قیمت و خرید لوله api از تمامی کارخانه ها

قیمت بدون ارزش افزوده

لوگو-نورد-لوله-سپاهان-آهنک قیمت لوله API نورد و لوله پروفیل سپاهان

1402/07/15 - 14:05
محصولوزنضخامتسایز به اینچگریدقطر بیرونیقیمتنمودارخرید
لوله 1/2 api سپاهان 7/72.81/2API21/3 26,868 تومان -

لیست قیمت روز انواع لوله api

لوله‌های API از جمله مقاطع فولادی پرکاربردی هستند که بیشتر در صنعت گاز استفاده می‌شوند. در حقیقت استانداردهای API از معتبرترین استانداردهای لوله‌ها است که در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. لوله‌های API همانند سایر مقاطع فولادی می‌توانند از نظر جنس، وزن، نحوه تولید، اندازه و … انواع مختلفی داشته باشند و هر کدام از کاربردهای مختلفی در صنایع مختلف برخوردار باشند.

لوله api

لوله API چیست؟

لوله API در حقیقت مخفف عبارت American Petrolum Institution بوده که معنی آن (انجمن نفت آمریکا) است و این لوله‌ها بر اساس استاندارد مطرح API تولید می‌شوند. لوله‌های API نسبت به استانداردهای دیگری همچون ASTM دارای استانداردهای متریال سخت‌گیرانه‌تری هستند و در دو درجه اصلی شامل لوله گازی api و لوله api 5l گرید b تولید می‌شوند. لوله‌های API خود دارای دو درجه متفاوت به نام‌های لوله api (psl1) و لوله api (psl2) هستند که استانداردهای متریالی، خواص مکانیکی و تست‌های کنترل کیفی لوله‌های API psl2 بسیار سخت‌گیرانه‌تر از لوله‌های API psl1 هستند. از مهم‌ترین کاربردهای لوله‌های API می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده در خطوط انتقال نفت و گاز
  • استفاده در صنعت آب و فاضلاب و انتقال آب در مصارف خانگی
  • انتقال انواع فاضلاب‌های صنعتی
  • استفاده در صنعت کشتی‌سازی
  • انتقال مواد شیمیایی در فشارهای بالا

قیمت لوله api

انواع لوله ای پی آی

لوله‌های ای پی آی نیز همانند سایر مقاطع فولادی می‌توانند بر اساس پارامترهای مختلفی تقسیم‌بندی شوند. این لوله‌ها از نظر روش و نحوه تولید به دو دسته شامل لوله‌های مانیسمان (بدون درز) و لوله درزدار تقسیم می‌شوند. لوله‌های API در ایران در مقایسه با لوله‌های درزجوش کمتر شناخته شده‌اند. از نظر استانداردها و خواص مکانیکی و شیمیایی نیز همان‌طور که گفته شد این لوله‌ها می‌توانند به دو دسته اصلی psl1 و psl2 تقسیم شوند که هرکدام دارای قابلیت‌ها و کاربردهای مختلف هستند.

انواع سایز لوله API

تقسیم‌بندی لوله‌ها بر اساس سایز را می‌توان مهم‌ترین و اصلی‌ترین نوع تقسیم‌بندی دانست. همان‌طور که گفته شد لوله‌های API بر اساس استانداردهای مختلف تولید می‌شوند. استاندارد ابعادی لوله‌های api 5l منطبق بر استاندارد ASME B36.10 بوده و می‌تواند مشخصات زیر را داشته باشند.

لوله api 5l گرید b  در گریدهای B-X42-X52-X56-X60-X65-X70 تولید می‌شوند. همچنین این لوله‌ها دارای قطرهای مختلف همچون قطرهای ½، ۲، ۳، ۴، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۶، ۲۰، ۲۶، ۴۰ هستند. لوله API درجه b  نیز در رده‌های SCH 10, SCH 20, SCH 40, SCH STD, SCH 80, SCH XS, SCH 160 تولید می‌شوند.

به صورت کلی می‌توان گفت لوله‌های API در سایزهای مختلف و متعددی تولید می‌شوند و هرکدام از آنها دارای کاربردهای مختلفی هستند. در سطح تولیدی PSL1 سایز لوله‌ها می‌توانند در بازه ۰.۴ تا ۸۰ اینچ متفاوت باشند و برای سطح PSL2 نیز لوله‌ها می‌توانند بین ۴.۵ تا ۸۰ اینچ تولید شوند.

قیمت لوله API

لوله API همانند تمامی مقاطع فولادی دیگر می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد و قیمت آن تحت تأثیر عوامل و فاکتورهای مختلفی قرار بگیرد. نرخ این محصولات می‌تواند بر اثر عواملی همچون نوع و جنس لوله‌ها، فرآیند تولید، شرکت و کارخانه تولید کننده، میزان عرضه و تقاضای بازار، قیمت مواد اولیه، شرایط جهانی بازار فولاد، حجم و تعداد لوله‌های خریداری شده، ویژگی‌ها و خواص مکانیکی و شیمیایی لوله‌ها، استانداردهای محصولات، ضخامت لوله‌ها و … متفاوت باشد و تغییر کند.

خرید لوله api

خرید لوله API

برای خرید لوله‌های ای پی آی می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. افراد می‌توانند در روش مستقیم به شرکت‌ها یا کارخانه‌های تولید کننده لوله‌ها مراجعه کرده و با حذف واسطه‌ها در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند و محصولات مورد نظر خودشان را با قیمت مصوب خریداری کنند. همچنین افراد می‌توانند به فروشگاه‌ها و انبارهای مختلف عرضه‌کننده محصولات فولادی مراجعه کنند و لوله‌های API را خریداری کنند.

خرید آنلاین لوله API

هرچند که خرید مستقیم می‌تواند مزیت‌های متعددی داشته باشد و افراد می‌توانند از نزدیک کیفیت محصولات را بررسی کنند اما این روش می‌تواند معایبی نیز داشته باشند که مهم‌ترین آنها صرف هزینه‌های حمل‌ونقل و رفت و آمد بیشتر، صرف زمان و انرژی زیاد و … است. در روش خرید آنلاین افراد می‌توانند لوله‌های مورد نظر خودشان را از راه دور و بدون مراجعه حضوری خریداری کنند. افراد می‌توانند در این روش اطلاعات جامع و کاملی در مورد محصولات از سایت‌های مختلف دریافت کرده و با مقایسه انواع محصولات در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشند.

مراحل خرید اینترنتی انواع آهن آلات در آهنک

جمع‌بندی پایانی

لوله API به عنوان یکی از کاربردی‌ترین مقاطع فولادی شناخته می‌شود که در انواع مختلفی تولید می‌شود. مهم‌ترین کاربرد این لوله‌ها در صنعت گاز است. این لوله‌ها از نظر استانداردها، سایز، وزن، قطر و … متفاوت هستند و می‌توانند استفاده‌های مختلفی داشته باشند. قیمت انواع لوله این محصولات فولادی می‌تواند در اثر عواملی مانند نرخ ارز، نوع لوله، کاربردها، ابعاد و اندازه، وزن و ضخامت، شرایط بازار، کارخانه تولیدکننده، مشخصات مکانیکی و شیمیایی و … متفاوت باشد. روش‌های مختلفی برای خرید لوله API وجود دارد اما خرید آنلاین به سبب داشتن ویژگی‌ها و مزایای متعدد بهترین روش ممکن است.

مقالات آهنک

مشاهده همه
آهنک