قیمت ورق روغنی، خرید انواع ورق روغنی از تمامی کارخانه ها

قیمت بدون ارزش افزوده

امروزه ورق‌های فولادی انواع مختلفی دارند و هر کدام از آنها می‌توانند کاربردها و قابلیت‌های منحصربه‌فردی داشته باشند. ورق‌های روغنی از جمله ورق‌هایی هستند که در یک فرآیند ویژه تولید می‌شوند و مقاومت بسیار زیادی در برابر خوردگی دارند و می‌توانند بر اساس فاکتورهایی همچون ظاهر، فرآیند تولید، کاربردهای، اندازه و ابعاد، ویژگی‌ها و … به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

ورق سرد روغنی

ورق روغنی چیست؟

ورق سرد (روغنی) در حقیقت به نوعی ورق آهنی گفته می‌شود که با استفاده از تکنولوژی نورد سرد تولید می‌شود. در این فرآیند ورق‌هایی که از ضخامت بالایی برخوردارند تبدیل به ورق‌هایی با ضخامت کمتر می‌شوند و علت نامگذاری این ورق‌ها (روغنی) به این دلیل است که برای جلوگیری از زنگ‌زدگی و خوردگی با استفاده از روغن کاور می‌شوند.

از جمله مهم‌ترین مزیت‌های ورق سرد یا روغنی می‌توان به مواردی همچون مقاومت بالا در برابر خوردگی، استحکام عالی، قابلیت چکش‌خواری عالی، مقاومت در برابر فشار و … اشاره کرد. این ورق‌ها همانند سایر ورق‌های فولادی می‌توانند کاربردهای متعددی داشته باشند که مهم‌ترین آنها به شرح زیر می‌باشند:

 • استفاده در صنعت خودروسازی
 • استفاده در صنعت لوازم‌خانگی
 • استفاده در تولید انواع مبلمان اداری و خانگی
 • تولید پنل‎های غیرقابل انعطاف
 • تولید انواع قفسه‌ها
 • استفاده در ساخت پروفیل لوله
 • استفاده در تولید کالاهای برق

انواع ورق سرد روغنی

همان‌طور که گفته شد ورق‌های فولادی همچون ورق گالوانیزه ، ورق قلع اندود ، ورق آلوزینک و همچنین ورق قلع اندود می‌توانند بر اساس فاکتورهای و پارامترهای مختلفی همچون ضخامت، نوع آلیاژ، نوع پوشش، نوع کاربرد، ظاهر و … به انواع مختلفی تقسیم شوند و ورق‌های روغنی نیز از این قاعده خارج نیستند.

این ورق‌ها از نظر نوع آلیاژ می‌توانند به انواعی همچون ورق سرد معمولی (st12)، ورق سرد نیمه کشش (st13) و ورق سرد فوق کشش (st14) تقسیم شوند. این ورق‌ها از نظر استاندارد نیز می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند اما رایج‌ترین آنها تحت استاندارد ST12 تولید می‌شوند. این ورق‌ها از نظر کاربرد نیز می‌توانند متفاوت باشند و همان‌طور که گفته شد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

ورق روغنی

انواع سایز ورق روغنی

می‌توان گفت مهم‌ترین فاکتوری که تعیین‌کننده کاربردهای ورق روغنی است سایز، ضخامت و ابعاد آن است. این ورق‌ها می‌توانند در ضخامت‌های مختلفی تولید شوند که حداقل آن 0.5 میلی‌متر است. از نظر سایز نیز این ورق‌ها معمولاً در سایزهای 1000 و 1250 تولید می‌شوند و طول آنها می‌تواند متفاوت باشد اما در حالت رایج به شکل رول تولید می‌شوند.

قیمت ورق روغنی

تعیین قیمت دقیق محصولات فولادی مانند ورق‌های روغنی کار سختی است چرا که فاکتورها و پارامترهای متعددی در قیمت این محصولات مؤثر هستند که تغییر در هرکدام از آنها می‌تواند باعث تغییرات قیمت شود.

از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توانند در تعیین قیمت ورق سرد (روغنی) مؤثر باشند می‌توان به مواردی همچون ضخامت ورق، نحوه تولید آن، استاندارد ورق سرد (روغنی)، وزن ورق، شرایط بازارهای جهانی فلزات، مشخصات و ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی ورق‌ها، نرخ ارز، شرکت و کارخانه‌ تولیدکننده ورق سرد (روغنی)، کاربرد ورق، حجم و مقدار خریداری شده، قیمت مواد اولیه و … اشاره کرد.

قیمت روز ورق روغنی

همان‌طور که گفته شد قیمت محصولات فولادی مانند ورق روغنی می‌تواند تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی باشد. این محصولات می‌توانند به‌صورت روزانه و حتی ساعتی نوسان قیمت داشته باشند. از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توانند در تعیین قیمت روز ورق سرد (روغنی) مؤثر باشند شامل موارد زیر هستند:

 • قیمت مواد اولیه
 • میزان واردات و صادرات
 • شرایط بازارهای جهانی فولاد
 • نرخ ارز
 • هزینه‌های سوخت و حمل‌ونقل
 • بازار بورس فلزات و …

قیمت انواع ورق روغنی

خرید ورق روغنی

در کل برای خرید محصولات فولادی هم می‌توان از روش مستقیم و هم از روش غیرمستقیم استفاده کرد. در روش مستقیم و حضوری افراد می‌توانند به‌صورت مستقیم به شرکت‌ها و کارخانه‌های تولید کننده، فروشگاه‌های عرضه کنند و انبارها مراجعه کنند و به‌صورت حضوری از کیفیت محصولات مطمئن شوند و سپس اقدام به خرید بکنند. روش مستقیم می‌تواند مزیت‌های متعددی داشته باشد اما این روش می‌تواند زمان، هزینه و انرژی بالایی از افراد بگیرد. برای خرید ورق‌های روغنی به‌صورت مستقیم لازم است که به نکاتی همچون ضخامت، سایز، ابعاد، نحوه تولید، استانداردها و … توجه شود

خرید آنلاین ورق روغنی

در دنیای امروز تمامی کسب و کارها و شرکت‌های فعال از بستر اینترنت نهایت استفاده را می‌کنند و ارتباط و تعامل بسیار خوبی با مشتریان خود دارند. افراد می‌توانند در روش خرید آنلاین به سایت شرکت‌ها مراجعه کرده و محصولات مورد نظر خودشان را از راه دور خریداری کنند. این روش می‌تواند مزایای متعددی داشته باشد که مهم‌ترین آنها صرفه‌جویی در هزینه‌ها، انرژی و زمان افراد است. در این روش می‌توان محصولات شرکت‌های مختلف را باهم مقایسه کرد و در نهایت بهترین و به‌صرفه‌ترین خرید را انجام داد.

مراحل خرید اینترنتی انواع آهن آلات در آهنک

خرید اینترنتی ورق روغنی

خرید اینترنتی به عنوان بهترین روش خرید محصولات فولادی شناخته می‌شود و افراد در این روش می‌توانند با کارشناسان فروش شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و انبارهای مختلف در ارتباط باشند و اطلاعات دقیقی در مورد ویژگی‌ها و مشخصات محصول، نحوه سفارش گیری، زمان بارگیری محصولات خریده شده و همچنین زمان و نحوه تحویل محصولات دریافت کنند و در نهایت خریدی مطمئن انجام بدهند.

جمع‌بندی پایانی

ورق سرد روغنی از جمله کاربردی‌ترین ورق‌های فولادی است که می‌تواند در صنایع مختلفی همچون خودروسازی، لوازم‌خانگی و … استفاده شود. این ورق‌ها از ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فردی برخوردارند. بهترین روش برای خرید این محصولات خرید اینترنتی و آنلاین است که می‌تواند در هزینه‌ها، انرژی و زمان افراد صرفه‌جویی کند.

مقالات آهنک

مشاهده همه
آهنک