قیمت ورق a283 تمامی کارخانه ها در سایز های مختلف

قیمت بدون ارزش افزوده

قیمت ورق A۲۸۳ فولاد اکسین خوزستان

1403/05/02 - 13:02
🔽 قیمت در انبار تهران 🔽
محصولسایزاستانداردحالتابعادقیمتنمودارخرید
ورق 25 میل A283 اکسین انبار تهران 25A283شیت2*6 34,500 تومان
ورق 30 میل A283 اکسین انبار تهران 30A283شیت2*6 34,500 تومان
ورق 35 میل A283 اکسین انبار تهران 35A283شیت2*6 35,000 تومان

تنوع ورق‌های فولادی باعث شده است که این ورق‌ها کاربردهای متعددی داشته باشند و در صنایع مختلفی به کار بروند. ورق‌های A283 از جمله ورق‌های پراستفاده‌ای هستند که از ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فردی برخوردارند و می‌توانند بر اساس فاکتورهای مختلفی همچون سایز، ابعاد، ضخامت و … به انواع مختلفی تقسیم شوند.

ورق A283

ورق A283 چیست؟

ورق‌های A283 در حقیقت به نوعی از ورق‌های فولادی گفته می‌شوند که از استحکام کششی کم و متوسطی برخوردارند. این ورق‌های فولادی کربنی همانند دیگر انواع ورق های گرم در فرایند نورد گرم تولید می‌شوند. عناصر آلیاژی تشکیل‌دهنده این ورق‌ها باید در کوره‌های روباز، کوره‌های اکسیژن بازی یا الکتریکی گداخته می‌شوند. از مهم‌ترین ویژگی‌های ورق‌های A283 می‌توان به انعطاف‌پذیری عالی، چکش‌خواری عالی، استحکام کششی متوسط و … اشاره کرد. از جمله مهم‌ترین کاربردهای ورق A283 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده در تولید انواع مخازن تحت فشار
 • تولید انواع دیگ‌های بخار
 • استفاده در صنایع نفت و گاز
 • استفاده در ساخت اسکلت پل‌ها و تأسیسات مختلف
 • استفاده در صنایع پتروشیمی، کشتی‌سازی، اسکله‌سازی و …

قیمت روز انواع ورق آهن را از آهنک بخواهید.

انواع ورق A283

ورق‌های A283 مانند انواع ورق‌های فولادی دیگر می‌توانند بر اساس پارامترها و فاکتورهای مختلفی به انواع مختلفی تقسیم شوند و هر کدام از آنها می‌توانند کاربردهای متفاوتی داشته باشند. این ورق‌ها از نظر گریدبندی به 4 گرید مختلف A، B، C و D تقسیم می‌شوند که دلیل نام‌گذاری آنها تفاوت در میزان کربن به کار رفته در تولید آنها است.

قیمت ورق A283

انواع سایز ورق A283

از مهم‌ترین فاکتورهای دسته‌بندی و تقسیم ورق‌های فولادی می‌توان به سایز، ابعاد و ضخامت آنها اشاره کرد. هر کدام از گریدهای مختلف ورق A283 می‌توانند در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید شوند. رایج‌ترین ضخامت این ورق‌ها از 6 تا 150 میلی‌متر متفاوت خواهد بود. عرض این ورق‌ها نیز می‌تواند متفاوت باشد و طول آنها نیز می‌تواند از 1 تا چند متر باشد و حتی به شکل رول نیز تولید خواهند شد.

قیمت روز ورق A283

قیمت روز ورق‌های A283 همانند انواع محصولات فولادی دیگر مانند قیمت ورق سیاه و ورق آجدار می‌توانند تحت تأثیر فاکتورها مختلفی باشند به همین دلیل قیمت آنها می‌تواند نوسان داشته باشد و نمی‌توان قیمت مقطوع و مشخصی برای آنها عنوان کرد. از جمله مهم‌ترین پارامترهایی که می‌توانند در تعیین قیمت ورق‌های A283 مؤثر باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع ورق و گرید بندی آن
 • برند و شرکت تولیدکننده ورق
 • فروشگاه‌های عرضه کننده
 • میزان نیاز و درخواست بازار
 • شرایط بازار جهانی فلزات
 • ضخامت و ابعاد ورق
 • نرخ ارز و مشخصات و ویژگی‌های شیمیایی و مکانیکی ورق‌ها
 • قیمت مواد اولیه و …

خرید ورق A283

خرید ورق A283

برای خرید ورق A283 می‌توان از هم روش‌های مستقیم و سنتی و هم از روش‌های غیرمستقیم و مدرن استفاده کرد. در روش مستقیم افراد می‌تواند به شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدکننده مراجعه کرده و به صورت حضوری اقدام به خرید محصولات مورد نظر خود بکنند. این روش می‌تواند ضریب اطمینان بالایی داشته باشد اما می‌تواند زمان، انرژی و هزینه‌های زیادی از افراد بگیرد. در روش مستقیم افراد می‌توانند به ضخامت، استانداردها، کیفیت ورق و … توجه کنند و بهترین خرید را داشته باشند.

خرید آنلاین ورق A283

در روش خرید غیرمستقیم یا خرید آنلاین که امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته است افراد می‌توانند به سایت‌های رسمی شرکت‌های تولید کنند یا فروشگاه‌های عرضه کننده مراجعه کنند و محصولات مورد نظر خودشان را سفارش دهند. این روش هیچگونه محدودیت مکانی و زمانی ندارد و می‌تواند در زمان، انرژی‌ها و هزینه‌های افراد صرفه‌جویی کند. افراد در این روش می‌توانند محصولات شرکت‌های مختلف را باهم مقایسه کنند و بهترین خرید ممکن را داشته باشند.

جمع‌بندی پایانی

ورق‌های A283 از جمله ورق‌های فولادی هستند که دارای درصد خاصی از کربن، سیلیکون، گوگرد، فسفر و … هستند و کاربردهای متنوعی در صنایع گوناگون دارند. این ورق‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند و قیمت آنها تحت تأثیر فاکتورهایی همچون نرخ ارز، شرایط بازارهای جهانی، قیمت مواد اولیه، کاربرد و ویژگی‌های ورق و … می‌باشد. بهترین روش برای خرید ورق‌های A283 استفاده از روش اینترنتی است که می‌تواند در زمان، انرژی و پول افراد صرفه‌جویی قابل توجهی بکند.

مقالات آهنک

مشاهده همه
آهنک