قیمت روز سپری با سفارش آنلاین

قیمت بدون ارزش افزوده

لیست قیمت روز انواع نبشی سپری

سپری یا پروفیل T یکی از مقاطع مورد استفاده در صنعت و ساختمان سازی می باشد، که عمدتا جهت ساخت انواع درب و پنجره، اتصالات پل ها به ستون ها، ساخت سازه های فلزی، ستون و خرپا (سازه های صلب از واحدهای مثلثی شکل، که از اتصال اجزای باریک و بلند ساخته شده است)، اسکلت گلخانه ها، سقف های شیشه ای و موارد دیگر به کار می رود. برای آشنایی بیشتر با این محصول و شناخت عوامل تاثیرگذار بر قیمت سپری با ما همراه باشید.

اطلاعاتی درباره سپری

سپری آلومینیومی و آهنی یا پروفیل T شکل، معمولا در صنعت ساختمان و دیگر سازه های فلزی کاربرد دارد. این مقطع یکی از انواع پروفیل است که قابلیت تحمل وزن را داراست. لازم است بدانید که بسته به نوع استفاده می تواند از استیل ضدزنگ (استنلس استیل ) یا اهن معمولی و یا آلومینیوم ساخته شود. قیمت سپری آهنی بسته به جنس آن تغییر میکند. این پروفیل به دلیل شکل مقطع خود به پروفیل T یا سپری شناخته می شود.

انواع سپری

سپری از لحاظ جنس به 5 دسته آهن، مس، آلومینیوم، برنج و استیل تقسیم و از لحاظ تولید به دو دسته نورد گرم و نورد سرد دسته بندی می شود.

در روش نوردگرم برای تولید سپری از دستگاه پیشرفته و تکامل یافته استفاده می کنند و اگر وزن را معیار سنجش قرار دهیم، نوردگرم در بین فرآیندهای تولید در صدر جدول قرار دارد. روش نورد گرم در مقایسه با روش نورد سرد متداول تر است و در تولید قطعات مرغوب قیمت سپری در این روش نسبت به روش نورد سرد کمتر می باشد به همین دلیل مقرون به صرفه تر می باشد.

سپری‌های تولیدشده به روش نورد گرم، استانداردهای متعارفی دارند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • DIN EN 10055
 • DIN 59051
 • DIN 1022

سپری آهنی

انواع سپری‌های آهنی موجود در بازار، شامل دو نوع است:

آهنی فابریک

پروفیل سپری آهنی فابریک، پروفیلی به شکل T است که پس از طی مراحل نورد، به شکل سپری درمی‌آید. این پروفیل، دارای عرض و ضخامت بال و جان بوده و وزن محصول تولیدشده نیز منطبق با استاندارد آلمان یا همان جدول اشتال است.

آهنی نوردی

سپری آهنی نوردی، پروفیلی هندسی‌شکل است و تفاوتش با سپری‌های آهنی فابریک در وزن کمتر است؛ در نتیجه، مقاومت کمتری نیز دارد و در مواردی استفاده می‌شود که ابعاد، اولویت و اهمیت بیشتری داشته باشد.

سپری آلومینیومی

از سپری‌های آلومینیومی، بیشتر در موارد روکاری، سقف‌های کاذب، حمام‌ها و آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود و به دلیل استحکام مناسب و نظافت آسان آن، در طراحی فروشگاه‌ها و به طور کلی، معماری مدرن نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع شکل سپری

انواع سپری بر اساس شکل مقطع به دو دسته زیر تقسیم می شود که عبارتند از:

سپری گرد گوشه

در جدول اشتال که مطابق با استاندارد دین (DIN) کشور آلمان گردآوری شده است سپری آهنی گرد گوشه از سایز 2 سانتی متر (20 میلیمتر) تا سپری آهنی سایز 14 سانتی متر (140 میلیمتر) تعریف شده است. بر اساس جدول اشتال ارتفاع جان سپری با گوشه های گرد از پشت بال تا انتهای جان برابر سایز (یا نمره) آن مساوی با عرض بال سپری است. مطابق استاندارد فولاد آلمان (DIN) سپری آهنی گوشه گرد تولید شده در کارخانه های نورد فولاد آلمان در متراژهای 6 متر و 12 متر تولید می شوند.

سپری تیز گوشه

مشخصات دقیق سپری ها شامل ابعاد سپری، سایز، وزن، چگالی و … در جداول وزنی تحت استانداردهای مختلف بسته بندی شده است.

کاربردهای سپری

سپری از آن دسته مقاطع فولادی است که امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته و در صنعت ساختمان‌سازی و به طور کلی در صنعت، کاربرد زیادی دارد. از جمله:

 • اتصال پل‌ها به ستون‌ها
 • ستون و خرپا (سازه‌های صلب از واحدهای مثلثی‌شکل)
 • ساخت انواع در و پنجره
 • استحکام اسکلت گلخانه‌ها
 • سقف‌های شیشه‌ای و ساخت سازه‌های فلزی
 • به عنوان قطعه در سقف‌های کاذب
 • نماکاری خشک یا خشکه‌چینی
 • به عنوان مهارکننده در ساختمان‌ها
 • صنعت سدسازی
 • گاردریل‌ها (کنار اتوبان، کنار پل و …)
 • سقف‌های نورگذر
 • زیرسازی‌های فلزی
 • کلاف‌بندی دیوارهای بنایی (وال پست)

معایب سپری

سپری ها معایبی هم دارند که در زیر می توانید آنها را مشاهده کنید:

 • مقاومت خمشی سپری ها کم است.
 • سپری ها در برابر خم شدن از خود مقاومت نشان می دهند به همین دلیل هم استفاده از آنها در اتصالات دشوار خواهد شد.
 • سطح سپری ها به سمت بالا متمایل است.

ابعاد پروفیل سپری

ضخامت سپری‌ها، معمولا بین 0/9 تا 2/5 میلیمتر است اما در اکثر مواقع از ضخامت 2 میلیمتر آن استفاده می‌شود. به طور کل ابعاد سپری به این شکل است که اگر به طور مثال اندازه لبه آن 100 میلی‌متر باشد به عنوان سپری نمره 10 محسوب می‌شود. و در آخر نیز می‌بایستی به طول این محصول توجه کنیم که به طور معمول بین  6 تا 12 متر است.

تولیدکنندگان سپری در ایران

یکی از محصولات فولادی که در تعداد اندکی از کارخانه های تولید محصولات و مقاطع فولادی ساخته و نورد می شود سپری آهنی است که برخی از کارخانه های تولید کننده سپری آهنی را می توان در فهرست زیر مشاهده نمود:

 • کارخانه جهان پروفیل پارس
 • کارخانه فولاد شکفته مشهد
 • کارخانه کیان پرشیا
 • شرکت مجتمع توس حجت
 • کارخانه صدرا پروفیل تهران
 • گروه تولیدی نورد سجاد

همچنین شما می توانید قیمت سپری سایر برندهای معتبر بازار را در همین صفحه مشاهده کنید و با شماره گیری  91006007-021 از کارشناسان ما سپری مورد نیاز هر کارخانه‌ای را استعلام بگیرید و با قیمتی مناسب کالای مورد نظرتان را سفارش دهید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سپری

سپری‌ها را در اندازه‌های مختلفی تولید می‌کنند. بدون شک وزن و شکل نهایی پروفیل تی بر روی قیمت انواع سپری تاثیر گذار خواهد بود. علاوه بر این مورد، شکل سپری، استاندارد تولید و نحوه تولید نیز روی قیمت سپری تاثیر مستقیمی دارد.

خرید سپری

خرید سپری به منظور استفاده در سازه‌های مدرن که قصد استفاده از آجر و سیمان کمتری است؛ می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. به ویژه در استوار سازی سقف سازه‌ها سپری آهنی جایگزین بسیار مناسبی برای سیمان خواهد بود. این مقطع فولادی به خوبی می‌تواند به عنوان یک باربر عمل کرده و بار سازه را به دوش بکشد.

اگر قصد خرید سپری را دارید، میتوانید با شماره  91006007-021 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناس مربوط به این محصول بهره ببرید و خریدی مطمئن داشته باشید. توجه داشته باشید پس از استعلام نرخ سپری توسط شما، کارشناسان آهنک تمامی مشخصات و مراحل خرید از جمله قیمت و مشخصات سپری، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را به اطلاع شما می‌رسانند.

قیمت روز سپری

سپری ها معمولا در سایزهای 3، 4، 5، 6 و 8 به دو صورت لبه گرد و لبه تیز تولید می شوند که قیمت این محصول را بر اساس سایز و وزن و نرخ مواد اولیه و شرایط بازار تعیین می کنند.

از دیگر ویژگی‌ها این پروفیل که باید در هنگام خرید سپری آهنی به آن توجه داشت نوع لبه گرد و یا لبه تیز بودن آن است. در استانداردها اندازه لبه گرد این پروفیل 30 تا 140 میلیمتر و اندازه لبه تیز آن  20 تا 40 میلیمتر است. قیمت سپری آهنی را به همراه کلیه مشخصات فنی آن می‌توانید در همین صفحه مشاهده نمایید.

مراحل خرید اینترنتی انواع آهن آلات در آهنک

خرید اینترنتی انواع سپری

بر اساس استاندارد جهانی، سپری‌ها در اندازه‌های 6 تا 12 متر ساخته می‌شوند و در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. در کشور ما، تولیدکنندگان داخلی این سطح مقطع فولادی را در دو مدل لبه‌گرد باضخامت 30 تا 140 میلی‌متر و لبه تیز مستقیم را در ضخامت 20 تا 40 میلی‌متر ساخته و به فروش می‌رسانند.

در هنگام خرید سپری داشتن اطلاعات کافی در مورد میزان ضخامت و اندازه‌های آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا افزایش متراژ این محصول نقش به سزایی در تعیین قیمت آن خواهد داشت. شما می‌توانید قیمت آنلاین سپری را در سایت، کانال تلگرامی و صفحه‌ی اینستاگرامی آهنک مشاهده کنید و برای خرید و سفارش اقدام نمایید.

خرید سپری از انبار تهران یا کارخانه

اگر شما هم قصد خرید سپری آهنی را دارید می‌توانید با مشاهده قیمت سپری در جداول دسته‌بندی‌شده ما در سایت آهنک و بررسی و مقایسه با سایر شرکت‌های فروش، محصول موردنظر خود را خریداری کنید.

اگر شما مصرف کننده نهایی سپری هستید باید توجه داشته باشید که خرید سپری از انبار برای شما بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. یکی از هزینه‌های اساسی برای ساختمان سازی بحث حمل و نقل مصالح ساختمانی است. با وجود 15 انبار عمومی آهنک در سراسر کشور و نمایندگی‌های متعدد شما می‌توانید با هزینه حمل و نقل بسیار پایین تر محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. یکی از ویژگی‌های آهنک امکان خرید مستقیم محصولات و برندهای محتلف مورد نظر مشتریان از انبار تهران می‌باشد.

جمع بندی پایانی

این مقطع در اتصال پل ها، اسکلت فلزی، ستون، سقف های شیشه ای و خرپا استفاده می شود. سپری ها از نظر جنس به 5 دسته مس، آلومینیوم، استیل و برنج تقسیم می شوند. از اعضای سپری که در ساخت اسکلت فلزی به کار برده می شود می توان به نیمرخ تیپ I، نیمرخ L و نیمرخ ناودانی اشاره کرد. تولید سپری مانند دیگر مقاطع فولادی از شمش فولادی از نوع شمشه یا بلوم ساخته می شود. قیمت امروز سپری را در همین صفحه مشاهده کنید.

سوالات متداول

آیا قیمت سپری در سایت آهنک به روز است؟
پرکاربردترین و پرفروش ترین سایزهای سپری موجود در بازار کدامند؟
فاصله زمانی تحویل بار پس از خرید نهایی چند روز است؟
چطور از قیمت روز سپری فولادی باخبر شویم؟
آهنک