قیمت تیرآهن

قیمت بدون ارزش افزوده

لوگو-نورد-فولاد-کوثر-آهنک قیمت تیرآهن نورد کوثر اهواز

1401/09/05 - 12:29
محصول سایزاستانداردوزنمحل بارگیری قیمت نمودار خرید
تیرآهن 14 کوثر اهواز 14IPE135کارخانه 17,996 تومان -
تیرآهن 16 کوثر اهواز 16IPE167کارخانه 17,996 تومان
تیرآهن 18 کوثر اهواز 18IPE215کارخانه 227,522 تومان -
تیرآهن 20 کوثر اهواز 20IPE250کارخانه 18,520 تومان
تیرآهن 14 کوثر اهواز انبار ... 14IPE135انبار تهران 2,410,000 تومان -
تیرآهن 16 کوثر اهواز انبار ... تحویل فوری 16IPE170انبار تهران 3,090,000 تومان
تیرآهن 18 کوثر اهواز انبار ... 18IPE210انبار تهران 3,091,744 تومان -

فولاد ترک کره آهنک قیمت تیرآهن فولاد ترک-کره

1401/09/05 - 12:29
محصول سایزاستانداردوزنمحل بارگیری قیمت نمودار خرید
تیر آهن 8 سبک ترک 8IPE50انبار تهران تماس بگیرید -
تیر آهن 8 سنگین ترک تحویل فوری 8IPE70انبار تهران 3,000,000 تومان -
تیر آهن 10 سبک ترک تحویل فوری 10IPE65انبار تهران 3,400,000 تومان -
تیر آهن 10 سنگین ترک تحویل فوری 10IPE100انبار تهران 4,000,000 تومان -

قیمت تیرآهن فولاد اروپا

1401/09/05 - 12:29
محصول سایزاستانداردوزنمحل بارگیری قیمت نمودار خرید
تیر آهن 33 اروپا تحویل فوری 33IPE-انبار تهران 50,000 تومان -
تیر آهن 36 اروپا تحویل فوری 36IPE-انبار تهران 50,000 تومان -
تیر آهن 40 اروپا تحویل فوری 40IPE-انبار تهران 59,000 تومان -
تیر آهن 45 اروپا تحویل فوری 45IPE-انبار تهران 60,000 تومان -
تیر آهن 50 اروپا تحویل فوری 50IPE-انبار تهران 50,000 تومان -
تیر آهن 55 اروپا تحویل فوری 55IPE-انبار تهران 60,000 تومان -
تیر آهن 60 اروپا تحویل فوری 60IPE-انبار تهران 60,000 تومان -

لیست قیمت روزانه انواع تیرآهن معمولی

تیرآهن به عنوان یکی از محصولات و مقاطع نهایی فولادی شناخته می‌شود که در زبان انگلیسی با نام Structural Beam معرفی شده و کاربردهای مختلفی در پروژه‌های صنعتی و ساختمانی دارد. تیرآهن‌ها انواع مختلفی دارند و از آن به عنوان ستون در سازه‌های مختلف جهت تحمل بارهای وارد شده بر سازه‌ها استفاده می‌شود و سابقه استفاده از آن به دهه‌های ابتدایی قرن 19 برمی‌گردد و امروزه به یکی از اصلی‌ترین مواد و محصولات ابتدایی در صنایع مختلف مانند ساختمان‌سازی تبدیل شده است.

تیر آهن

تیرآهن چیست؟

در حقیقت تیرآهن پروفیلی است که وظیفه دارد تنش‌های حاصل از نیروی برشی و لنگر خمشی را تحمل کند. تیرآهن‌ها به دو شکل مقطع I و H وجود دارند و کاربردهای گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند. تیرآهن از دو بخش شامل جان تیرآهن (پشت تا پشت) و بال‌ها تشکیل می‌شود که جان در برابر نیروهای برشی و بال‌ها در مقابل گشتاور خمشی مقاومت خوبی دارند. بر اساس استاندارد جهانی تیرآهن‌های فولادی از جنس ST37، ST44 و ST52 ساخته می‌شوند. استفاده از تیرآهن‌ها مزایای متعددی دارند که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند

 • افزایش سرعت ساخت‌وساز
 • استفاده راحت‌تر در ارتفاعات بالاتر
 • اشغال فضاهای کمتر در مقایسه با تیرهای بتنی
 • تحمل بالا در برابر فشار و ضربه
 • مقاومت در برابر تنش‌های فولادی
 • بعد از اتمام سازه امکان توسعه وجود دارد.
 • اتصال چندین قطعه به یکدیگر را امکان‌پذیر می‌کند.

از جمله مهم‌ترین کاربردهای انواع تیرآهن‌ها می‌توان به استفاده صنعت ساختمان‌سازی، صنعت پل‌سازی، صنعت کشتی و اسکله و … اشاره کرد.

انواع تیرآهن‌ها

تیرآهن‌ها همانند سایر مقاطع فولادی می‌توانند بر اساس فاکتورهای مختلفی طبقه‌بندی شوند. این محصولات می‌توانند بر اساس استانداردهای تولید به چهار نوع مختلف شامل تیرآهن‌های IPE، تیرآهن‌های INP، تیرآهن‌های IPB و تیرآهن‌های لانه‌زنبوری تقسیم می‌شوند. همچنین از نظر علامت اختصاری تیرآهن‌ها به چند دسته اصلی شامل تیرآهن‌های اروپایی، تیرآهن نیم پهن یا هاش و معمولی تقسیم می‌شوند. از نظر کاربرد و ساختار نیز می‌توان گفت تیرآهن به دو دسته شاه تیر و تیرچه تقسیم می‌شود. از نظر تکیه‌گاه نیز می‌توان تیرآهن‌ها را به انواع مختلفی از جمله تیرهای پشتیبانی شده ساده، تیرهای ثابت، تیرهای یک طرف آزاد، تیرهای دو طرف آزاد، تیرهای پیوسته، تیرآهن کنسول و تیرآهن خرپا تقسیم کرد که در نهایت هر کدام از این نوع تیرآهن‌ها می‌توانند کاربردهای مختلفی داشته باشند.انواع تیر آهن

انواع سایز تیرآهن

می‌توان گفت تقسیم‌بندی تیرآهن‌ها بر اساس سایز مهم‌ترین نوع تقسیم‌بندی آنها به شمار می‌رود. می‌توان گفت هم تیرآهن‌های IPE (استاندارد اروپا و ایران)، هم تیرآهن‌های INP (استاندارد چین و روسیه) و هم تیرآهن‌های IPB (بال‌پهن) سایزهای متفاوتی دارند و هرکدام می‌توانند در پروژه‌های مختلف استفاده شوند. ‌تیرآهن IPE و INP به ارتفاع ۸۰ تا ۶۰۰ میلی‌متر و تیرآهن IPB به ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌متر تولید می‌شود. از جمله رایج‌ترین سایزهای تیرآهن‌ها می‌توان به سایز 12، 14، 16، 18، 20، 22، 24، 27 و 30، 32 و 36 اشاره کرد. هر کدام از این سایزها بر اساس استانداردهای تولیدی می‌توانند ویژگی‌های مختلفی از نظر وزن و ضخامت و … داشته باشند.

قیمت تیرآهن

تیرآهن به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین مقاطع فولادی در صنایع مختلف شناخته می‌شود و انواع مختلفی از آن در دسترس می‌باشد. قیمت تیرآهن همانند سایر محصولات فولادی می‌تواند تحت تأثیر پارامترهای مختلفی باشد که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

 • وزن و ضخامت تیر
 • بازار جهانی فولاد
 • شرکت و کارخانه تولید کنند
 • فروشگاه عرضه‌کننده و استانداردهای تیرآهن
 • نوع تیرآهن و کیفیت پخت آن
 • شرایط صنعت ساخت‌وساز و مسکن
 • قیمت ارز و مشخصات شیمیایی و مکانیکی
 • میزان عرضه تقاضا و کاربردهای تیرآهن
 • قیمت مواد اولیه و حجم و تعداد خریداری ‌شده و …

قیمت روز تیرآهن

قیمت لحظه‌ای و آنی تیرآهن می‌تواند بر اثر عوامل مختلفی همچون نرخ ارز، وضعیت بازار بورس، میزان صادرات و واردات، هزینه‌های حمل‌ونقل، قیمت مواد اولیه و … دچار تغییر شود به همین دلیل برای تعیین قیمت روز آن لازم است که تمامی فاکتورها و عوامل عنوان شده بررسی شوند.

قیمت روز تیر آهن

خرید تیرآهن

تیرآهن تقریباً در تمامی صنایع مهم و پویای جهانی کاربرد و نقش ویژه‌های دارد و به همین دلیل کارخانه‌های متعددی در سراسر جهان در زمینه تولید انواع تیرآهن‌ها فعال بوده و محصولات مختلفی به بازار عرضه می‌کنند. برای خرید تیرآهن می‌توان از روش‌های مختلفی همچون خرید مستقیم از کارخانه‌ها یا خرید از انبارها و یا خرید غیرحضوری استفاده کرد. خرید مستقیم می‌تواند مزایای متعددی برای افراد داشته باشد و منجر به حذف واسطه‌ها و در نتیجه کاهش هزینه‌ها شود. برای خرید تیرآهن و هرگونه محصول فولادی دیگر لازم است که به فاکتورها و عوامل مختلفی همچون کاربردها، وزن و ضخامت، سایز و اندازه و … توجه ویژه‌ای شود.

خرید آنلاین تیرآهن

در دهه‌های اخیر تقریباً تمامی کسب‌وکارها برای رونق بیشتر و جلب رضایت حداکثری مشتریان خود از دنیای اینترنت و فنّاوری‌ها استفاده می‌کنند. خرید آنلاین تیرآهن باعث می‌شود که افراد در هزینه‌های مختلف، انرژی و زمان خود صرفه‌جویی کرده و به صورت مستقیم وارد سایت رسمی شرکت‌های تولید کننده یا عرضه کنند تیرآهن شده و به صورت آنلاین محصول مورد نظر خودشان را خریداری کنند.

مراحل خرید اینترنتی انواع آهن آلات در آهنک

خرید اینترنتی تیرآهن

اینترنت امروزه انجام بسیاری از کارها را برای افراد ساده‌تر کرده است و افراد برای تهیه محصولات مورد نظر خود نیازی به مراجعه فیزیکی و حضوری به شرکت‌ها و کارخانه‌های عرضه‌کننده ندارند. خرید اینترنتی به افراد اجازه می‌دهد که اطلاعات کاملی در مورد تیرآهن کسب کنند، در مورد جزئیات خریدوفروش با کارشناسان فروش مشاوره داشته باشند و از جزئیات پرداخت، زمان بارگیری، زمان تحویل و … آگاه شوند.

سوالات متداول

آیا قیمت تیرآهن در آهنک به روز است؟
آیا خرید تیرآهن از کارخانه به صرفه تر است یا بازار؟
آهنک