قیمت روز تیرآهن زنبوری با سفارش آنلاین

قیمت بدون ارزش افزوده

لیست قیمت روزانه تیرآهن لانه زنبوری

تیرآهن لانه زنبوری یا (castellated beam) در طول خود دارای فضاهایی توخالی است که این فضاها مشابه لانه زنبور می باشد و علت این نام گذاری را می توان شکل این تیرآهن بعد از بریدن و جوش دادن دانست. هدف از بریدن و دوباره جوش دادن تیرآهن این است که تیر بتواند لنگر خمشی بزرگتری را در مقایسه با تیر نورد شده اولیه، تحمل کند‌. برای آشنایی بیشتر با این محصول و عوامل تعیین کننده قیمت تیرآهن زنبوری با ما همراه باشید.

اطلاعاتی در مورد تیرآهن زنبوری

تیرآهن لانه‌زنبوری، که یکی از پرکاربردترین محصولاتی است با نام «تیرآهن شبکه» نیز شناخته می‌شود. این محصول، دارای حفره‌های توخالی است که شبیه لانه‌ی زنبور است، به همین دلیل به این محصول، لانه‌زنبوری گفته می‌شود. هدف از ساخت تیرهای لانه زنبوری‌ این است که تیر بتواند ممان خمشی بیشتری را با خیز نسبتاً کم‌، همچنین وزن کمتر در مقایسه با تیر نورد شده مشابه‌، تحمل کند.

در واقع می توان گفت که با عمل بریدن و جوش دادن تیرآهن، ارتفاع تیر از 18 سانتی متر به 27 سانتی متر افزایش می یابد. در آخر، ارتفاع تیر لانه زنبوری ساخته شده در حدود 1.5 برابر تیر اولیه می باشد.

انواع تیرآهن زنبوری

تیرآهن زنبوری‌ها را بر اساس شیوه تولید، اندازه، شکل ظاهری، مواد اولیه استفاده‌شده و هم‌چنین کارخانه تولیدکننده این محصول تقسیم‌بندی و در انواع مختلف تولید می‌کنند.

تقسیم بندی زنبوری بر اساس اندازه

تیرآهن لانه زنبوری را می‌توان در اندازه‌های مختلفی در بازار فولاد دید که هرکدام از این سایزها معمولا برای کاربرد خاصی استفاده می‌شوند. انواع مختلف تیرآهن زنبوری بر اساس اندازه عبارتند از:

 • تیرآهن زنبوری 140 میلی‌متر
 • تیرآهن زنبوری 160 میلی‌متر
 • تیرآهن زنبوری 180 میلی‌متر
 • تیرآهن زنبوری 200 میلی‌متر
 • تیرآهن زنبوری 220 میلی‌متر
 • تیرآهن زنبوری 240 میلی‌متر
 • تیرآهن زنبوری 270 میلی‌متر
 • تیرآهن زنبوری 300 میلی‌متر

نحوه ساخت تیرآهن لانه زنبوری

به‌منظور ایجاد طرح لانه زنبوری روی تیرآهن، ابتدا الگوی مشخصی روی جان تیر پیاده‌سازی می‌شود. سپس مقطع تیر توسط یکی از شیوه‌های برشی، به دو نیمه تقسیم می‌شود. درنهایت نیز لبه‌های دو نیمه در مقابل یکدیگر قرار گرفته و توسط عملیات جوشکاری به یکدیگر متصل می‌گردد. دستگاه برش تیرآهن لانه زنبوری به روش گرمایی برنول یا روش برش سرد کار می‌کند.

ساخت به روش گرمایی برنول

در این روش احتراق گاز استیلن و اکسیژن سبب به وجود آمدن شعله بنفش رنگی می‌شود که از این شعله برای برش تیرآهن لانه زنبوری استفاده می‌کنند.

روش برش سرد یا کوپال

در برش تیرآهن لانه زنبوری (CNP) به روش برش سرد یا کوپال، یک دستگاه قطع کن سنگین مجهز به گیوتین برای تقسیم تیر به کار می‌رود.

کاربردها و مزایای تیرآهن زنبوری

از کاربردهای تیرآهن لانه زنبوری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اعضای خرپا روی سقف های فولادی
 • عناصر رج روی سقف های فولادی
 • عناصر تیر در سازه های ایوان
 • حامل های اصلی در سازه های ایوانی
 • حامل های اصلی در طبقات میانی از فولاد ساخته شده اند
 • به عنوان عناصر پرلین روی سقف های فولادی استفاده می شود.

نوع این محصول فولادی در نتیجه تحقیقات انجام شده در چارچوب همین تفکر ساخته شد. بنابراین اولین مزیتی که از این تیرها انتظار می رود، مصالح فولادی «ECONOMI» است. اما قابل ذکر است که در صورت عدم محاسبه و ساخت تیر لانه زنبوری، اقتصاد مورد نظر در حد مورد انتظار نبوده و ایمنی آن کافی نخواهد بود

مزیت دوم به دلیل صرفه جویی در مواد، “سبک بودن” و قیمت تیرآهن زنبوری است. بنابراین وزن سازه متشکل از تیرآهن زنبوری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. همچنین تعدادی از مزایای دیگر توسط شکاف های ایجاد شده در بدنه تیرهای لانه زنبوری به وجود می آید. تجهیزات تاسیساتی ساختمان می تواند از این شکاف ها عبور کند و مشکل افزایش ارتفاع ساختمان بیش از حد لازم برطرف شود.

معایب استفاده از تیرآهن لانه زنبوری

استفاده از تیر های لانه زنبوری همانطور که مزایای زیادی را دارد دارای معایبی نیز می باشد که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

 • اساسی ترین عیب استفاده از تیر های لانه زنبوری این است که وجود حفره ها در جان سبب می شود تا تنش های برشی را در محل تکیه گاه های پل به ستون یا اتصال تیر آهن تودلی به پل لانه زنبوری تحمل کند.
 • می توان تیرهای لانه زنبوری را در ساختمان اسکلت فلزی به صورت پل فقط در یک دهانه یا به صورت پل ممتد به کار برد‌.
 • همانطور که می دانیم اتصالات نقش کلیدی و تعیین کننده ای را در انتقال بار از یک عضو به عضو یا اعضای دیگر دارند بنابراین اگر به درستی اجرا نشوند از مقاومت آن سازه کاسته خواهد شد.
 • بروز تمرکز تنش و شدت زیاد حوضه تنشی در گوشه سوراخ ها، ملاحظاتی را در طراحی این تیرها در مقابل اثرات ناشی از پدیده خستگی کم تواتر در اثر وقوع زلزله ایجاب می نماید.

تولیدکنندگان تیرآهن لانه زنبوری در ایران

ازجمله برترین کارخانه‌های تولیدکننده این مقطع فلزی می‌توان به کارخانه‌های زیر اشاره کرد:

 • کارخانه ذوب آهن اصفهان
 • کارخانه فولاد فایکو
 • کارخانه فولاد کوثر اهواز
 • کارخانه فولاد یزد
 • کارخانه فولاد آریا ذوب
 • کارخانه آریان فولاد
 • کارخانه فولاد کرمانشاه
 • کارخانه فولاد ناب تبریز
 • کارخانه فولاد شاهین بناب
 • کارخانه فولاد خوزستان

همچنین شما می توانید قیمت تیرآهن زنبوری سایر برندهای معتبر بازار را در همین صفحه مشاهده کنید و با شماره گیری  91006007-021 از کارشناسان ما تیرآهن لانه زنبوری مورد نیاز هر کارخانه‌ای را استعلام بگیرید و با قیمتی مناسب کالای مورد نظرتان را سفارش دهید.

عوامل موثر بر قیمت تیرآهن زنبوری

تحولات ارزی، تحریم ها و قیمت جهانی فولاد تاثیر زیادی بر قیمت فولاد و مشتقات آن دارد و قیمت تیرآهن لانه زنبوری هم از این قاعده مستثنی نیست. قیمت تیرآهن اهمیت زیادی در نوسانات بازار مسکن دارد و عوامل زیادی در تعیین آن نقش دارند.

از جمله عوامل موثر در قیمت روز تیرآهن لانه زنبوری می توان به مواردی همچون:

 • مسائل سیاسی و اقتصادی
 • قیمت بازار جهانی آهن
 • نوسانات ارز
 • نوع
 • ابعاد
 • کارخانه های سازنده و وزن تیرآهن اشاره کرد.

خرید تیرآهن لانه زنبوری

با توجه به تقاضا و مصرف صنایع مختلف، قیمت روز تیرآهن لانه زنبوری همواره مورد سوال کاربران و متقاضیان این تیرآهن در بازار بوده است. مشتریان همیشه مایل به خرید تیرآهن لانه زنبوری با مناسب ترین قیمت هستند. از عوامل موثر بر قیمت تیرآهن زنبوری کاربرد مصرف آن است که در موارد بالا به آن اشاره شد.

اگر قصد خرید تیرآهن لانه زنبوری را دارید، میتوانید با شماره  91006007-021 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناس مربوط به این محصول بهره ببرید و خریدی مطمئن داشته باشید. توجه داشته باشید پس از استعلام نرخ تیرآهن زنبوری توسط شما، کارشناسان آهنک تمامی مشخصات و مراحل خرید از جمله قیمت و مشخصات تیرآهن لانه زنبوری، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را به اطلاع شما می‌رسانند.

قیمت روز تیرآهن زنبوری

قیمت تیرآهن لانه زنبوری وابسته به عوامل متعددی می باشد. یکی از این عوامل برند آن است. کیفیت ساخت تیرآهن لانه زنبوری کارخانه های مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و از این رو قیمت آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. بنابراین برند از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت تیرآهن زنبوری می باشد. وزن تیرآهن لانه زنبوری برندهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. بنابراین وزن هر شاخه تیرآهن زنبوری، بر قیمت خرید آن تاثیرگذار می باشد.

قیمت امروز تیرآهن لانه زنبوری را در همین صفحه مشاهده کنید و برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل خرید اینترنتی انواع آهن آلات در آهنک

خرید اینترنتی تیرآهن لانه زنبوری

به دلیل تغییرات مختلف قیمت و همچنین تقاضا در حوزه تولیدات آهن آلات مختلف، قیمت تیرآهن لانه زنبوری CNP متغیر است. و در طی روز های مختلف با کاهش و افزایش رو به رو است. از همین جهت نمی ‌توان قیمت مشخص و ثابتی برای تیرآهن لانه زنبوری بیان کرد. همچنین قیمت این تیرآهن ‌ها به دلیل هزینه حمل و نقل از شرکتی به شرکت دیگر به دلیل بعد مسافت می تواند متغیر باشد. در گذشته برای خرید تیرآهن لانه زنبوری باید به صورت حضوری به مراکز فروش مراجعه می شد. اما امروزه می توان به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری اقدام به خرید تیرآهن زنبوری نمود.

جهت اطلاع از قیمت لحظه ای تیرآهن لانه زنبوری می ‌توانید به سایت آهنک مراجعه کنید و با استفاده از جداول قیمت تیرآهن از قیمت روز تیر آهن زنبوری مطلع شوید.

خرید تیرآهن زنبوری از انبار تهران یا کارخانه

ممکن است وزن هر شاخه تیرآهن زنبوری تولید هر کارخانه ای با کارخانه دیگر متفاوت باشد. وزن تیرآهن لانه زنبوری برندهای مختلف، وابسته به مواد اولیه به کار رفته و استاندارد تولیدی کارخانه می باشد. علاوه بر این قیمت در شهرهای مختلف، یکسان نیست. به طور کلی قیمت تیرآهن لانه زنبوری در پروژه های ساخت و ساز، مقرون به صرفه می باشد.

اگر شما مصرف کننده نهایی تیرآهن هستید باید توجه داشته باشید که خرید تیرآهن لانه زنبوری از انبار برای شما بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. یکی از هزینه‌های اساسی برای ساختمان سازی بحث حمل و نقل مصالح ساختمانی است. با وجود 15 انبار عمومی آهنک در سراسر کشور و نمایندگی‌های متعدد شما می‌توانید با هزینه حمل و نقل بسیار پایین تر محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. یکی از ویژگی‌های آهنک امکان خرید مستقیم محصولات و برندهای محتلف مورد نظر مشتریان از انبار تهران می‌باشد.

جمع بندی پایانی

تیرآهن یکی از مقاطع پرکاربرد در پروژه‌ های معماری و عمرانی است. یکی از انواع تیرآهن، تیر آهن‌ های لانه زنبوری است. خرید تیرآهن لانه زنبوری (CPE) به دلیل مقرون به صرفه بودن در پروژه های کوچک و بزرگ رایج است. این تیرآهن ‌ها به علت وجود حفره‌ هایی در بدنه که شش ضلعی هستند و شبیه به کندوی زنبور عسل هستند، به این نام در بازار داخلی ایران معروف شده اند. قیمت امروز تیرآهن لانه زنبوری را در همین صفحه ببینید.

سوالات متداول

آیا قیمت تیرآهن لانه زنبوری در سایت آهنک به روز است؟
بهترین تولیدکننده تیرآهن لانه زنبوری کدام کارخانه است؟
مهمترین کاربردهای تیرآهن لانه زنبوری چیست؟
خرید تیرآهن زنبوری به صورت شاخه ای است یا کیلویی؟

مقالات آهنک

مشاهده همه
آهنک