قیمت ریل

قیمت بدون ارزش افزوده

در این صفحه قیمت ریل تمامی کارخانه های تولیدی داخلی و انواع ریل وارداتی را مشاهده کنید.

ریل آهنی، فولاد نوردشده‌ای است که به شکل معین و به صورت دو رشته موازی روی ریل‌بندها، نصب می‌شود. هدف از ساخت و نصب ریل ها معمولا گذر واگن، از روی آنهاست. برای تثبیت و تعادل ریل‌ها، قطعات شکسته‌شده سنگ روی بستر راه‌آهن، ریخته می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این محصول فولادی با ما همراه باشید.

اطلاعاتی در مورد ریل فولادی قطار

ریل، فولاد نوردشده‌ای است که به شکل معین و به صورت دو رشته موازی روی ریل‌بندها، نصب می‌شود. هدف از ساخت و نصب ریل ها معمولاً گذر واگن از روی آنها می باشد. برای تثبیت و تعادل ریل‌ها، قطعات شکسته‌شده ی سنگ روی بستر راه‌آهن، ریخته می‌شود. به دلیل نیاز به خاصیت ضدسایش ر یل های راه آهن، در ساخت آن ها عموما از فولادهای CK45 یا CK55 استفاده می شود. فولاد Ck45 با صدم درصد تقریبا دارای 0.45 درصد کربن و به ترتیب 0.25 و 0.65 سیلیسیم و منگنز می باشد.

انواع ریل

معمولا ریل ‌های فولادی را به سه نوع زیر در هنگام احداث ریل می ‌شناسند:

 • ریل معدنی
 • ریل جرثقیلی
 • ریل راه آهن

ریل و واگن معدنی

این ریل‌ها برای مسیر واگن‌ های معدن مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این ریل‌ ها در معادن سرعت کار و انتقال مواد را افزایش می‌ دهند. در نتیجه کارگران معدن بیشترین انرژی خود را به جای حمل و نقل صرف استخراج می‌ کنند و در نهایت سود بیشتری ایجاد می ‌شود. بنابراین استفاده درست از خطوط ریل معدنی، بهره ‌برداری از معادن را به‌ طور قابل توجهی افزایش می ‌دهد. پس هزینه ‌ای که برای ریل‌ های معدنی پرداخته می ‌شود نوعی سرمایه ‌گذاری است.

ریل ‌های جرثقیلی سقفی

این ریل‌ ها بر اساس نوع کاربرد در تیپ‌ های مختلف با نام ‌های KP ،A ،QU ،CR و MRS تولید می ‌شوند. در میان همه این ریل ‌ها تیپ A از همه پر کاربردتر است.

انواع ریل راه آهن

این نوع ریل‌ ها پرکاربردترین نوع ریل‌ها هستند که برای خطوط حمل و نقل واگن بین شهری و کشوری از آن ‌ها استفاده می‌ شود و هر چه توانایی یک کشور در تهیه آن بیشتر باشد قطعاً حمل ‌و نقل قطاری بیشتر و راحت ‌تری خواهد داشت.

کاربردها و استانداردهای ریل

 • ریل راه‌آهن یا Rail Road
 • ریل جرثقیلی یا Crain Rail
 • ریل معدنی یا Mineral Rail

از ریل راه‌آهن برای قطارهای بین‌شهری و درون‌شهری (مترو) استفاده می‌شود. از ریل جرثقیلی برای حرکت دادن بازوهای متحرک جرثقیل‌های صنعتی استفاده می‌شود و از ریل معدنی برای حرکت واگن‌های داخل معادن استفاده می‌شود.

برای ساخت انواع ریل استاندارهای مختلفی وجود دارد:

 • استانداردهای R ,JIS ,UIC و S برای ساخت ریل‌های راه‌آهن و معدنی استفاده می‌شوند
 • استانداردهای KP ,MRS ,CR ,QU و A برای ساخت ریل‌های جرثقیلی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

رایج‌ترین استاندارهای ساخت ریل استاندارد S (استاندارد اروپا) استاندارد R (استاندارد روسیه) استاندارد JIS (استاندارد ژاپن) و استاندارد A است.

تولیدکنندگان ریل آهنی در ایران

تقریبا 99 درصد ریل‌های موجود در ایران وارداتی هستند و از کشورهای روسیه ،اکراین، اسپانیا، چین و انگلستان وارد می‌شوند. یکی ازمعروف‌ترین کارخانه‌های تولید کننده ریل دردنیا شرکت فولاد آرسلورمیتال است و در آسیا شرکت کاردمیر. اما به تازگی شرکت ذوب آهن اصفهان هم قادر به تولید ریل 60E1, 54E1, 46E2 مطابق با استاندارد EN 13674-1 شده است.

همچنین شما می توانید قیمت ریل فولادی سایر برندهای معتبر بازار را در همین صفحه مشاهده کنید و با شماره گیری  91006007-021 از کارشناسان ما ریل آهنی مورد نیاز هر کارخانه‌ای را استعلام بگیرید و با قیمتی مناسب کالای مورد نظرتان را سفارش دهید.

عوامل موثر بر قیمت ریل

عواملی به صورت غیر مستقیمی بر روی قیمت آن اثر می گذارند، که عبارتند از:

 • کاهش ساخت و ساز
 • نرخ جهانی آهن
 • نوسانات ارز
 • عرضه و تقاضا
 • نیاز کشور به واردات
 • شرکت های تولیدکننده
 • قیمت جابجایی فولاد
 • بلایای طبیعی مانند: کرونا، زلزله

خرید ریل آهنی

ریل‌های آهنی در تیپ‌های مختلفی تولید می‌شوند. هر یک از انواع ریل‌ها کارایی خاصی دارد. برای خرید بهترین ریل آهنی شما در ابتدای کار باید نیاز خود را شناسایی کنید و با متخصصان مربوطه، مشورت‌های لازم را انجام دهید.

اگر قصد خرید ریل فولادی را دارید، میتوانید با شماره  91006007-021 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناس مربوط به این محصول بهره ببرید و خریدی مطمئن داشته باشید. توجه داشته باشید پس از استعلام نرخ ریل آهنی توسط شما، کارشناسان آهنک تمامی مشخصات و مراحل خرید از جمله قیمت و مشخصات ریل فولادی، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را به اطلاع شما می‌رسانند.

قیمت روز ریل فولادی

قیمت ریل بر اساس محل مورد استفاده آن تعیین می‌شود. محل کاربرد ریل می‌تواند در ضخامت ریل، طول ریل انتخاب شده و قیمت نهایی ریل تاثیر بگذارد. این فاکتور در کنار عواملی نظیر نرخ روزانه ارز و اختلاف هزینه‌های انرژی نسبت به ماه‌ها و سال‌های گذشته، قیمت ریل را با تغییراتی همراه کرده است. بروزترین قیمت ریل فولادی را به صورت لحظه‌ای در آهنک مشاهده کنید.

خرید اینترنتی ریل

خرید ریل به صورت عمده و جزئی هر روزه در تمام دنیا در حال انجام است. به منظور خرید ریل برای طرح‌های راهسازی و عمرانی خود، مجموعه آهنک با حمایت کادر پشتیبانی خود، می‌تواند جدیدترین قیمت ریل را در اختیار شما قرار دهد و خرید و فروش ریل را تسهیل کند.

به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه‌های رفت آمد, می‌توانید خرید را به صورت آنلاین در آهنک انجام دهید و با کلیک بر روی هر محصول نمودار تغییرات قیمت را نسبت به روزهای گذشته ببینید.

خرید ریل از انبار تهران یا کارخانه

معمولاً پس از هر تیپ از یک عدد دو رقمی استفاده می‌شود که نشان دهنده وزن ریل به ازای هر متر است. از آنجایی که ریل‌ها در شاخه‌های 12 متری عرضه می‌شوند، برای محاسبه قیمت هر شاخه، عدد بعد از کد ریل را ضرب در 12 کرده و سپس نتیجه را در قیمت هر کیلو، ضرب کنید.

اگر شما مصرف کننده نهایی ریل فولادی هستید باید توجه داشته باشید که خرید ریل فولادی از انبار برای شما بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. یکی از هزینه‌های اساسی برای ساختمان سازی بحث حمل و نقل مصالح ساختمانی است. با وجود 15 انبار عمومی آهنک در سراسر کشور و نمایندگی‌های متعدد شما می‌توانید با هزینه حمل و نقل بسیار پایین تر محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. یکی از ویژگی‌های آهنک امکان خرید مستقیم محصولات و برندهای محتلف مورد نظر مشتریان از انبار تهران می‌باشد.

جمع بندی پایانی

ریل ‌های راه آهن از نظر حمل ‌و نقل بسیار اهمیت دارند. اگر این ریل‌ ها دقیقاً طبق استاندارد ساخته نشوند به ‌راحتی تحت نیروهای مختلف شکسته شده و می‌ توانند قطار را از مسیر منحرف کنند. در نتیجه خسارات جانی و مالی شدید و جبران ‌ناپذیری ایجاد می‌ شود. بنابراین هر چه از نظر کیفی بیشتر مورد نظارت باشند. قیمت امروز ریل فولادی را در آهنک مشاهده کنید.

مشاهده بیشتر

سوالات متداول

متداول ترین ریل های راه‌آهن مورد استفاده کدامند؟
آیا قیمت ریل فولادی در سایت آهنک به روز است؟
چطور از آهنک ریل بخریم؟
تیپ‌های مختلف در ریل به چه معنی هستند؟
متریال استفاده شده در ریل‌ها چیست؟
تولیدکنندگان داخلی و خارجی ریل فولادی کدامند؟
مشاوره و خرید در واتس اپ
آهنک