قیمت شمش

میانگین قیمت امروز
0
میانگین قیمت دیروز
0
بیشترین قیمت هفته
0
کمترین قیمت هفته
0

شمس-اصفهان-آهنک قیمت شمش شمش اصفهان

بروزرسانی 1400/09/17 - 18:39:42
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
شمش ۵SP اصفهان ۱۵۰*۱۵۰ - 5SP کارخانه 12,940 تومان جدید خرید
شمش ۵SP اصفهان ۱۵۰*۱۵۰ طول ۶ متر - 5SP کارخانه 12,940 تومان جدید خرید
شمش ۵SP اصفهان ۱۲۵*۱۲۵ - 5SP کارخانه 12,940 تومان جدید خرید
شمش ۵SP اصفهان ۱۲۰*۱۲۰ - 5SP کارخانه 12,940 تومان جدید خرید
جهت سفارش از کارخانه شمش اصفهان با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
شمش ۵SP قزوین ۱۵۰*۱۵۰ - 5SP کارخانه 11,855 تومان جدید خرید
جهت سفارش از کارخانه شمش قزوین با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
محصول سایز استاندارد محل بارگیری قیمت نواسانات خرید
شمش ۵SP تهران ۱۵۰*۱۵۰ - 5SP کارخانه 12,940 تومان جدید خرید
جهت سفارش از کارخانه شمش تهران با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۶۰۰۷ تماس بگیرید چاپ جدول
زیر قیمت و تحویل فوری

انبار آهنک، امروز

250
زیر قیمت بازار
مشاهده انبار

شمش فولادی از جمله کاربردی‌ترین و پراستفاده‌ترین نوع شمش‌ها در سراسر جهان است که بر اساس مطالعات تاریخی اولین بار در دوره هخامنشیان تولید شده است. در حقیقت شمش اولین محصول قابل‌حمل و جابجایی از فرآیند فولادسازی است که در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید می‌شود. شمش‌ها همانند سایر محصولات فولادی می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند و هر کدام از آنها استفاده‌های خاص خود را دارند.

شمش

شمش فولادی چیست؟

همانطور که گفته شد شمش فولادی اولین محصول قابل‌حمل از فرآیند فولادسازی است. در اصل فرآیند شمش سازی یکی از فرآیندهای میانی نورد فولاد است و ماده اولیه صنایع پایین دستی به‌حساب می‌آید. بعد از تبدیل سنگ آهن به فولاد خام، شمش‌های فولادی در ابعاد مختلف و به شکل قطعات مستطیلی برای حمل‌ونقل راحت‌تر تولید می‌شوند. این شمش‌ها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند که هرکدام ویژگی‌ها و مشخصات منحصربه‌فردی دارند. شمش‌های فولادی دارای کاربردهای مختلفی هستند که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

 • تولید انواع لوله‌های بدون درز و مانیسمان
 • ساخت و تولید انواع پروفیل‌های ساختمانی مانند تیرآهن، مفتول‌ها، میلگردها، نبشی، ناودانی و …
 • ساخت و تولید انواع ورقه‌های فلزی، صفحه‌ها، نوارهای فلزی، کلاف و کویل ها و …

انواع شمش فولادی و کاربردها

شمش‌های فولادی همانند بسیاری از مقاطع فولادی دیگر می‌توانند بر اساس فاکتورها و عوامل مختلفی تقسیم‌بندی شوند به‌گونه‌ای که هر کدام از آنها کاربردها و استفاده‌های متعددی داشته باشند. شمش‌ها ازنظر ساختار شیمیایی و فیزیکی با هم متفاوت هستند و می‌توانند در گریدهای مختلفی تولید شوند که مهم‌ترین آنها شامل 3SP-5SP (استاندارد روسی) و St37-St52  (استاندارد DIN  آلمان) هستند. همچنین در یک دسته‌بندی دیگر می‌توان شمش‌های فولادی را به چهار دسته اصلی شامل شمش‌های دستی (Ingot)، شمش بیلت (Billet)، شمش بلوم (Bloom) و شمش اسلب (Slab) تقسیم کرد.

هر کدام از این شمش‌ها می‌توانند در ظاهر و ابعاد مختلفی تولید شوند. ازنظر روش تولید نیز شمش‌های فولادی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که شامل روش‌های کوره بلند، احیا مستقیم، کوره تونلی، کوره القایی و کوره قوس الکتریکی هستند. همچنین ازنظر درصد کربن می‌توان گفت که شمش‌های فولادی انواع مختلفی دارند و هر کدام از آنها از درصد مشخصی کربن برخوردارند.

شمش ها به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 1. شمش بلوم یا فابریک
 2. بیلت فولادی یا شمشال
 3. اسلب یا تختال

شمش بلوم (شمش فابریک)

این شمش در گذشته به نام بلوم و در حال حاضر با عنوان فابریک یا شمشال شناخته می‌شود.  عمده عرضه شمش بلوم هر سه شنبه در بازار بورس کالا است. اغلب مقاطع طویل فولادی را با شمش بلوم می‌سازند. با عرضه کل شمش بلوم در بورس کالا قیمت شمش فولادی از این دست غالبا در این بازار مشخص می‌شود. سپری، قوطی، ناودانی، ریل و انواع تیرآهن بیشتر به وسیله شمش بلوم ساخته می‌شوند.

بیلت فولادی (شمشال)

بیلت فولادی یا شمشال با نام علمی CCM نیز شناخته می‌شود. این نوع شمش بیشتر برای تولید، میلگرد در انواع شاخه و کلاف، مفتول و انواع تسمه آهنی کاربرد دارد. سطح مقطع این محصول اغلب به صورت مربعی یا استوانه ای است. قیمت شمش فولادی در نوع بیلت بسته به کیفیت و خلوص آن از هم متفاوت است.

اسلب فولادی (تختال)

اسلب به شمش فولادی می‌گویند که سطح مقطع آن به شکل  مکعب مستطیل است. جالب است بدانید که شمش بلوم معمولا از بریدن اسلب به وجود می‌اید. عمده مصرف این نوع شمش فولادی برای تولید انواع ورق است و در ضخامت های  ۲۳۰ میلی متر تا یک و نیم متری تولید می‌شود. با این که قیمت شمش فولادی بسیار به کیفیت تولید آن برمی‌گردد ولی به طور کلی بهای اسلب از بیلت و شمش بلوم بیشتر است.

استانداردهای شمش فولادی

یکی از عوامل تعیین کننده قیمت شمش فولادی استانداردها یا به اصطلاخ آنالیز آن است. استاندارد شمش فولادی معمولا ST37 یا ST52 است و در آنالیزهای زیر عرضه می‌شود.

 • 3Sp
 • 5Sp
 • 6Sp

قیمت شمش 3SP به خاطر کیفیت بالا و انعطاف بیشتر، معمولا از انواع دیگر آن بالاتر است.

شمش فولادی

انواع سایز شمش فولادی

یکی از رایج‌ترین و مهم‌ترین فاکتورهای دسته‌بندی شمش‌های فولادی دسته‌بندی بر اساس سایز و ابعاد است. هر کدام از شمش‌های دستی، بیلت، بلوم و اسلب می‌توانند در ابعاد مختلف و با اوزانی گوناگونی تولید شوند اما در اصلی شمش‌ها بر اساس درصد کربن شناخته می‌شوند که بر این اساس شمش‌ها می‌توانند شامل شمش 30، شمش 35، شمش 125، شمش 130، شمش 150 و … هستند و هر کدام می‌توانند برای تولید انواع مقاطع فولادی مختلف استفاده شوند. به‌صورت کلی شمش‌های 100، 120، 125، 130، 150، 160 و … شمش‌های بیلت و شمش‌هایی با ابعاد 180 در 180، 200 در 200 و 250 در 250 شمش‌های بلوم هستند

قیمت شمش فولادی

در حقیقت شمش‌های فولاد مواد اولیه اصلی تولید انواع مقاطع فولادی هستند که می‌توانند کاربردها و استفاده‌های متعددی داشته باشند. قیمت این محصولات می‌تواند بر اساس فاکتورها و عواملی مختلفی تغییر کند که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

 • ابعاد و اندازه شمش‌ها
 • نوع شمش‌ها
 • وزن و ضخامت شمش
 • شرایط بازار جهانی فولاد
 • قیمت مواد اولیه
 • شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدکننده و فروشگاه‌های عرضه‌کننده شمش فولادی
 • استانداردها و گرید بندی‌های شمش
 • نرخ ارز
 • میزان عرضه و تقاضا
 • مشخصات و ویژگی‌های شیمیایی و مکانیکی شمش فولادی

قیمت شمش فولادی

قیمت روز شمش فولادی

شمش فولادی مانند بسیاری از محصولات فولادی دیگر استفاده‌های متعددی دارد و می‌تواند اهمیت بالایی در صنایع مختلف داشته باشد. قیمت شمش فولادی می‌تواند به‌صورت لحظه‌ای و روزانه دچار تغییر شود که مهم‌ترین دلایل آن می‌تواند شامل تغییرات و نوسانات نرخ ارز، شرایط بازارهای جهانی فولاد، وضعیت بازار بورس فولاد، میزان واردات و صادرات فولاد، هزینه مواد اولیه، هزینه‌های حمل‌ونقل و … باشد.

خرید شمش فولادی

امروزه افراد می‌توانند برای تهیه محصولات مورد نظر خودشان را روش‌های مختلفی استفاده کنند. برای خرید شمش فولادی می‌توان از روش مستقیم و حضوری یا روش غیرمستقیم و آنلاین استفاده کرد. در روش مستقیم افراد می‌توانند مستقیماً به شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدکننده مراجعه کرده و با حذف واسطه‌ها محصولات مورد نظر خودشان را خریداری کنند. هرچند که روش مستقیم می‌تواند ضریب اطمینان بالایی داشته باشد اما ایرادات و معایب اصلی آن شامل صرف زمان و انرژی زیاد است.

خرید آنلاین شمش فولادی

در دنیای امروز تمامی کسب‌وکارهای مدرن و پیشرفته دارای یک وبسایت رسمی و انحصاری هستند می‌توانند به‌صورت مستقیم با مشتریان خود در ارتباط باشند. افراد می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت‌ها اقدام به خرید محصولات مورد نظر خود به‌صورت آنلاین بکنند. خرید آنلاین می‌تواند مزیت‌های متعددی داشته باشد که مهم‌ترین آنها شامل صرفه‌جویی در انرژی، زمان و هزینه‌ها است.

خرید اینترنتی شمش فولادی

کسانی که قصد داشته باشند شمش فولادی یا سایر محصولات مورد نظر خودشان را به‌صورت اینترنتی خریداری کنند می‌توانند به سایت رسمی شرکت‌ها مراجعه کنند و با کارشناسان فروش در مورد مواردی همچون نحوه پرداخت هزینه‌ها، زمان بارگیری محصولات و بار، زمان تحویل محموله و سایر جزئیات اطلاعات کاملی دریافت کنند. در حقیقت خرید اینترنتی می‌تواند بهترین روش خرید شمش فولادی ازنظر هزینه، زمان، اطلاعات، انرژی و … باشد

تولید کنندگان برتر تولید شمش فولادی در ایران

افتخار ما بیش از 60 سال فعایت صادقانه و شفاف در بازار فولاد ایران است. در لیست زیر می‌توانید برترین کارخانه‌های تولید شمش فولادی را در ایران مشاهده کنید.

 • کارخانه ذوب آهن اصفهان
 • فولاد خراسان
 • کارخانه فولاد خوزستان
 • کارخانه یزد
 • فولاد سیرجان
 • شرکت معدنی و صنعتی چادرملو
 • کارخانه فولاد و آهن ارفع
 • فولاد قزوین
 • گروه ملی صنعتی فولاد ایران

قیمت شمش فولادی هر کارخانه به نسبت کیفیت تولید و طول و ضخامت آن با هم تفاوت دارد. شما می‌توانید به صورت مستقیم و بی واسطه نه تنها از کارخانجات بالا بلکه از کارخانه مورد نظر خود شمش فولادی مورد نیاز خود را با بهترین قیمت و در سریع ترین زمان از ما تهیه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست با شماره گیری 91006007-021 از مشاوران خبره آهنک در زمینه خرید انواع شمش فولادی کمک بگیرید.

خرید شمش فولادی با بهترین قیمت

شما از سه طریق می‌توانید شمش فولادی مورد نیاز خود را با قیمتی ارزان و مقرون به صرفه از آهنک خرید کنید:

 1. خرید انواع شمش فولادی به صورت آنلاین در همین صفحه
 2. خرید حضوری با مراجعه به شرکت آهنک
 3. استعلام قیمت و خرید شمش به صورت تلفنی

روش‌های پرداخت هزینه شمش فولادی

ما با توجه به نیاز شما و شرایط موجود، راه‌های مختلفی را برای پرداخت هزینه محصولات آهنی از جمله شمش ایجاد کرده‌ایم. شما می‌توانید از یکی از روش‌های زیر اقدام به پرداخت هزینه کنید:

 1. رزرو شمش فولادی: با پرداخت 5% از هزینه کل سفارش، می‌توانید شمش فولادی خود را با همان قیمت همان روز رزو کنید. سپس تا روز بعد نهایتا تا ساعت 11 صبح اقدام به تسویه نهایی کنید تا محصول مورد نظر ثبت نهایی و آماده بارگیری شود.
 2. خرید اعتباری ویژه VIP: این روش پرداخت مختص به همراهان همیشگی آهنک است. اگر سابقه خرید مداوم در تناژ بالا داشته باشید، می‌توانید خرید خود را انجام داده و طبق توافق نهایی با آهنک بعدا اقدام به تسویه نهایی محصول خود کنید.
 3. خرید شمش با اعتبار اسناد داخلی LC: آهنک امکان خرید با اعتبار اسناد داخلی (LC) سه ماهه را برای شما خریداران عزیز به وجود آورده است. با کمک اعتبار اسناد داخلی بانک مورد نظر شما هزینه را پرداخت خواهد کرد و شما طی سه ماه اقدام به پرداخت هزینه نهایی محصول خود می‌کنید.

برای کسب اطلاعات در مورد تمامی این روش ها می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا اطلاعات تکمیلی را خدمت شما اعلام کنند.

پاسخ به سوالات متداول شما

1/قیمت شمش فولادی چگونه تعیین می‌شود؟

عوامل بسیاری تعیین کننده قیمت انواع شمش فولادی هستند. معاملات شمش بلوم در بورس کالا، عرضه و تقاضا در بازار داخلی و جهانی، قیمت دلار نیمایی، قیمت سنگ آهن و آهن اسفنجی از جمله المان‌هاییست که روزانه قیمت شمش فولادی را دستخوش تغییر می‌کند.

2/چطور از آهنک شمش فولادی بخریم؟

برای کسب اطلاعت کامل در مورد خرید انواع شمش فولادی متن بالا را بخوانید و یا با شماره تلفن 91006007-021 با مشاوران ما تماس بگیرید. به طور کلی شما می‌توانید از سه طریق: خرید آنلاین شمش در همین صفحه، استعلام قیمت و خرید شمش به صورت تلفنی و حتی مراجعه حضوری خرید خود را انجام دهید.

3/تفاوت شمش در آنالیزهای 3SP و 5SP چیست؟

به طور کلی آنالیزهای شمش بر اساس میزان کربن موجود در شمش تعیین می‌شود. شمش 5sp کربن بیشتری دارد و قیمت این شمش پایین تر از 3sp است.

4/بهترین کارخانه تولید شمش کدام ها هستند؟

شمش اصفهان، یزد، سمنان، تهران از جمله بهترین شمش‌های فولادی موجود در کشور هستند که قیمت این محصولات به صورت روزانه در این صفحه بروز می‌شوند.

5/ آیا شمش خریداری شده از آهنک ضمانت می‌شود؟

بله تمامی محصولات خریداری شده از آهنک به صورت کامل ضمانت می‌شود. محصول شما قبل از بارگیری به مقصد مورد نظر در چندین مرحله بررسی می‌شود تا هیچ مغایرتی با سفارش شما نداشته باشد. در صورت هرگونه مغایرت کالا با سفارش مورد نظر شما تمامی وجه پرداختی

6/معیار پرداخت هزینه شمش کیلو است یا شاخه؟

شمش ها معمولا در شاخه‌های 6 و 12 متری موجوداند. معیار در خرید آهن آلات همیشه کیلو است. مبنای قیمت شمش فولادی هم کیلو است. شما بر اساس نیاز خود بر مبنای کیلو می‌توانید تعداد شاخه شمش را مشخص و سپس اقدام به خرید نمایید.

مشاهده بیشتر

نحوه خرید از انبار آهنک

انتخاب آنلاین و سریع از سایت با قیمت دقیق
پرداخت و صدور پیش‌فاکتور از سایت با قیمت دقیق
انتخاب آنلاین و سریع از سایت با قیمت دقیق
صدور حواله و تحویل از سایت با قیمت دقیق
آهنک
اگر سوالی جهت مشاوره

خرید به قیمت از انبار

مشاهده