قیمت روز تیرآهن 12 با سفارش آنلاین

قیمت بدون ارزش افزوده

لوگو-ذوب-آهن قیمت تیرآهن 12 ذوب آهن اصفهان

1403/02/30 - 18:25
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن 12 ذوب آهن اصفهان 12IPE 29,900 تومان -
بارگیری انبار تهران
محصول سایزاستاندارد قیمت نمودار خرید
تیرآهن ۱۲ ذوب آهن اصفهان انبار تهران 12IPE 3,751,000 تومان

لیست قیمت روزانه تیرآهن سایز 12

تیرآهن یکی از محصولات نهایی فولادی و یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی در ساخت سازه‌هایی با اسکلت فلزی است. از تیرآهن به‌عنوان ستون برای نگهداری بارهای مختلف وارده بر سازه استفاده می‌شود. تیرآهن 12 یا (Beam 12) در حوزه ساختمان‌سازی کاربردهای زیادی دارد؛ چراکه از استحکام و مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی، ضربه و همچنین فشار برخوردار است. برای شناخت بیشتر این محصول فولادی و عوامل موثر بر قیمت تیرآهن 12 با ما همراه باشید.

اطلاعاتی در مورد تیرآهن 12

تیرآهن 12، یک محصول استاندارد IPE است و با وزن 125 کیلوگرم سبک‌ترین تیرآهن موجود در بازار است. وزن این محصول و مقاومت متوسط آن باعث شده است که بتوان از آن در قسمت‌های ظریف‌تر یک سازه مانند سقف یا ستون‌های داخلی استفاده کرد.

تیرآهن 12، در اندازه‌های 12 متری برش می‌خورد و در بازار فولاد فروخته می‌‎شود. به‌طورکلی، همانند میلگرد، روی تیرآهن، علامت اختصاری درج‌شده است که می‌تواند نشانگر مشخصات و ویژگی‌های این محصول باشد. در بازار فولاد، معمولاً تیرآهن 12 را به‌صورت شاخه‌ای می‌فروشند.

تیرآهن‌های IPE، متداول‌ترین تیرآهن‌هایی هستند که در کشور ما، استفاده می‌شوند. یکنواخت بودن بال‌های دو سر ابتدا و انتهای این مدل از تیرآهن باعث شده است که استفاده از آن در ساختمان‌سازی رواج داشته باشد و در میان مصرف‌کنندگان هم از محبوبیت قابل‌توجهی برخوردار باشد.

انواع تیرآهن 12

یکی از شاخصه‌های اصلی برای مقایسه انواع تیرآهن‌ها، وزن، مقاومت و میزان استحکام تیرآهن است. از آنجایی که تیرآهن‌ها با سایر و اندازه های مختلف تولید و در بازار عرضه می شوند، هر یک دارای سطح مقاومت متفاوتی هستند. بدین ترتیب می‌توان متناسب با نوع نیاز مصرفی و زمینه کاری از انواع سایزها و اندازه‌های متنوع تیرآهن‌ها برای بخش‌های مختلف سازه بهره برداری نمود. با انواع تیرآهن 12 بیشتر آشنا شویم:

تیرآهن 12 IPE

تیرآهن 12 در حوزه ساختمان سازی از پروفیل های ساختمانی اساسی و کارآمد محسوب می شود. مطابق با استانداردهای تعریف شده ایران و اروپا، این مدل تیر آهن با عنوان IPE شناخته می شود.

طول تیرآهن IPE برابر با 12 متر می باشد. متریال و مواد اولیه استفاده شده در ساختار این محصول، غالبا از جنس فولاد محکم و بادوام می باشد. بر همین اساس، تیر آهن IPE از دوام و مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه و عوامل محیطی بهره می‌برد.

تیرآهن 12 INP

عرضه این نوع از تیرآهن ها به بازارهای چین و روسیه اختصاص دارد. تیرآهن های INP از نوع I مانند بوده و برعکس تیرآهن های IPE که در آن ها ضخامت بال ها ثابت و تغییر ناپذیر می باشد، این ضخامت نسبت به تیرآهن کاهش یافته است.

تیرآهن 12 IBP

این تیرآهن ها نیز معروف به تیر اهن 12 بال پهن یا عریض بوده و در آن ها طول بال ها نسبت به تیرآهن عریض تر می باشد. به این نوع از تیراهن ها، H مانند نیز می گویند.

مقاومت این تیرآهن نسبت به موارد بالا بسیار ایده آل تر بوده و اتصال تیرها به راحتی بر روی آن صورت می گیرد.

نحوه ساخت تیرآهن 12 بر اساس استانداردها

یکی از رایج ترین استانداردهای تیرآهن ها، تولید بر اساس استاندارد ساخت می باشد که بر این اساس انواع تیرآهن های زیر را خواهیم داشت:

 • تیرآهن IPE
 • تیرآهن INP
 • تیرآهن IPB
 • تیرآهن لانه زنبوری یا CNB

درمجموع تیرآهن‌های فولادی را می‌توان بر اساس روش ساخت به چهار طبقه تقسیم کرد:

 • تیرهای نورد شده
 • تیرهای اکسترود شده
 • تیرهای جوش داده شده
 • تیرهای پرچ شده

در فرایند تولید تیرآهن به دو روش اول ماده اولیه را گرم کرده (تا دمای 1100 درجه سانتی‌گراد) و آن را از طریق جک‌های هیدرولیکی به سمت غلتک‌های بزرگ فرستاده تا صاف شده و به شکل دلخواه درآیند. به این بخش مرحله نوردکشی تیرآهن گفته می‌شود. بعد از اینکه تیرآهن‌ها به شکل موردنظر دربیایند سطح آن‌ها را صاف و صیقلی کرده و درنهایت نیز به طول استاندارد برش می‌دهند.

می‌توان از فرایند جوشکاری برای تولید تیرآهن استفاده کرد به‌این‌ترتیب که ابتدا ورق‌های فلزی در اندازه‌های مشخص بریده شده و سپس با استفاده از ابزارهای جوشکاری صنعتی به هم جوش می‌خورند. تیرآهن‌ها را می‌توان با روش پرچ نیز ساخت. برای این کار ابتدا سوراخ‌هایی روی ورق‌های فلزی بریده‌شده ایجاد کرده و سپس این قطعات را به یکدیگر پرچ می‌کنند.

کاربردها و ویژگی‌های تیرآهن 12 در ساخت و ساز

تیرآهن 12 در مقایسه با سایر انواع دیگر، از وزن سبک‌ترین برخوردار است، پس می‌توان نتیجه گرفت که مقاومت کمتری هم دارد. استفاده از این محصول در سازه به‌عنوان پوشش سقفی یا ایجاد ستون متداول است. البته این نکته را هم اضافه کنیم که این موضوع کاملاً بستگی به حجم و سنگینی سازه موردنظر دارد.

تیرآهن 12، در ارتفاع استاندارد 80 تا 600 میلی‌متر تولید می‌شوند و عمده استفاده از این محصول، همان‌طور که گفته شد، در ستون‌ها، خرپا، پل‌های لانه‌زنبوری و… است. از دیگر کاربردهای تیرآهن 12 می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ساخت ستون با توجه به حجم و سنگینی سازه
 • برای پوشش‌دهی سقف‌ها
 • قابل استفاده برای پل‌های لانه‌زنبوری

تولیدکنندگان تیرآهن 12 در ایران

کارخانه‌های متعددی در ایران برای رفع نیاز بازار داخلی به این محصول، اقدام بهتولید تیرآهن 12 کرده‌اند و بدیهی است که وزن و قیمت تیرآهن 12 تولیدی هر کارخانه، با قیمت محصول کارخانه دیگر متفاوت خواهد بود.

آهنک افتخار بیش از 60 سال همکاری با کارخانجات معتبر تولید تیرآهن در ایران را دارد. شما می‌توانید با انتخاب ما به صورت مستقیم و بی واسطه از این تولیدکنندگان محصول مورد نیاز خود را تهیه کنید. تعدادی از تولیدکنندگان تیرآهن 12 را در لیست زیر مشاهده کنید:

 • تیرآهن ذوب آهن اصفهان
 • تیرآهن فایکو
 • تیرآن ماهان
 • تیرآهن احرامیان
 • تیرآهن کرمانشاه
 • تیرآهن ناب تبریز
 • تیرآهن ترک
 • تیرآهن فولاد یزد
 • تیرآهن آرین فولاد

همچنین شما می توانید قیمت تیرآهن سایر برندهای معتبر بازار را در همین صفحه مشاهده کنید و با شماره گیری  91006007-021 از کارشناسان ما تیرآهن 12 مورد نیاز هر کارخانه‌ای را استعلام بگیرید و با قیمتی مناسب کالای مورد نظرتان را سفارش دهید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت تیرآهن 12

بدون تردید، نوسانات نرخ ارز، از مهم ترین عوامل تاثیرگذار و موثر بر قیمت تیرآهن 12 می‌باشند. تغییر و تحولات صورت گرفته در نرخ ارز، به صورت مستقیم بر بازه قیمت نهایی این محصول تاثیر دارد. وزن خالص و کارخانه تولیدکننده، از دیگر پارامترهای تاثیرگذار بر بازه قیمت تیرآهن 12 قلمداد می گردد.

معمولا تیرآهن 12 در وزن های سبک و سنگین تولید می شود که وزن آن در قیمت محصول بسیار تاثیر گذار می باشد. جهت مشاهده قیمت دقیق تیرآهن 12 به سایت آهنک مراجعه نمائید. همچنین می‌توانید با کارشناسان فروش ما در آهنک تماس بگیرید.

قیمت تیرآهن 12 ذوب آهن اصفهان

تیرآهن 12 ذوب آهن اصفهان در دو حالت سبک و سنگین تولید می شود. این محصولات برای مصارفی همچون ساخت اسکلت فلزی، ستون، پوشش برای سقف، تیر و … مورد استفاده قرار می گیرند. در اکثر موارد برای ساختن اسکلت های فلزی از تیرآهن های IPE و INP استفاده می شود.

طول هر شاخه از تیرآهن 12 ذوب آهن اصفهان 12 متر می باشد و در طبقات زیرین، بعنوان تیر در پوشش سقف ها، پل های لانه زنبوری استفاده می شود. وزن هر شاخه تیرآهن 12 ذوب آهن اصفهان 126 کیلوگرم می باشد.

قیمت امروز تیرآهن 12 ذوب آهن اصفهان را در همین صفحه ببینید.

قیمت روز تیرآهن 12

تیرآهن‌ها به‌طورکلی با توجه به نوع نیاز و نحوه کاربرد، انواع مختلفی دارند و سایز 12 این محصول، یکی از پرکاربردترین نوع تیرآهن است که معمولاً در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود. قیمت تیرآهن 12 به دلیل پرمصرف بودن از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر به دنبال خرید تیرآهن 12 هستید، باید کاربرد و ویژگی‌های این محصول را بشناسید تا بتوانید یک خرید خوب و حرفه‌ای را تجربه کنید.

فاکتورهای زیادی در تعیین بهای این محصولات، دخیل هستند. از مهمترین آن‌ها می‌توان به ارزش جهانی فولاد، نوسانات ارزی، هزینه‌های جانبی تولید، ابعاد، وزن و میزان عرضه و تقاضا در بازار، اشاره کرد.

قیمت امروز تمامی برندهای تولیدکننده تیرآهن 12 را در همین صفحه ببینید.

خرید تیرآهن 12

یکی از نکات مهم در زمان خرید تیرآهن 12، توجه به استاندارد ساخت و همچنین برند این محصول است. هرکدام از این پارامترها در نحوه کارکرد و مقاومت تیرآهن مؤثر هستند. به‌طورکلی برای خرید این محصول باید با کارشناسان و افرادی که در این زمینه تجربه و تخصص دارند مشورت کنید.

اگر قصد خرید تیرآهن 12 را دارید، میتوانید با شماره  91006007-021 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناس مربوط به تیرآهن 12 بهره ببرید و خریدی مطمئن داشته باشید. توجه داشته باشید پس از استعلام نرخ تیرآهن 12 توسط شما، کارشناسان آهنک تمامی مشخصات و مراحل خرید از جمله قیمت و مشخصات تیرآهن 12، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را به اطلاع شما می‌رسانند.

مراحل خرید اینترنتی انواع آهن آلات در آهنک

خرید اینترنتی تیرآهن 12

قیمت از مهم‌ترین عوامل خرید یک محصول بوده و معمولاً اولین موضوعی که مشتریان مورد بررسی قرار می‌دهند، قیمت محصول است.

امروزه با ایجاد بازار رقابتی در بین فروشندگان تیرآهن در سراسر کشور قیمت این محصول با تغییرات جزئی و روزانه ثبت می شود. بنابراین شما قادر خواهید بود نوسانات تیرآهن 12 را به صورت لحظه ای در همین صفحه مشاهده کنید. بنابراین برای دریافت قیمت روز تیرآهن 12 و خرید اینترنی می توانید از کارشناسان ما در آهنک با شماره تلفن  91006007-021 مشاوره بگیرید و یا خرید خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

خرید تیرآهن 12 از انبار تهران یا کارخانه

معمولا مصرف‌کنندگان محصولات فلزی علاوه بر بررسی کیفیت و مشخصات محصول، قیمت تیر آهن 12 را نیز مدنظر قرار می‌دهند و سعی می‌کنند بهترین تصمیم‌گیری را در مورد خرید تیرآهن بگیرند.

اگر شما مصرف کننده نهایی تیرآهن هستید باید توجه داشته باشید که خرید تیرآهن 12 از انبار برای شما بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. یکی از هزینه‌های اساسی برای ساختمان سازی بحث حمل و نقل مصالح ساختمانی است. با وجود 15 انبار عمومی آهنک در سراسر کشور و نمایندگی‌های متعدد شما می‌توانید با هزینه حمل و نقل بسیار پایین تر محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. یکی از ویژگی‌های آهنک امکان خرید مستقیم محصولات و برندهای محتلف مورد نظر مشتریان از انبار تهران می‌باشد.

جمع بندی پایانی

تیرآهن 12، یکی از پرکاربردترین انواع این تولیدات است. از این محصول به دلیل استحکام مطلوبی که دارد، در ساختمان‌سازی و بیشتر جهت استحکام سقف‌ها استفاده می‌شود. با توجه به شرایط نامتعادل بازار داخلی در سال‌های اخیر، قیمت تیرآهن 12 دارای نوسانات زیادی است. تغییرات روزانه قیمت این محصول، به‌صورت آنلاین و لحظه‌ای جهت استفاده خریداران، در وب‌سایت آهنک موجود است.

سوالات متداول

آیا قیمت تیرآهن 12 در سایت به روز است؟
مقاومت تیرآهن ها به چه عواملی بستگی دارد؟
خرید تیرآهن 12 از کارخانه به چه صورت انجام می‌شود و تحویل آن چند روز زمان می‌برد؟
وزن هرشاخه تیرآهن 12 چقدر است؟

مقالات آهنک

مشاهده همه
آهنک