کارخانه فولاد نیکان

اصفهان
کارخانه فولاد نیکان واقع در اصفهان در سال 1364 راه اندازی شده و از محصولات شاخص آن می توان به پروفیل, پروفیل ساختمانی, لوله, لوله داربستی, اشاره کرد که در سایت آهنک میتونید آنها را ببینید
اصفهان, اصفهان، بخش مرکزی، دهستان قهاب جنوبی، روستا شهرک صنعتی جی، شهرک صنعتی جی
دانلود پی دی اف کارخانه
قیمت محصولات کارخانه

فولاد نیکان

قیمت بدون ارزش افزوده

قیمت لوله فولاد نیکان

1403/04/02 - 23:28
محصولضخامتسایز به اینچقیمتنمودارخرید
لوله 5 داربستی 2 میل نیکان 21.1/2 43,200 تومان -
لوله 5 داربستی 2/5 میل نیکان 2.51.1/2 42,500 تومان -

قیمت پروفیل فولاد نیکان

1403/04/02 - 23:20
محصولسایزنوعقیمتنمودارخرید
پروفیل 2 میل نیکان 2ساختمانی 35,500 تومان -
پروفیل 2.5 میل نیکان 2.5ساختمانی 35,100 تومان -

گروه صنعتی نیکان فعالیت خود را در زمینه ی تولید انواع مقاطع فولادی به روش نورد سرد در سال 1363 آغاز نموده است و اکنون با بیش از سه دهه فعالیت در زمره یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه تولید لوله و پروفیل فولادی قرار گرفته است. برای آشنایی بیشتر با کارخانه و محصولات این شرکت با ما همراه باشید.

معرفی شرکت صنعتی نیکان پروفیل

آغاز کار مجموعه نیکان پروفیل به سال 1374 باز می‌گردد. شرکت نیکان پروفیل با دسترسی عالی در شهرک صنعتی جی اصفهان واقع شده است. این شرکت در سال ابتدایی فعالیت خود تولید پروفیل‌های فولادی و برش ورق را آغاز کرد. در همان سال، تولید 7000 تن پروفیل باز و 130000 تن خدمات برش ورق را برای خود به ثبت رساند. با به راه افتادن مجموعه ماشین سازی نیکان پروفیل در سال 1382، تولید پروفیل مجموعه به 8000 تن ظرفیت رسید.

در حال حاضر این شرکت 6 خط تولید مجهز به تکنولوژی‌های روز داشته که توانایی تولید حدود 25 نوع محصول متنوع و دارای کیفیت بالا با ظرفیت تولید سالیانه 70 هزار تن را دارد.

این کارخانه پروفیل از سه قسمت تشکیل شده که هریک به‌طور مجزا فعالیت می‌کنند:

  • شرکت صنعتی نیکان پروفیل اصفهان
  • شرکت نیکان نورد اسپادانا
  • شرکت نیکان صنعت اژیه

تجهیزات شرکت نیکان نورد اسپادانا

نیکان نورد اسپادانا از بخش های تابعه مجموعه پروفیل نیکان می باشد که دو دهه پس از کلنگ زنی مجموعه تاسیس و مورد بهره برداری قرار گرفت. ماشین سازی نیکان نورد اسپادانا در سال 1382 با هدف خودکفایی کل مجموعه نیکان پروفیل اصفهان در زمینه تولید، قطعه سازی، نصب و راه اندازی ماشین آلات و تجهیزات مربوطه فعالیت های خود را شکل داد این بخش در سال 1397 توانست در زمره صادرکنندگان نمونه خطوط نورد به کشورهای اروپایی قرار گیرد و موجبات سرافزاری ایران را فراهم آورد.

مجموعه تابعه شرکت نیکان صنعت اژیه

از دیگر بخش های تابعه مجموعه نیکان پروفیل اصفهان می توان به شرکت نیکان صنعت اژیه اشاره نمود. شرکت نیکان صنعت اژیه در جهت توسعه و ارتقاء سبد محصولات فولادی خود در سال 1388 در زمینی به مساحت 52 هزار متر مربع فعالیت های خود را در کنار مجموعه کل آغاز نمود. نیکان صنعت اژیه در حال حاضر به 5 خط تولیدی انواع محصولات فولادی از قبیل انواع قوطی و پروفیل با ظرفیت 100 هزار تن به صورت سالانه مجهز می باشد و زمینه اشتغال قریب به 300 نفر نیروی بومی و غیر بومی را فراهم ساخته است.

مواردی همچون توجه به مطلوبیت کیفیت محصولات تولیدی، تولید مطابق با استانداردهای روز ملی و بین المللی، مشتری مداری و… موجب گریده نام مجموعه لوله و پروفیل نیکان در میان برترین تولیدکنندگان ایرانی بدرخشد.

محصولات شرکت پروفیل نیکان

این کارخانه از پیشرفته‌ترین امکانات مانند دستگاه برش CNC پلاسما برخوردار است و به همین دلیل محصولاتش مطابق با استانداردهای روز دنیا و بالاترین کیفیت تولید می‌شود. در حال حاضر شرکت پروفیل نیکان اصفهان تولیدکننده انواع قوطی پروفیل فولادی مانند چهارچوب فلزی در دو نوع معمولی و فرانسوی، پروفیل‌های درب و پنجره از قبیل لنگه دری، سپری و زهوار در ضخامت‌های 2.6 تا 4 میلی‌متر با طول 6 و 12 متر است.

چهارچوب فلزی این کارخانه را می‌توان برای ساخت نرده راه‌پله، پیاده‌رو، پل و درب و پنجره استفاده کرد. زهوارها هم اغلب برای ساخت پنجره دوجداره در جهت محکم و ثابت نگه‌داشتن شیشه دوجداره در قاب به کار می‌روند. این محصول در انواع تک جداره، دوجداره و سه جداره تولید می‌شوند. از قوطی‌های تولیدی کارخانه نیکان پروفیل نیز هم در صنعت برای ساخت لوازم‌خانگی، خودرو، دوچرخه و مبلمان و هم در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است انواع پروفیل این شرکت با استفاده از ورق‌های کارخانه‌های نورد فولاد گیلان، فولاد خوزستان و فولاد مبارکه اصفهان ساخته می‌شوند.

انواع قوطی و پروفیل نیکان

این کارخانه انواع پروفیل 507، 508 و 509 را در دسته مقاطع ساختمانی تولید می‌کند. پروفیل 507 به نام پروفیل سپری، 508 به نام پروفیل دو لبه و پروفیل 509 با عنوان پروفیل یک لبه شناخته می‌شود.

این شرکت عرضه‌کننده سه نوع چارچوب فولادی نگین، فرانسوی و معمولی است. چهارچوب فرانسوی این شرکت با ضخامت متنوع بر اساس استاندارد JIS G3131 ،G3132 ،DIN 2395 ساخته می‌شود. هدف استفاده از این مقطع افزایش استحکام سازه است. معمولا چهارچوب فرانسوی با ضخامت 2 میلی‌متر در ساخت و ساز کاربرد دارد.

استانداردهای کارخانه پروفیل نیکان

این کارخانه محصولات خود را مطابق با استاندارد ملی به شماره‌های ISIRI 7338 و ISIRI 7336 تولید می‌کند. همچنین این کارخانه استانداردهای G3132 ،DIN2395 ،JIS G3131 را نیز در تولید محصولات خود در نظر می‌گیرد.

عوامل موثر در قیمت محصولات نیکان پروفیل

قیمت محصولات این شرکت همچون مقاطع فولادی دیگر به قیمت جهانی فولاد، نوسانات نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا و حتی تحولات سیاسی کشور و جهان بستگی دارد. در سال 99 شاهد این بودیم که هریک از این موارد چه تأثیراتی بر افزایش قیمت فولاد در بازار داخل داشت. البته در تعیین قیمت پروفیل موارد دیگری مانند کیفیت محصول، استاندارد ورق، ضخامت ورق، حالت ورق و ابعاد ورق مورد استفاده هم در تعیین نرخ نهایی محصول مؤثر خواهد بود.

قیمت پروفیل نیکان

هم اکنون این مجموعه دارای 6 خط تولیدی انواع قوطی می باشد که با عنوان پروفیل نیکان در بازار شناخته می شود. با توجه به آزمون و خطاهای پی در پی بر روی محصولاتی تولید در نهایت میر رشد این شرکت شکوفا شد و توانست محصولات با کیفیت تولید کند. قیمت محصولات این شرکت را در همین صفحه مشاهده کنید. این محصول از لحاظ مقاومت با بالاترین کیفیت تولید شده است.

جمع بندی پایانی

در سال 1386 نیز مراحل بعدی طرح توسعه خطوط تولید و افزایش ظرفیت تولید به میزان 70 هزار تن تولید انواع پروفیل های فولادی اجرا گردید. در حال حاضر این مجموعه بیش از 20 نوع محصول با ظرفیت تولید 70 هزار تن تولید می نماید و توجه به کیفیت محصولات تولیدی، این مجموعه را در زمره برترینهای تولید لوله و پروفیل کشور قرار داده است.

سوالات متداول

روش تولید محصولات شرکت پروفیل نیکان به چه صورت است؟

این شرکت محصولات خود را به 2 روش نورد سرد و نورد گرم تولید می‌کند.

محصولات شرکت نیکان پروفیل اصفهان چیست؟

این کارخانه محصولاتی متنوع از جمله پروفیل درب و پنجره، چارچوب‌های معمولی و فرانسوی، نبشی، لوله، زهوار، سپری، قوطی و ستونی عرضه می‌کند.

کاربردهای نبشی پروفیل نیکان چیست؟

از نبشی های این شرکت در ساخت خرپا، سازه‌های LSF، قاب‌های فلزی در صنعت خودرو و دکل‌های انتقال استفاده می‌شود.