قیمت ورق آلومنییوم

قیمت بدون ارزش افزوده

آلومینیوم بعد از آهن و فولاد از جمله پراستفاده‌ترین و کاربردی‌ترین فلزات در صنایع مختلف هستند که می‌تواند در اشکال و ابعاد مختلفی در دسترس باشد. ورق آلومینیوم از نورد صفحات آلومینیوم به دست آمده و بسیار نازک و سبک است در حالی که استحکام بالایی دارد. ورق‌های آلومینیومی می‌توانند همانند بسیاری از مقاطع فولادی از نظر ابعاد، اندازه، نحوه تولید، سایز، کاربردها و … به انواع مختلفی تقسیم شوند.

ورق آلومینیوم

ورق آلومینیوم چیست؟

ورق‌های آلومینیومی به نوعی از ورق‌های فلزی گفته می‌شوند که در اثر فشار دادن آلومینیوم و غلتک دادن آن به دست می‌آیند. این ورق‌ها بسیار نازک و سبک تولید می‌شوند در حالی که از استحکام بسیار زیادی برخوردارند. حمل‌ونقل، نصب و نگهداری این ورق‌ها کار ساده‌ای است و از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردارند. از مهم‌ترین خواص و ویژگی‌های ورق آلومینیوم می‌توان به مواردی همچون وزن بسیار سبک، کاربردهای متعدد، مقاومت عالی در برابر خوردگی و رطوبت، شکل‌گیری راحت با دمای کم، ماندگاری و طول عمر بالا، رسانایی عالی و … اشاره کرد. بعد از استخراج آلومینیوم از معدن و تصفیه آن در دمای بالا پودری سفیدرنگ تولید می‌شود که ماده اولیه فلز آلومینیوم است. فلز آلومینیوم برای تبدیل شدن به لوله، ورق، زاویه، میله و … به شمش‌ های مختلف تبدیل می‌شوند. از مهم‌ترین کاربردهای انواع ورق‌های آلومینیومی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده در صنعت بسته‌بندی
  • استفاده به عنوان عایق
  • ساخت لوازم‌خانگی
  • استفاده در صنایع داروسازی، حمل‌ونقل، ساخت‌وساز، نظامی و …
  • استفاده به عنوان محافظ الکترومغناطیسی
  • استفاده در صنعت هنر و دکوراسیون

انواع ورق آلومینیوم

همان‌طور که گفته شد ورق‌های آلومینیومی می‌توانند همانند انواع مقاطع فلزی مختلف انواع مختلفی داشته باشند و بر اساس فاکتورها و پارامترهای مختلف تقسیم‌بندی شوند. از نظر نوع کاربرد و استفاده ورق‌های آلومینیوم می‌توانند به انواع ورق‌های آلومینیوم سوراخ‌دار، ورق‌های آلومینیوم برجسته، ورق‌های آلومینیوم آنودایز شده، ورق‌های آلومینیوم کامپوزیت و ورق‌های آلومینیوم برس زده تقسیم شوند. در یک تقسیم‌بندی دیگر می‌توان این ورق‌ها را بر اساس نوع آلیاژها به ورق‌های آلومینیوم 6061، ورق‌های 2024، ورق‌های 5000، ورق‌های 1000 و … تقسیم کرد. از نظر آلیاژ نیز ورق‌های آلومینیومی می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند که هر کدام کاربردها و استفاده‌های متعددی داشته باشند.

خرید ورق آلومینیوم

انواع سایز ورق آلومینیوم

به‌صورت کلی ورق‌های آلومینیوم به دو دسته ضخیم و نازک تقسیم می‌شوند که ورقه‌های ضخیم‌تر از 25 میکرومتر می‌توانند مقاومت بالایی در برابر آب و اکسیژن داشته باشند در حالی که ورقه‌های نازک‌تر نفوذپذیر هستند. در اصل سایز ورق‌های آلومینیومی بر اساس ضخامت و طول آنها مشخص می‌شود. این ورق‌ها می‌توانند در ضخامت‌های مختلفی همچون 0.3 میلی‌متر تا 10.5 میلی‌متر تولید شوند در حالی که طول آنها می‌تواند از 2000 تا 6000 میلی‌متر متفاوت باشد. این ورق‌ها همچنین از نظر عرض می‌توانند در اندازه‌های مختلفی تولید شوند.

قیمت ورق آلومینیوم

به‌صورت کلی انواع محصولات فلزی در هر سایز و ابعادی که باشند می‌توانند تحت تأثیر فاکتورها و عوامل مختلفی دچار تغییرات قیمتی شوند. از مهم‌ترین و اصلی‌ترین فاکتورهایی که می‌توانند بر روی قیمت ورق‌های آلومینیومی تأثیر داشته باشند می‌توان به مواردی همچون وزن و ضخامت ورق آلومینیوم، شرایط بازار جهانی فلزات، شرکت و کارخانه تولیدکننده و فروشگاه‌های عرضه‌کننده، نوع استانداردهای ورق آلومینیوم، میزان عرضه و تقاضا و نرخ ارز، مشخصات و ویژگی‌های شیمیایی و مکانیکی ورق‌های آلومینیوم، کاربردهای ورق و حجم خریداری شده، قیمت مواد اولیه و … اشاره کرد.

قیمت روز ورق آلومینیوم

ورق‌های آلومینیوم همانند سایر محصولات فلزی می‌توانند به‌صورت لحظه‌ای تحت تأثیر عوامل مختلفی باشند و قیمت آنها به‌صورت لحظه‌ای و روزانه تغییر کند. از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توانند قیمت این محصولات را تحت تأثیر قرار بدهند می‌توان به مواردی همچون شرایط بازارهای جهانی فلزات، نرخ ارز، قیمت مواد اولیه، هزینه‌های حمل‌ونقل، وضعیت بازار بورس فلزات، میزان صادرات و واردات و … اشاره کرد.

قیمت روز ورق آلومینیوم

خرید ورق آلومینیوم

برای خرید ورق آلومینیوم می‌توان از روش‌های مختلفی همچون روش مستقیم و غیرمستقیم استفاده کرد. در روش مستقیم افراد می‌توانند به کارخانه‌ها و شرکت‌های تولید کننده مراجعه کرده و محصولات مورد نظر خودشان را بدون حضور واسطه خریداری نمایند. این روش از اطمینان بالاتری برخوردار است و فرد می‌تواند از کیفیت محصولات مطمئن شود اما ممکن است زمان و انرژی بیشتری نیاز داشته باشد. به‌صورت کلی در خرید ورق‌های آلومینیومی لازم است که به فاکتورهای مختلفی همچون کاربردها، نوع ورق و آلیاژ آن، ضخامت و ابعاد و … توجه شود.

خرید آنلاین ورق آنلاین

می‌توان گفت بهترین روش برای خرید انواع کالاها و محصولات در دنیای مدرن امروزی استفاده از سایت انحصاری شرکت‌های تولید کننده و فروشگاه‌های عرضه‌کننده است. در این روش افراد می‌توانند به وبسایت کارخانه‌ها مراجعه کرده و محصولات مورد نظر خودشان را سفارش داده و خریداری کنند. این روش می‌تواند در کاهش هزینه‌ها و صرف زمان و انرژی بسیار مؤثر باشد.

خرید اینترنتی ورق آلومینیوم

همان‌طور که عنوان شد خرید اینترنتی و آنلاین محصولات می‌تواند مزیت‌های متعددی داشته باشد. در این روش افراد می‌توانند با کارشناسان فروش در مورد جزئیات کامل محصولات مشاوره دریافت کنند و در نهایت در مورد فاکتورهایی همچون نحوه پرداخت هزینه‌ها، زمان بارگیری محصولات خریداری شده، زمان تحویل و سایر موارد اطلاعات کاملی دریافت کنند.

جمع‌بندی پایانی

ورق آلومینیومی از جمله محصولات فلزی و مقاطع پرمصرفی است که می‌تواند در صنایع مختلفی همچون خودروسازی، لوازم‌خانگی، نظامی، هوافضا، دریایی و … استفاده‌های زیادی داشته باشد. قیمت این ورقه‌ها می‌تواند تحت تأثیر عواملی مانند شرایط بازار جهانی فلزات، نرخ ارز، سایز و وزن و ضخامت، مشخصات مکانیکی و شیمیایی، قیمت مواد اولیه، شرکت و کارخانه تولیدکننده و … قرار بگیرد. بهترین روش برای خرید ورق‌های آلومینیوم روش خرید آنلاین است که می‌تواند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده، واسطه‌ها را حذف کند و انرژی و زمان کمتری صرف کند.

مشاهده بیشتر
آهنک