قیمت روز انواع ورق آجدار تمامی کارخانه ها

قیمت بدون ارزش افزوده

ورق آجدار چیست؟

ورق آجدار که با نام ورق‌های شطرنجی نیز شناخته می‌شوند به نوعی از ورق‌های فولادی گفته می‌شوند که بر روی آنها الگوهای لوزی شکل حک شده است. این ورق‌ها می‌توانند از انواع ورق‌های گرم، ورق‌های سیاه، ورق‌های روغنی و ورق‌های آلومینیومی ساخته شوند. فرآیند تولید این نوع ورق‌ها نسبتاً ساده می‌باشد و همانند ورق‌های سیاه و ورق‌های روغنی تولید می‌شوند و تنها تفاوت آنها این است که در انتهای فرآیند تولید توسط غلتک‌های مخصوص شکل آج بر روی آنها حک می‌شود. معمولاً این نوع ورق‌ها فقط در یک سمت دارای آج هستند و سمت دیگر آن صاف خواهد بود.

قیمت روز ورق آجدار

به‌صورت کلی در فرآیند نورد گرم یک ورق فولادی بالاتر از دمای تبلور خود گرما داده می‌شود و سپس به‌وسیله مجموعه‌ای از غلتک‌های صاف به ضخامت دلخواه می‌رسند. دمای بالاتر از دمای تبلور باعث می‌شود که خواص مکانیکی ورق‌ها تغییری نکند. از مهم‌ترین مزایای این ورق‌ها می‌توان به مواردی همچون سطح صاف و روشن، مقاومت بالا، توان بالا در برابر لغزندگی، جوش‌پذیری عالی، انعطاف‌پذیری بالا، وزن پایین و قابلیت حمل ساده و … اشاره کرد. همچنین این ورق‌ها می‌توانند کاربردهای متعددی داشته باشند که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

  • استفاده در صنعت راه‌سازی و پل‌سازی
  • استفاده در کف اتاق کامیون‌ها و وانت‌بارها
  • استفاده در ساخت حفاظ‌های نظامی
  • جداسازی و دانه‌بندی در خطوط تولید مواد غذایی
  • استفاده در تولید دیوارهای آسانسور و تولید لوازم‌خانگی
  • استفاده در ایستگاه‌های اتوبوس و ساخت پله‌های اضطراری
  • ساخت دستگاه‌های صنعتی کارخانجات
  • استفاده در صنعت ساختمان‌سازی و سقف‌های شیروانی

قیمت ورق آجدار

انواع ورق آجدار

ورق‌های آجدار مانند انواع ورق‌های گرم، سیاه و… می‌تواند بر اساس فاکتورهای و پارامترهای گوناگونی همچون نوع ماده اولیه، کاربردها، ابعاد و اندازه و … به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. از نظر جنس می‌توان ورق‌های آجدار را به انواع ورق‌های آلومینیومی، ورق‌های آهنی، ورق‌های آجدار گالوانیزه، ورق‌های آجدار استیل، ورق آجدار فابریک و… تقسیم کرد. از نظر استاندارد نیز این ورق‌ها به انواع مختلفی همچون استانداردهای st52-3، st37-2 و st44-2 تقسیم می‌شوند و بر اساس شکل ظاهری نیز دارای انواع مختلفی همچون ورق‌های شطرنجی، ورق‌های برجسته و ورق‌های کف سازی هستند. شکل آج‌های این ورق‌ها نیز می‌تواند لوزی، عدسی، بادامی، شطرنجی، قطره‌ای و … باشد.

انواع سایز ورق آجدار

سایز و ابعاد ورق‌های فولادی اصلی‌ترین فاکتور برای تقسیم‌بندی و طبقه‌بندی آنها است چرا که سایز و ابعاد مشخص‌کننده کاربردهای آنها خواهند بود. ورق‌های آجدار مانند انواع ورق‌های گرم و سیاه و … دارای ضخامت‌های مختلفی هستند و معمولاً ضخامت آنها از 0.5 میلی‌متر تا 10 میلی‌متر متغیر خواهند بود. طول این ورق‌ها نیز می‌تواند یک تا چند متر متفاوت باشد و عرض آنها نیز با توجه به نوع کاربردهایی که دارد متفاوت خواهد بود.

ورق آجدار

قیمت روز ورق آجدار

قیمت ورق آجدار می‌تواند مانند انواع محصولات و مقاطع فولادی دیگر تحت تأثیر فاکتورها و پارامترهای مختلفی تغییر می‌کند و نمی‌توان قیمت مشخص و مقطوعی برای آنها عنوان کرد.

مهم‌ترین فاکتورهای مؤثر بر قیمت ورق آجدار شامل مواردی همچون کاربردهای ورق، ابعاد و اندازه‌های آن، نوع استانداردها، وزن و ضخامت ورق، مشخصات فیزیکی و شیمیایی و همچنین مکانیکی ورق، شرایط بازارهای جهانی فولاد و فلزات و بازار بورس داخلی، میزان عرضه و تقاضا و نرخ ارز، شرکت و کارخانه‌های تولیدکننده، حجم خریداری‌شده، قیمت مواد اولیه و … می‌باشند.

خرید ورق آجدار

در خرید ورق آجدار لازم است که به پارامترهای مختلفی همچون کاربرد، شکل ظاهری، نوع آلیاژ، ابعاد و اندازه‌ها و … توجه شود. برای خرید این محصولات می‌توان به‌صورت مستقیم و حضوری به شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدکننده مراجعه کرد. در این روش افراد می‌توانند به‌صورت حضوری جنس و کیفیت محصولات را بررسی کنند و واسطه‌ها را حذف کنند البته روش مستقیم می‌تواند انرژی و زمان زیادی از افراد بگیرد.

خرید آنلاین ورق آجدار

خرید آنلاین ورق آجدار

امروزه تمامی شرکت‌ها و کارخانه‌های معتبر از بستر فراهم شده در دنیای کامپیوتر و اینترنت استفاده می‌کنند و با داشتن سایت‌های انحصاری به شیوه ساده‌تر و راحت‌تری با مشتریان خود در ارتباط هستند. خرید آنلاین ورق آجدار می‌تواند بهترین روش برای خرید ورق آجدار باشد چرا که در این روش نیازی به حضور مستقیم نیست و افراد می‌توانند از راه دور و در هر زمانی محصولات مورد نظر خودشان را سفارش داده و خریداری کنند.

خرید اینترنتی ورق آجدار

در روش خرید آنلاین و اینترنتی افراد می‌توانند بهترین انتخاب‌ها را داشته باشند و محصولات شرکت‌های مختلف را از جنبه‌های مختلف مقایسه کنند. این روش می‌تواند در هزینه‌ها، انرژی و زمان افراد صرفه‌جویی قابل‌توجهی داشته باشد. در خرید اینترنتی فرد می‌تواند با کارشناسان فروش مشاوره داشته باشد و در مورد سفارش گیری، نحوه پرداخت هزینه‌ها، زمان بارگیری ورق‌ها، زمان تحویل بار و… اطلاعات خوبی دریافت کند.

جمع‌بندی پایانی

ورق آجدار به‌عنوان یکی از کاربردی‌ترین ورق‌های فولادی شناخته می‌شود که در اشکال و انواع مختلفی تولید می‌شود و می‌تواند در پروژه‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. این ورق‌ها همانند ورق‌های گرم و سیاه می‌توانند قیمت‌های متفاوتی بر اساس نوع کاربرد، جنس، استانداردها و … داشته باشند. بهترین و مطمئن‌ترین روش برای خرید این ورق‌ها استفاده از روش خرید آنلاین و اینترنتی است که می‌تواند مزایای مختلفی همچون کاهش هزینه‌ها داشته باشد.

مقالات آهنک

مشاهده همه
آهنک