قیمت میلگرد آجدار

میانگین قیمت امروز
11,753
میانگین قیمت دیروز
12,564
بیشترین قیمت هفته
17,835
کمترین قیمت هفته
1
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
میلگرد ۱۴ آجدار A3 فایکو 14 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۱۶ آجدار A3 فایکو 16 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۱۸ آجدار A3 فایکو 18 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۲۰ آجدار A3 فایکو 20 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۲۲ آجدار A3 فایکو 22 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۲۵ آجدار A3 فایکو 25 A3 کارخانه 13,741 تومان 50 خرید
میلگرد ۲۸ آجدار A3 فایکو 28 A3 کارخانه 13,741 تومان جدید خرید
میلگرد ۳۲ آجدار A3 فایکو 32 A3 کارخانه 13,741 تومان جدید خرید
میلگرد ۱۰ آجدار A3 فایکو 10 A3 کارخانه 1 تومان جدید خرید
میلگرد ۱۲ آجدار A3 فایکو 12 A3 کارخانه 13,024 تومان جدید خرید
جهت سفارش از کارخانه شرکت فولاد البرز ایرانیان فایکو با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
میلگرد ۸ آجدار A2 آذر فولاد امین تیکمه داش 8 A2 کارخانه 14,742 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۰ آجدار A2 آذر فولاد امین تیکمه داش 10 A2 کارخانه 14,651 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۲ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 12 A3 کارخانه 14,651 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۴ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 14 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۶ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 16 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۸ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 18 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۰ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 20 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۲ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 22 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۵ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 25 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۸ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 28 A3 کارخانه 14,469 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۳۲ آجدار A3 آذر فولاد امین تیکمه داش 32 A3 کارخانه 14,469 تومان جدید خرید
جهت سفارش از کارخانه کارخانه آذر فولاد امین تیکمه داش با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
میلگرد ۸ آجدار A2 شاهین بناب 8 A2 کارخانه 15,379 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۰ آجدار A2 شاهین بناب 10 A2 کارخانه 15,106 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۲ آجدار A3 شاهین بناب 12 A3 کارخانه 15,106 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۴ آجدار A3 شاهین بناب 14 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۶ آجدار A3 شاهین بناب 16 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۱۸ آجدار A3 شاهین بناب 18 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۰ آجدار A3 شاهین بناب 20 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۲ آجدار A3 شاهین بناب 22 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۵ آجدار A3 شاهین بناب 25 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۲۸ آجدار A3 شاهین بناب 28 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۳۲ آجدار A3 شاهین بناب 32 A3 کارخانه 14,833 تومان ثابت - خرید
میلگرد ۸ آجدار A3 شاهین بناب 8 A3 کارخانه 15,379 تومان جدید خرید
میلگرد ۱۰ آجدار A3 شاهین بناب 10 A3 کارخانه 15,106 تومان جدید خرید
جهت سفارش از کارخانه مجتمع فولاد شاهین بناب با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
زیر قیمت و تحویل فوری

انبار آهنک، امروز

250
زیر قیمت بازار
مشاهده انبار

میلگردهای آجدار (ribbed rebar) از جمله مقاطع فولادی پرکاربردی هستند که می‌توانند در صنایع مختلف استفاده شوند و مهم‌ترین کاربرد آنها جبران کردن ضعف مقاومت کششی بتن در برابر نیروهای وارد شده به آن است. در حقیقت میلگردها در دو دسته میلگرد ساده و آجدار وجود دارند و آجدار کردن آنها باعث افزایش چسبندگی آن به بتن می‌شود. میلگردهای آجدار می‌توانند بر اساس فاکتورهای مختلفی همچون سایز، شکل آج، نحوه ساخت و … به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار چیست؟

همان‌طور که گفته شد میلگرد آجدار در حقیقت یک مقطع فولادی پرکاربرد و پر استفاده است که می‌تواند در صنایع مختلف خصوصاً ساختمان‌سازی و پروژه‌های اجرایی کاربردهای بسیاری داشته باشد. آجدار بودن این میلگردها به دلیل چسبنده بودن آنها به بتن انجام می‌شود و هدف اصلی از تولید آن افزایش مقاومت کششی بتن است. این میلگردها در 3 گرید مختلف A1، A2 و A3 تولید می‌شوند و هر کدام از آنها می‌توانند ویژگی‌های مختلفی داشته باشند. در حقیقت کاربرد اصلی این میلگردها مسلح کردن بتن در پروژه‌های مختلف است. این مقاطع فولادی همچنین می‌توانند در اتصالات ساختمانی، ساخت اتصالات صنعتی، قطعات خودروسازی، اتصالات زیربنایی در جاده‌ها و بزرگراه‌ها و … استفاده‌های متعددی داشته باشند.

ویژگی های میلگرد آجدار

میلگرد آجدار یکی از انواع میلگرد ها می باشد که در اجرای بتن ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت میلگرد های آجدار، میله های فلزی توپر می باشند که روی سطح آن ها عاج ها و یا شیار های مختلف و منحصر به فردی قرار گرفته است و تفاوت میلگرد ساده و آجدار در حقیقت به وجود همین آج ها بستگی دارد و آج میلگرد ها به استحکام بهتر و همچنین عملکرد بهتر آن ها کمک می کند. میلگرد های آجدار در اندازه و یا ارتفاع های مختلف طراحی و تولید شده اند که می توان به میلگرد های آجدار با گرید های A3، A2 و A4 اشاره کرد که در ادامه به معرفی هر کدام پرداخته ایم. میلگرد های آجدار میلگرد هایی سخت و خشک می باشند که قابلیت جوشکاری و همچنین خمکاری ندارند، در نتیجه از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند.

ویژگی های میلگرد آجدار

انواع میلگرد آجدار

همان‌طور که گفته شد میلگردهای فولادی می‌توانند بر اساس فاکتورهای مختلفی همچون شکل ظاهری، نحوه تولید، جنس، استانداردها، سایز و … به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. از نظر درجه و گریدبندی این مقاطع به سه دسته اصلی میلگردهای A1، A2 و A3 تقسیم می‌شوند. از نظر جنس نیز میلگردها می‌توانند به دسته‌های مختلفی شامل میلگردهای ضدزنگ، معمولی، گالوانیزه و … دسته‌بندی می‌شوند که هرکدام دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فردی هستند. از نظر نحوه تولید نیز میلگردهای آجدار به چهار دسته تقسیم می‌شوند که شامل میلگردهای تولید شده به روش نورد گرم، میلگردهای تولید شده به روش نورد سرد، میلگردهای تولید شده به روش ترمکس QST و میلگردهای تولید شده به روش میکروآلیاژی هستند.

ساختار انواع میلگرد آجدار

همان طور که گفته شد میلگرد های آجدار در مدل های مختلف و متنوع تولید شده اند که می توان به میلگرد های A3، A2و A4 اشاره کرد. لازم به ذکر است کاربرد میلگرد در انواع مختلف، متفاوت می باشد. در ادامه به معرفی هر کدام پرداخته شده است.

  • میلگرد های A3: یکی از انواع میلگرد های آجدار، میلگرد های A3 می باشند که جز میلگرد های نیمه سخت محسوب می شوند. در ساختار این نوع میلگرد ها از کربن کمتری استفاده شده است، در نتیجه قابلیت خم پذیری آن را افزایش می دهد. میلگرد های آجدار A3 در حقیقت همان میلگرد های آجدار جناقی می باشند که شیار های به کار رفته در آن ها به صورت هفت و هشت می باشد. این نوع میلگرد نسبت به میلگرد های آجدار A2 از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار می باشند. از این نوع میلگرد ها اغلب به عنوان میلگرد های طولی استفاده می شود.
  • میلگرد های A2: میلگرد های آجدار A2 نوع دیگری از میلگرد های آجدار می باشند که برای عملکرد بهتر، مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر می باشد که این نوع میلگرد آجدار نسبت به میلگرد های آجدار A3 قابلیت خمکاری بیشتری دارند و همچنین قابلیت جوشکاری نیز ندارند. تنش سیلان این نوع میلگرد تقریبا 3000 کیلو گرم بر متر مربع می باشد و تنش گسیختگی آن 5000 کیلو گرم بر متر مربع است.
  • میلگرد های آجدار A4: میلگرد های آجدار A4 نوع دیگری از انواع میلگرد ها آجدار می باشد که در دسته میلگرد های کاملا سخت قرار می گیرد، در نتیجه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشند. لازم به ذکر می باشد که میلگرد های آجدار در سه نوع آجدار مارپیچ، آجدار جناقی و آجدار مرکب وجود دارد که این نوع میلگرد از نوع میلگرد های آجدار مرکب است، به همین دلیل سبب تمایز آن از دیگر میلگرد های آجدار شده است.

ساختار انواع میلگرد آجدار

انواع سایز میلگرد آجدار

تقسیم‌بندی و دسته‌بندی میلگردهای آجدار بر اساس سایز مهم‌ترین و اصلی‌ترین نوع تقسیم‌بندی این مقاطع فولادی است که در حقیقت مشخص کننده کاربردهای آنها است. هر کدام از گریدهای میلگردهای آجدار می‌توانند در ابعاد و سایزهای مختلفی تولید شوند. معمولاً این میلگردها در ابعاد 12 متری تولید می‌شوند و سایز آنها می‌تواند از سایز 8، 10، 12، 14، 16، 18، 20 تا سایز 36 متفاوت باشد. هر کدام از این میلگردها می‌تواند وزن متفاوتی داشته و از مشخصات مکانیکی منحصربه‌فردی برخوردار باشد.

نحوه تولید میلگرد های آجدار

برای تولید میلگرد های آجدار، از کوره هایی با درجه حرارت بسیار بالا استفاده می شود. در حقیقت شمش های فولادی با قرار دادن در کوره هایی با درجه حرارت 1100 درجه سانتی گراد ذوب می شوند که توسط جک های هیدرولیکی به داخل کوره ها هدایت می شوند. میلگرد های آجدار توسط دستگاه نورد تولید می شوند که با استفاده از اعمال نیروی کشش روی آن ها می توان میله ها را به قطر دلخواه تبدیل کرد. بعد از این که میله ها به قطر دلخواه رسیدند و نورد پایان یافت، به قفسه دستگاه نورد منتقل می شوند بعد از این که آن ها به قفسه دستگاه نورد منتقل شدند، سپس برای اعمال شیار ها روی آن ها به محل مورد نظر هدایت می شوند. لازم به ذکر می باشد که ایجاد شیار ها و یا آج های مورد نظر روی میلگرد های آجدار A2 در همان مرحله نورد روی میله ها اعمال می شوند، اما انواع دیگر میلگرد های آجدار بعد از این که میله ها خشک شدند و همچنین خنک شدند جهت آج زنی مورد استفاده قرار می گیرند. هر شاخه میلگرد به طول 12 متر می باشد به عبارت دیگر بعد از رسیدن به 12 متر برش داده می شوند و وارد بازار می شوند.

خرید میلگرد آجدار

قیمت میلگرد آجدار

میلگردهای آجدار از جمله پراستفاده‌ترین مصالح فولادی هستند که در صنایع مختلفی به کار می‌روند. قیمت این مقاطع می‌تواند تحت تأثیر فاکتورها و عوامل مختلفی قرار داشته باشد که مهم‌ترین آنها شامل مواردی همچون وزن و ضخامت میلگرد، سایز و ضخامت میلگرد آجدار، شرایط بازارهای جهانی فولاد، شرکت و کارخانه تولیدکننده، فروشگاه و انبار عرضه‌کننده میلگرد، نوع استانداردهای میلگرد، میزان عرضه و تقاضا و نرخ ارز، مشخصات و ویژگی‌های شیمیایی و مکانیکی، کاربردهای اصلی میلگرد، قیمت مواد اولیه و … هستند.

قیمت روز میلگرد آجدار

قیمت میلگردهای آجدار همانند تمامی محصولات فولادی دیگر می‌تواند بر اثر عوامل مختلفی تغییر کند و به‌صورت روزانه نوسان داشته باشد. از جمله مهم‌ترین عواملی که می‌توانند بر روی قیمت روز میلگرد تأثیر داشته باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شرایط بازارهای جهانی
  • نرخ ارز
  • وضعیت بازار بورس فولاد
  • میزان صادرات و واردات
  • قیمت مواد اولیه
  • هزینه‌های حمل‌ونقل
  • بازار بورس فولاد و …

خرید میلگرد آجدار

برای خرید میلگردهای آجدار مانند سایر محصولات می‌توان از روش‌های مختلفی مانند روش مستقیم و غیرمستقیم استفاده کرد. در روش مستقیم افراد می‌توانند محصولات مورد نظر خودشان را به‌صورت مستقیم از کارخانه‌های تولیدکننده تهیه کنند و واسطه‌ها را حذف کنند. این روش خرید می‌تواند اطمینان بالایی داشته باشد اما نیاز به ‌صرف زمان و انرژی زیادی نیز دارد. همچنین افراد می‌توانند علاوه بر کارخانه‌ها به‌صورت مستقیم به انبارها و فروشگاه‌های عرضه‌کننده محصولات فولادی مراجعه کنند و میلگرد آجدار را خریداری کنند. البته باید در خرید این محصولات به پارامترهایی همچون سایز و کاربرد، وزن آن، مشخصات فیزیکی، استانداردها، گریدبندی و … توجه شود.

قیمت روز میلگرد آجدار

خریدآنلاین میلگرد آجدار

خوشبختانه پیشرفت علوم و تکنولوژی‌ها باعث شده است که امروزه تمامی کارخانه‌ها و برندهای شناخته شده از سایت انحصاری برای معرفی محصولات خود و ارتباط با مشتریان برخوردار باشند. در روش خرید آنلاین افراد می‌توانند با مراجعه به سایت کارخانه‌ها محصولات مورد نظر خودشان را خریداری کنند. این روش نیازی به حضور مستقیم نداشته و می‌تواند در هزینه‌ها، زمان و انرژی افراد صرفه‌جویی قابل توجهی داشته باشد.

خرید اینترنتی میلگرد آجدار

همان‌طور که گفته شد خرید آنلاین می‌تواند مزیت‌های متعددی داشته باشد. در روش خرید اینترنتی افراد می‌توانند اطلاعات کامل و جامعی در مورد محصولات مورد نظر خود مانند پرداخت هزینه‌ها، زمان بارگیری و ارسال محصولات، زمان تحویل محموله و سایر جزئیات از کارشناسان فروش دریافت کنند.

جمع‌بندی پایانی

میلگرد آجدار از جمله مقاطع کاربردی و پراستفاده فولادی است که هدف اصلی استفاده از آن افزایش مقاومت کششی بتن در پروژه‌های ساختمانی است هرچند که استفاده‌های دیگری در صنایع دیگری مانند خودروسازی دارد. قیمت میلگرد آجدار می‌تواند تحت تأثیر فاکتورهایی همچون نرخ ارز و مواد اولیه، شرکت و کارخانه تولیدکننده، سایز و وزن، شرایط بازارهای جهانی، مشخصات مکانیکی و شیمیایی و … باشد. بهترین و مؤثرترین روش برای خرید میلگرد آجدار خرید آنلاین و اینترنتی است که می‌تواند در هزینه‌ها، انرژی و زمان افراد صرفه‌جویی کند.

مشاهده بیشتر

نحوه خرید از انبار آهنک

انتخاب آنلاین و سریع از سایت با قیمت دقیق
پرداخت و صدور پیش‌فاکتور از سایت با قیمت دقیق
انتخاب آنلاین و سریع از سایت با قیمت دقیق
صدور حواله و تحویل از سایت با قیمت دقیق
آهنک
اگر سوالی جهت مشاوره

خرید به قیمت از انبار

مشاهده