قیمت روز تیرآهن 16 با سفارش آنلاین

قیمت بدون ارزش افزوده

لوگو-ذوب-آهن قیمت تیرآهن 16 ذوب آهن اصفهان

1403/02/01 - 13:30
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 16 ذوب آهن اصفهان 16IPE 33,100 تومان -
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 16 ذوب آهن اصفهان انبار تهران 16IPE 6,200,000 تومان

لوگو-فایکو قیمت تیرآهن 16 فایکو

1403/02/01 - 11:58
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 16 فایکو 16IPE 28,000 تومان
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 16 فایکو انبار تهران 16IPE 5,400,000 تومان

لوگو-فولاد-یزد-احرامیان-آهنک قیمت تیرآهن 16 فولاد یزد - احرامیان

1403/01/31 - 05:12
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 16 فولاد احرامیان انبار تهران 16IPE 5,407,500 تومان -

لوگو-نورد-فولاد-کوثر-آهنک قیمت تیرآهن 16 نورد کوثر اهواز

1403/01/31 - 05:11
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 16 کوثر اهواز 16IPE 24,500 تومان -

لوگو-فولاد-صنعت-بناب-آهنک قیمت تیرآهن 16 شاهین بناب

1402/12/09 - 14:09
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 16 بناب انبار تهران 16IPE 4,800,000 تومان

لوگو-پروفیل-صنعت-ماهان-آهنک قیمت تیرآهن 16 پروفیل صنعت ماهان

1402/12/09 - 14:04
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 16 ماهان انبار تهران 16IPE 4,600,000 تومان

لوگو-جهان-فولاد-غرب-آهنک قیمت تیرآهن 16 جهان فولاد غرب کرمانشاه

1402/07/15 - 14:05
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 16 فابریک فولاد غرب 16IPE 28,500 تومان -

لوگو-فولاد-ماهکار-اشتهارد-آهنک قیمت تیرآهن 16 اشتهارد

1402/07/15 - 14:05
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 16 ماهکار اشتهارد 16IPE 28,400 تومان -

لیست قیمت روزانه تیرآهن سایز 16

تیرآهن‌ 16 یا (Beam 16) در مقایسه با دو تیرآهن 12 و 14 وزن بیشتری دارد، بنابراین مقاومت بیشتر و قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. به طور کلی  اگر می‌خواهید تیرآهن مستحکم‌تری خریداری نمایید، باید ضخامت و شماره‌گذاری آن را مورد توجه قرار دهید. هر چقدر شماره تیرآهن بالاتر باشد، محصول مقاومت بیشتری نیز دارد. برای آشنایی بیشتر با این محصول و شناخت عوامل موثر بر قیمت تیرآهن 16 با ما همراه باشید.

اطلاعاتی درباره تیرآهن 16

تیرآهن ساختار مهم بنا و یا سازه را تشکیل میدهد که در اصطلاح به آن Structural Beam که به طور خاص برای تحمل بارهای وارد شده مانند دیوارهای موازی یا سیستم های سقف طراحی شده است. تیرآهن ها در اندازه ها و انواع مختلفی وجود دارند از این رو کاربردهای مختلف آنها در ساخت سازه ها و ساختمان ها کاربرد دارد.

یکی دیگر از سایزهای پرمصرف تیرآهن، سایز 16 می باشد که وزنی مابین 15 تا 41 کیلوگرم دارد. از جمله کاربردهای این سایز نیز می توان به ساخت خرپا، پوشش سقف و پل لانه زنبوری اشاره نمود.

انواع تیرآهن 16

تیرآهن‌ 16 با توجه به نوع استانداردی که ساخته می‌شود به سه دسته زیر تقسیم خواهد شد:

تیرآهن 16 IPE

تیرآهن IPE تحت استانداردهای اروپا به دلیل قابلیت تحمل وزن و فشار به میزان زیاد، برای سازه‌های مرتفع به کار می‌‌رود. ارتفاع این تیرآهن به صورت استاندارد چیزی بین 80 تا 600 میلی‌متر است و به دلیل شکل ظاهری در دسته‌بندی تیرآهن‌های I شکل قرار می‌گیرد. ضخامت بال‌ها در این تیرآهن‌ها نسبت به بدنه اصلی ثابت و غیر متغیر است. در حال حاضر در کشور ما تیرآهن‌هایی که استانداردهای اروپایی دارند از پرکاربردترین‌ها محسوب می‌گردند و مهندسین ایرانی نقشه‌های ساختمانی را براساس ضخامت آن‌ها ترسیم می‌نمایند.

تیرآهن 16 INP

گاهی پروژه‌های ساخت و ساز داخلی به نوع دیگری تیرآهن 16 نیاز دارند که مانند IPE از نوع I شکل بوده و تحت استانداردهای مختلف جهانی ساخته شده‌اند. در چنین شرایطی باید از کشورهایی مانند چین، روسیه، اسپانیا، کره و لهستان، تیرآهن‌هایی با علامت INP وارد شوند. البته نسبت به تیرآهن‌های اروپایی IPE کاربرد بسیار کم‌تری دارند. ضخامت بال‌های این تیرآهن متغیر است و اصولا کمتر از خود تیرآهن می‌باشند. این تیرآهن‌ها ارتفاعی بین 80 تا 600 میلی‌متر دارند.

تیرآهن 16 IBP

گاهی تیرآهن‌هایی مورد نیاز هستند که نسبت به موارد قبلی بال‌های عریض‌تری نسبت به بدنه تیرآهن داشته باشند و با ارتفاع بیشتری تولید گردند. تیرآهن 16 IBP که به بال پهن یا عریض معروف است، به شکل H ساخته می‌شود و ارتفاع آن بین 100 تا 1000 میلی‌متر خواهد بود. مقاومت بسیار بالا و بی‌نظیر آن‌ها نکته مهمی است که در خصوص این تیرآهن‌ها وجود دارد و برای پروژه‌های بزرگ ساخت و ساز بسیار مناسب هستند. همچنین مصرف آهن در آن‌ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته و همین مساله باعث شده هزینه‌های عملیات ساخت سازه کاهش چشم گیری داشته باشد.

نحوه ساخت تیرآهن 16 بر اساس استانداردها

درمجموع تیرآهن‌های فولادی را می‌توان بر اساس روش ساخت به چهار طبقه تقسیم کرد:

 • تیرهای نورد شده
 • تیرهای اکسترود شده
 • تیرهای جوش داده شده
 • تیرهای پرچ شده

در فرایند تولید تیرآهن به دو روش اول ماده اولیه را گرم کرده (تا دمای 1100 درجه سانتی‌گراد) و آن را از طریق جک‌های هیدرولیکی به سمت غلتک‌های بزرگ فرستاده تا صاف شده و به شکل دلخواه درآیند. به این بخش مرحله نوردکشی تیرآهن گفته می‌شود. بعد از اینکه تیرآهن‌ها به شکل موردنظر دربیایند سطح آن‌ها را صاف و صیقلی کرده و درنهایت نیز به طول استاندارد برش می‌دهند.

می‌توان از فرایند جوشکاری برای تولید تیرآهن استفاده کرد به‌این‌ترتیب که ابتدا ورق‌های فلزی در اندازه‌های مشخص بریده شده و سپس با استفاده از ابزارهای جوشکاری صنعتی به هم جوش می‌خورند. تیرآهن‌ها را می‌توان با روش پرچ تولیدکرد. برای این کار ابتدا سوراخ‌هایی روی ورق‌های فلزی بریده‌شده ایجاد کرده و سپس این قطعات را به یکدیگر پرچ می‌کنند.

کاربردها و مزایای تیرآهن 16 در ساخت و ساز

تیرآهن 16، ازجمله محصولاتی است که از گذشته تاکنون، جایگاه ویژه‌ای در صنعت ساختمان‌‌سازی داشته است و با توجه به پروژه موردنظر، می‌توان ضخامت‌های مختلفی از این محصول را خریداری کرد.

از این محصول در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود؛ مانند:

 • ساخت خرپا
 • ایجاد نعل پوشش سقفی و تیرها
 • ایجاد ستون و …

حتی در برخی از موارد می‌توان از تیرآهن 16 به‌عنوان تیرهای فرعی در اسکلت‌های فلزی استفاده کرد. همچنین دلایل استفاده از این تیرآهن‌ها عبارتند از:

 • بالا رفتن کیفیت ساخت
 • افزایش سرعت اجرا (عملیات اجرایی سازه بتنی مدت زمانی به اندازه سه برابر ساخت اسکلت فلزی ساختمان نیاز دارد).
 • کاهش یافتن ضایعات مصالح
 • مقاومت ساختمان در برابر زلزله بالا می‌رود
 • کاهش یافتن هزینه‌های ساخت

تولیدکنندگان تیرآهن 16 در ایران

تیرآهن یکی از مهمترین پروفیل‌ها در صنعت ساختمان شناخته می‌شود. حجم استفاده از این محصول به اندازه‌ای بالا است که حتی کوچکترین تغییر در قیمت تیرآهن موجب اختلاف زیاد در هزینه اجرا خواهد شد. انتخاب مناسب چنین کالای مهمی تاثیر بسیاری در تعیین موفقیت و شکست پروژه خواهد داشت.

همجنین برندهای معتبر تولیدکننده تیرآهن 16 را در لیست زیر می توانید مشاهده کنید:

 • ذوب آهن اصفهان
 • فایکو
 • کرمانشاه
 • ماهان
 • یزد

همچنین شما می توانید قیمت تیرآهن سایر برندهای معتبر بازار را در همین صفحه مشاهده کنید و با شماره گیری  91006007-021 از کارشناسان ما تیرآهن 16 مورد نیاز هر کارخانه‌ای را استعلام بگیرید و با قیمتی مناسب کالای مورد نظرتان را سفارش دهید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت تیرآهن 16

عوامل مختلفی روی قیمت تیرآهن تأثیر گذار هستند که برخی از آن‌ها قابل پیش بینی هستند و برخی دیگر را نمی‌توان پیش بینی کرد. با شناخت عوامل قابل پیش بینی تا حدی می‌توان روند قیمت تیرآهن را حدس زد و مطابق با آن بودجه مورد نیاز برای یک پروژه را برآورد کرد. این عوامل شامل موارد زیر هستند:

قیمت تیرآهن 16 ذوب آهن اصفهان

برای داشتن یک ساخمان ایمن لازم است که از تیر آهن ها استفاده کنیم. تیر آهن 16 برای ایمن سازی ساختمان ها استفاده می شود، یعنی اسکلت ساختمان را با تیر آهن می سازند. از مهم ترین مواردی که قبل از خرید باید به آن دقت داشته باشید، کیفیت تیر آهنی است که قصد خرید آن را دارید.

متاسفانه نمی توان قیمت دقیقی از تیرآهن های 16 ذوب آهن ارائه داد، زیرا قیمت آن تحت تاثیر دلار است و همانطور که می دانیم قیمت دلار در بازار ثابت نیست. اما به شما پیشنهاد می دهیم که با کارشناس های فروش تماس آهنک بگیرید، این کارشناس ها شما را راهنمایی می کنند و قیمت امروز تیر آهن 16 اصفهان را به شما خواهند گفت. همچنین می‌توانید قیمت این محصول را به صورت لحظه‌ای در همین صفحه ببینید.

خرید تیرآهن 16

پیش از خرید این محصول لازم است بدانید که وزن تیرآهن در برندهای مختلف متفاوت بوده و هر کارخانه براساس ماده مصرفی و دقت تولید، محصولی با وزن متفاوت تولید می نماید. برای به دست آوردن وزن تیرآهن می توانید براساس سایز و ابعاد محصول، وزن آن را در جداول اشتال مشاهده نموده و یا از فرمول های مربوطه برای به دست آوردن آن استفاده نمایید.

اگر قصد خرید تیرآهن 16 را دارید، میتوانید با شماره  91006007-021 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناس مربوط به این محصول بهره ببرید و خریدی مطمئن داشته باشید. توجه داشته باشید پس از استعلام نرخ تیرآهن 16 توسط شما، کارشناسان آهنک تمامی مشخصات و مراحل خرید از جمله قیمت و مشخصات تیرآهن 16، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را به اطلاع شما می‌رسانند.

قیمت روز تیرآهن 16

در تعیین قیمت هر کالای فولادی مثل تیرآهن 16، همواره مجموعه‌ای از عوامل به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم تاثیرگذار هستند. قیمت تیرآهن با توجه به نوسانات بازار ارائه می‌شود و موضوعات گوناگونی می‌تواند بر هزینه نهایی آن اثر گذار باشد.

قیمت روز تیرآهن تمامی برندهای موجود در بازار به صورت روزانه در سایت آهنک به روزرسانی شده و شما می توانید با مراجعه به سایت و یا تماس با شماره  91006007-021 از قیمت روز این محصول مطلع گردید. همچنین علاوه بر تولیدات داخلی، قیمت محصولات وارداتی نیز در سایت آهنک موجود می باشد.

مراحل خرید اینترنتی انواع آهن آلات در آهنک

خرید اینترنتی تیرآهن 16

خرید اینترنتی از آهنک ساده‌ترین روش برای سفارش تیرآهن است؛ تفاوتی ندارد پروژه شما به چه تعداد تیرآهن در چه سایزی نیاز داشته باشد و در کدام نقطه از کشور قرار داشته باشد، با استفاده از آهنک می‌توانید محصولات فولادی مورد نظرتان را سفارش دهید.

شما قادر خواهید بود نوسانات تیرآهن 16 را به صورت لحظه ای در همین صفحه مشاهده کنید. بنابراین برای دریافت قیمت روز تیرآهن 16 و خرید اینترنی می توانید از کارشناسان ما در آهنک با شماره تلفن  91006007-021 مشاوره بگیرید و یا خرید خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

خرید تیرآهن 16 از انبار تهران یا کارخانه

مقاطع فولادی به دلیل سادگی نصب، انعطاف در طراحی، عمر طولانی، استحکام بالا، وزن کمتر و سرعت اجرا از محبوبیت بسیاری در ساخت اسکلت ساختمان برخوردارند. اما باید به این نکته توجه داشت که میزان استحکام و مقاومت هر مقطع فولادی در برابر بارهای وارد شده به آن است.

اگر شما مصرف کننده نهایی تیرآهن هستید باید توجه داشته باشید که خرید تیرآهن 16 از انبار برای شما بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. یکی از هزینه‌های اساسی برای ساختمان سازی بحث حمل و نقل مصالح ساختمانی است. با وجود 15 انبار عمومی آهنک در سراسر کشور و نمایندگی‌های متعدد شما می‌توانید با هزینه حمل و نقل بسیار پایین تر محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. یکی از ویژگی‌های آهنک امکان خرید مستقیم محصولات و برندهای محتلف مورد نظر مشتریان از انبار تهران می‌باشد.

جمع بندی پایانی

تیرآهن 16، یکی از تیرآهن‌های پرکاربرد در ساختمان‌سازی است که در کارخانه‌های مختلفی تولید و روانه‌ی بازار فولاد می‌شود. از این تیرآهن‎‌ها در ساختمان به عنوان ستون، پوشش سقف، نعل، تیر فرعی و خرپا استفاده می‌گردد. استفاده از تیرآهن 16 باعث تسریع در انجام پروژه و کاهش هزینه‌ها خواهد شد. قیمت امروز تیرآهن 16 را در همین صفحه مشاهده کنید.

سوالات متداول

آیا قیمت تیرآهن 16 در سایت آهنک به روز است؟
چرا استفاده از تیرآهن 16 در ساختمان‌سازی ضروری است؟
ارسال تیرآهن توسط آهنک به چه صورتی انجام می‌پذیرد؟
وزن تیرآهن بر چه اساسی محاسبه میگردد؟

مقالات آهنک

مشاهده همه
آهنک