت‌ها را مقاسه کنید، هزینه حمل را در نظر بگیرید و در آخر محصولتان را سفارش دهید.

بنابراین شما قادر خواهید بود نوسانات تیرآهن 14 را به صورت لحظه ای در همین صفحه مشاهده کنید. بنابراین برای دریافت قیمت روز تیرآهن 14 و خرید اینترنی می توانید از کارشناسان ما در آهنک با شماره تلفن  91006007-021 مشاوره بگیرید و یا خرید خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

خرید تیرآهن 14 از انبار تهران یا کارخانه

تیرآهن انواع مختلفی دارد که هرکدام از آنها با توجه به خواص مکانیکی و شکل ظاهری، دارای کاربردهای متفاوت در صنایع مختلف هستند. برخی از مهم‌ترین نکاتی که باید در زمان خرید تیرآهن به آن توجه کنید عبارتند از:

 • شکل ظاهری
 • بررسی شاخه‌های تیرآهن
 • دقت در رنگ تیرآهن
 • بررسی وزن
 • توجه به کارخانه تولید کننده

اگر شما مصرف کننده نهایی تیرآهن هستید باید توجه داشته باشید که خرید تیرآهن 14 از انبار برای شما بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. یکی از هزینه‌های اساسی برای ساختمان سازی بحث حمل و نقل مصالح ساختمانی است. با وجود 15 انبار عمومی آهنک در سراسر کشور و نمایندگی‌های متعدد شما می‌توانید با هزینه حمل و نقل بسیار پایین تر محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. یکی از ویژگی‌های آهنک امکان خرید مستقیم محصولات و برندهای محتلف مورد نظر مشتریان از انبار تهران می‌باشد.

جمع بندی پایانی

تیرآهن 14 به‌عنوان متداول‌ترین تیرآهن مورداستفاده درساختمان‌سازی است که در اندازه‌های 6 و 12 متری تولید و روانه‌ی بازار فولاد می‌شود. این محصول در ساختمان‌سازی به‌عنوان ستون، خرپا، نعل، تیر در پوشش سقف‌ها کاربرد دارد. قیمت امروز این محصول را در همین صفحه مشاهده کنید.

سوالات متداول

آیا قیمت تیرآهن 14 در سایت آهنک به روز است؟
آیا تیرآهن 14 ذوب اهن اصفهان بهترین نوع تیرآهن است؟
خرید تیرآهن به صورت کیلویی است یا شاخه‌ای؟
خرید تیرآهن از کارخانه به چه صورت انجام می‌شود و تحویل آن چند روز زمان می‌برد؟

مقالات آهنک

مشاهده همه
آهنک