معاملات شمش بلوم در بورس کالا هفته دوم آذر 1400-آهنک.

معاملات شمش بورس کالا در هفته دوم آذر ماه بی رمق و کم جان بود. قرار است با هم ابتدا نگاهی به معاملات این محصول اصلی ساخت مقاطع فولادی بیاندازیم. سپس اطلاعات استخراج شده از این معاملات شامل نرخ پایه شمش و قیمت نهایی آن را در این بازار محاسبه می‌کنیم. در آخر نیز روند این معاملات را نسبت به هفته قبل خواهیم سنجید. با ما تا پایان این گزارش همراه باشید.

گزارش معاملات شمش در بورس کالا (۹ آذر۱۴۰۰)

در روز سه شنبه ۹ آذر در مجموع ۲۶ معامله در رینگ صنعتی بورس از کارخانجات تولیدی شمش بلوم به رقابت پرداختند. شما می‌توانید در جدول زیر تمامی این معاملات را مشاهده کنید. کارخانجاتی که قیمت پایانی، حجم عرضه و ارزش معامله ندارند، موفق به رقابت و فروش محصولات خود نشده‌اند.

[table id=19 responsive=”scroll” /]

نتیجه گیری از معاملات شمش بلوم در بورس کالا (هفته دوم آذر)

معاملات هفتگی شمش بورس کالا

 

در روز سه شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ آذر ماه مقدار ۴۱،۲۶۰ تن شمش بلوم در بورس کالا از ۱۳۵،۲۶۰ تن حجم کل عرضه به فروش رفت. با مقایسه حجم کل عرضه به مقدار معامله شده متوجه استقبال ۳۰.۵% خریداران از این محصول می‌شویم. اگر دنبال کننده گزارشات بورس کالا باشید، متوجه خواهید شد که درصد استقبال حتی از هفته گذشته که معادل ۶۶.۴% بوده هم کمتر است. حجم معامله شده در هفته قبل ۸۶،۷۴۰ تن بوده که در مقایسه با حجم معاملاتی این هفته متوجه کاهش حجم تقاضای  ۴۵،۴۸۰ تنی می‌شویم. اما عرضه کل شمش بلوم در بورس کالا این هفته بالاتر از هفته پیش بود و با مقایسه حجم کل عرضه هفته پیش با این هفته متوجه افزایش عرضه ۴،۵۶۰ تنی خواهیم شد.

 

آمار نهایی معاملات شمش در بورس کالا 9 آذر 1400-آهنک

قیمت شمش در بازار امروز نزولی است. میانگین موزون پایانی شمش در بورس کالای این هفته ۱۳۰،۹۳۹ ریال/کیلو (بدون ارزش افزوده) است. این رقم با احتساب ارزش افزوده حدودا  کیلویی ۱۴،۲۷۵ تومان می‌شود.

میانگین نرخ پایه شمش بلوم در این هفته ۱۳۰،۶۰۹ ریال بود که با تفریق نرخ میانگین موزون پایانی با این عدد متوجه افزایش ۳۵ تومانی نرخ شمش می‌شویم.

اما با مقایسه نرخ پایانی شمش در هفته گذشته که معادل ۱۳۲،۰۷۳ریال بوده با نرخ پایانی معاملات شمش در این هفته متوجه کاهش قیمت حدودب ۱۵۰تومانی این محصول خواهیم شد.

خرید شمش فولادی از آهنک

آهنک یکی از بزرگترین فروشگاه‌های آنلاین خرید انواع آهن آلات ساختمانی و شمش فولادی است. ما با بیش از 60 سال سابقه در زمینه فروش انواع آهن آلات و وجود انبارهای مختلف در سراسر کشور می‌توانیم تجربه یک خرید راحت، بدون واسطه با قیمت مناسب را برای شما عزیزان رقم بزنیم.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید شمش روی آهنک حساب کنید. برای مشاهده اطلاعات و ثبت سفارش بر روی قیمت شمش کلیک کنید.